Jump to content

Saptamana de ........


the_rifle

Recommended Posts

Feriti-va de parcarea de la Real,mai ales seara,nu stiu ce neam de raceri(ciorditori) isi fac veacu pe acolo,iarna trecuta am lasat o noapte masina acolo si dimineata bara mea fata era fara bandouri,suruburile desfacute mai putin unu care mergea in gol plus grila fata rupta...noroc cu surubul ala naspa ca altfel ramaneam fara bara de M.

Iar asa zisii paznici sunt in cardasie cu ei.Noroc ca aveam si antifurt ,abia pusesem rotile de M...

Despre care "Real" este vorba?Din ce zona?

Real Vitan :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
Frate cred ca iti stiu masina daca zici ca in zona Tineretului ti-a furat capota...poate m-ai vazut prin zona cu un e46 de Giurgiu pe mine m-au haituit intr-o seara mi-au luat eleronu de pe portbagaj in Pantelimon si a doua zi m-am trezit si fara oglinzi in Tineretului in fata blocului. La Giurgiu bag masina in curte iar pentru deplasari cred ca imi iau un Moskvici din 1900 toamna.
Link to comment
Share on other sites

Am vorbit in tineretului sau doar stii masina ?

Stai in tineretului ?

Ai vazut-o cand era fara capota ?

Ai vazut vr-un suspect ? :)

 

Cum arata E46-le tau ?

 

Daca zici ca ai vazut un BMW in tineretului fara capoat sigur era al meu... Probabil la vremea respectiva nu erau mai mult de 3 BMW-uri in bucuresti fara capota...

 

 

Faza e ca sunt sigur in proportie de 99,999 la suta de cine m-a lucrat dar momentan nu am dovada. doar am facut niste legaturi reflectand la problema...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Deci... m-au furat in service, daca va vine sa credeti... am dus masina, am lasat-o pana a doua zi, am plecat frumos, in treaba mea, acu, dupa 2 saptamani, ma duc sa schimb uleiu, o urca pe elevator... ce credeti... baietii dinainte m-au lasat fara scut :) Nici in service nu esti sigur ca pleci cu ce ai venit.
Link to comment
Share on other sites

Deci... m-au furat in service, daca va vine sa credeti... am dus masina, am lasat-o pana a doua zi, am plecat frumos, in treaba mea, acu, dupa 2 saptamani, ma duc sa schimb uleiu, o urca pe elevator... ce credeti... baietii dinainte m-au lasat fara scut :) Nici in service nu esti sigur ca pleci cu ce ai venit.

 

Poate au uitat sa-l monteze , ar trebui sa te intorci la service. Eu am inteles ca te-ai dus la alt service acum

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit in tineretului sau doar stii masina ?

Stai in tineretului ?

Ai vazut-o cand era fara capota ?

Ai vazut vr-un suspect ? :)

 

Cum arata E46-le tau ?

 

Daca zici ca ai vazut un BMW in tineretului fara capoat sigur era al meu... Probabil la vremea respectiva nu erau mai mult de 3 BMW-uri in bucuresti fara capota...

 

 

Faza e ca sunt sigur in proportie de 99,999 la suta de cine m-a lucrat dar momentan nu am dovada. doar am facut niste legaturi reflectand la problema...

nu stiu ce sa zic de cine ar fi putut sa faca treaba asta ai ceva "prieteni" in zona. Mai era un e36 spre intersectie la Sincai. A mea e albastru inchis si o parcam mereu pe partea cu parcu' in parcarea aia facuta intre copaci. Aaa si daca stau sa ma gandesc mai stiu un e36 dar nu stradal la un giurgiuvean care o lovise in bot dar nu cred ca ar fi fost capabil sa-ti ia capota nici daca i-ai fi dat si sculele necesare si timp berechet sa o dea jos.

Link to comment
Share on other sites

E parcata inaintea trecerii de pietoni ? Cred ca stiu masina ta . Stai in Z3 ? :)

Sigur m-au lucrat cei ce ma cunosteau si-mi stiau programul.

Ala de la megaimage are si kitul de m si tot nu i-a disparut nimic de pe masina.

Stiu in proportie de 99 la suta cine m-a facut...

 

Si eu am parcat-o tot pe partea cu parcul cand s-a intamplat incidentul. Era sambata...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

E parcata inaintea trecerii de pietoni ? Cred ca stiu masina ta . Stai in Z3 ? :)

Sigur m-au lucrat cei ce ma cunosteau si-mi stiau programul.

Ala de la megaimage are si kitul de m si tot nu i-a disparut nimic de pe masina.

Stiu in proportie de 99 la suta cine m-a facut...

 

Si eu am parcat-o tot pe partea cu parcul cand s-a intamplat incidentul. Era sambata...

Pe mine m-au lucrat vineri noaptea prin iunie cred. Stateam in Z6 cu chirie. Si da e36 ala de care zic e parcat mereu in zona trecerii de pietoni, da masina in 4 culori isi pusese faruri noi parca intr-un timp.

Link to comment
Share on other sites

E parcata inaintea trecerii de pietoni ? Cred ca stiu masina ta . Stai in Z3 ? :)

Sigur m-au lucrat cei ce ma cunosteau si-mi stiau programul.

Ala de la megaimage are si kitul de m si tot nu i-a disparut nimic de pe masina.

Stiu in proportie de 99 la suta cine m-a facut...

 

Si eu am parcat-o tot pe partea cu parcul cand s-a intamplat incidentul. Era sambata...

Pe mine m-au lucrat vineri noaptea prin iunie cred. Stateam in Z6 cu chirie. Si da e36 ala de care zic e parcat mereu in zona trecerii de pietoni, da masina in 4 culori isi pusese faruri noi parca intr-un timp.

 

 

Da aia e masina mea. Era in 4 culori si cu faruri noi pt ca am trosnit-o asta iarna in pasaj la unirii ( m-am invartit cu ea pe gheatza )... Nu mi-am facut "timp " s-o vopsesc... :lol: . Acum am dus-o intr-un garaj ( intr-o curte la cineva ) pana la primavara...

 

Sa nu exageram totusi... e in 3 culori nu in 4 :lol:

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

E parcata inaintea trecerii de pietoni ? Cred ca stiu masina ta . Stai in Z3 ? :lol:

Sigur m-au lucrat cei ce ma cunosteau si-mi stiau programul.

Ala de la megaimage are si kitul de m si tot nu i-a disparut nimic de pe masina.

Stiu in proportie de 99 la suta cine m-a facut...

 

Si eu am parcat-o tot pe partea cu parcul cand s-a intamplat incidentul. Era sambata...

Pe mine m-au lucrat vineri noaptea prin iunie cred. Stateam in Z6 cu chirie. Si da e36 ala de care zic e parcat mereu in zona trecerii de pietoni, da masina in 4 culori isi pusese faruri noi parca intr-un timp.

 

 

Da aia e masina mea. Era in 4 culori si cu faruri noi pt ca am trosnit-o asta iarna in pasaj la unirii ( m-am invartit cu ea pe gheatza )... Nu mi-am facut "timp " s-o vopsesc... :lol: . Acum am dus-o intr-un garaj ( intr-o curte la cineva ) pana la primavara...

 

Sa nu exageram totusi... e in 3 culori nu in 4 :)

OK deci masina de care zic eu ca o stiu in zona e defapt a ta. Credeam ca pe proprietarul ei il banuiesti...dar defapt u esti :) . In general hatii de genu asta dau lovituri in zone diferite fata de unde locuiesc ei. Acum daca u ai pe cineva pe care crezi ca te-ar fi furat...nu stiu. E coupe sau berlina ? Poate iti fac rost de capota ca am la Giurgiu un prieten cu un e36 pentru dezmembrat.

Link to comment
Share on other sites

Deci... m-au furat in service, daca va vine sa credeti... am dus masina, am lasat-o pana a doua zi, am plecat frumos, in treaba mea, acu, dupa 2 saptamani, ma duc sa schimb uleiu, o urca pe elevator... ce credeti... baietii dinainte m-au lasat fara scut :lol: Nici in service nu esti sigur ca pleci cu ce ai venit.

 

Poate au uitat sa-l monteze , ar trebui sa te intorci la service. Eu am inteles ca te-ai dus la alt service acum

 

Da, la altu... ca aia lucreaza ca niste melci, m-am intors la ei normal, tu ce crezi? Ei sustin ca nu am avut scut :) Adica pur si simplu prin asta imi spun in fata: "bai esti chior si prost, NU AI AVUT". Daca le sparg si eu casa, si nu las nimic, cand vine politia zic si eu, ba fratilor n-au avut in casa ce sustin ca au avut. Adica cum draq, eu nu stiu ce am avut pe masina si ce nu? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Asa ar trebui... insa ultima data cand am fost la politie, mi-au zis sa ma duc si sa stau linistit acasa ca eu sunt cel care cauzeaza probleme, sau poate vreau sa imi dea o amenda :lol: mai inainte de-asta, un prieten de-a meu s-a dus la politie sa depuna plangere ca a fost batut... si cand i-au chemat si pe aia reclamati, s-au ales toti, inclusiv el cu cate o amenda de 4mil pentru tulburarea linistii publice... si multe alte cazuri pe care le-am vazut eu cu ochii mei sau mi le-au povestit prieteni care au patit cate ceva.

Eu cu politia m-am lamurit, in tara asta poate sa iti intre unu in casa si daca ii dai in cap... esti vinovat, ca de ce ai atacat hoţu? :)

N-am timp de chestii de-astea. Asta e, imi iau un scut NOU si cu asta basta. Chiar, n-aveti idee cat e un scut din otel pentru e46 320d 2001?

Edited by icynoangel
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
:) Nu va mirati fratilor.Eu am un E46 coupe din 2004 si acum 2 saptamani mi-au furat cifrele de la spate cu 320 ,acum 1 saptamana mi-au furat oglinda dreapta,iar ieri seara stergatoarele si aripioara de rechin...deci acum nu stiu ce urmeaza ca pana si politia ridica din umeri....ROMANIA TREZESTE-TE!
Link to comment
Share on other sites

Exista casco. Poate ati auzit? Se face la orice fel de masina...

da , dar la cete ajuta casco pentru furturi de aste gen: plasticuri, oglinda, capota, cand trebuie sa platesti taxa de franciza... mai mult platesti pe taxa decat pe piese...din pacate traim intr-o tara cu o mentalitate bolnava si nu vom scapa nici in 1000 de ani de ea..... si eu am ramas fara oglinda si ornamente plastic de pe bara fata acum o luna...

Edited by robytm
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.