Jump to content

Nu gasec capota!


CountPorcula

Recommended Posts

Caut de 2 saptamani capota de BMW 320 E46 fara face-lift pe la toate anunturile care le-am gasit pe internet si nu am gasit numai una are cerea un scor exagerat. A mea mi-am lovit-o de vreo 3 saptamani am dezdoit-o incat de abia se mai vede dar nu se merita sa o vopsesc pt ca veci aliniamentul nu va mai fi la fel. Originala noua e destul de scumpa iar neoriginala e ca de dacie de proasta. Daca stiti pe cineva care vinde pls contactati-ma.
Link to comment
Share on other sites

Azi am gasit la cineva capota NOUA de E36 pe producator cu 450 RON in conditiile in care la autokarma costa 1200 RON.

Nu am cumparat-o pt ca vine cheala , fara amortizoare de capota, stropitori, captushala, emblema si carlig altfel imi parea atractiv pretul...

Daca esti interesat iti dau nr pe PM. Este din Bucuresti. Daca nu are pe stoc iti face comanda.

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

De astea neoriginale stiu ca sunt foarte slab facute tabla simpla ca la dacie, negalvanizate ruginesc in 2 ani. Tu ti-ai gasit originala din dezmembrari la pisicuta sau pe producator (neoriginala) ca daca e pe producator as vrea sa te intreb cum e de ce calitate mai exact? Originala de la BMW pt E46 e cam 16-17 mil.
Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am gasit pana la urma originala second la un pret care mi-a convenit dar unii aveau capote la niste scoruri colosale asa ca luam in calcul si varianta aftermerket.

Ce mi-a convenit la varianta originala a fost faptul ca era echipata complet cu stropitori de parbriz, amortizoare, captuseala si emblema. In plus asta era si gata pregatita de vopsit.

Totusi si aici pe forum sunt catziva care dezmembreaza E46. Cum de nu gasesti capota ?

Link to comment
Share on other sites

Azi am mai gasit pe net vreo 4 nre noi dar sau au vandut capota, sau era lovita, unul singur avea capota putin lovita care voia sa o vanda si cerea pe ea ca pe una nelovita,..... daca tot cumpar, cumpar nelovita oricum capota mea poate sa mai steie cateva saptamani/luni nu e urgenta maxima dar e frustrant de cate ori sun mi se zice "s-a vandut" cel mai sadic raspuns l-am primit cand a vadut-o inainte cu 2-3 zile exact culoarea mea bleumaren spre negru metalizat.
Link to comment
Share on other sites

Caut de 2 saptamani capota de BMW 320 E46 fara face-lift pe la toate anunturile care le-am gasit pe internet si nu am gasit numai una are cerea un scor exagerat. A mea mi-am lovit-o de vreo 3 saptamani am dezdoit-o incat de abia se mai vede dar nu se merita sa o vopsesc pt ca veci aliniamentul nu va mai fi la fel. Originala noua e destul de scumpa iar neoriginala e ca de dacie de proasta. Daca stiti pe cineva care vinde pls contactati-ma.

 

 

de unde esti? am un prieten in popesti poate are acolo ceva!ca stiu ca dezmembraza mai multe e46

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.