Jump to content

plafon seria 3 de dupa 2003


crazydriver

Recommended Posts

si eu am - sunt senzorii de interior ai alarmei din fabrica.

nu e o chestie specifica masinilor din 2004...

89413[/snapback]

 

multam pentru raspunsuri. Nu am spus ca e specifica modelelor din 2004, dar pe o masina din 2003 nu exista.

Edited by crazydriver
Link to comment
Share on other sites

apropo cum functioneaza alarma asta din fabrica ? mie mi se pare f ciudata. daca dai un sut in roata sau orice soc exterior nu da nici un semn ca ar exista. Singurul moment in care am constatat prezenta ei a fost la un concert cand, avand masina parcata in dreptul boxelor, a inceput sa sune din senin (probabil din cauza bassului). Cine ma poate lamuri cum functioneaza ?

 

ps: Am ramas o data in habitaclu dupa care am armat-o si am stat nemiscat vreun minut. Apoi am inceput sa ma misc dar alarma "ciuciu". Nu trebuia sa depisteze ceva "super-senzorul interior" ?

Astept lamuriri...mersi anticipat

Edited by cipus
Link to comment
Share on other sites

apropo cum functioneaza alarma asta din fabrica ? mie mi se pare f ciudata.

89442[/snapback]

 

Lasi geamul deschis.

Inchizi masina.

Spui "Seara pe deal" in gand, rar.

Bagi mana inauntru.

Ar trebui sa sune.

 

La mine asa face. Am si eu chestia aia patrata pe tavan. Daca nu o ai, banuiesc ca nu are cum sa detecteze miscarea inauntru.

Link to comment
Share on other sites

Lasi geamul deschis.

Inchizi masina.

Spui "Seara pe deal" in gand, rar.

Bagi mana inauntru.

Ar trebui sa sune.

 

La mine asa face. Am si eu chestia aia patrata pe tavan. Daca nu o ai, banuiesc ca nu are cum sa detecteze miscarea inauntru.

89454[/snapback]

am probat si nu face instantaneu. tre sa misc mana vro 10 secunde pana se apuca de urlat

Link to comment
Share on other sites

am probat si nu face instantaneu. tre sa misc mana vro 10 secunde pana se apuca de urlat

89457[/snapback]

 

Poate ai tu mana mica :blink:

 

Eu am probat doar o data si a sunat destul de prompt. Nu mai tin minte exact cat de repede a reactionat. Iti dai seama ca suna daca intra cineva inauntru.

Link to comment
Share on other sites

Eu am masina de aproape 5 ani (are alarma din fabrica)si am auzit-o urland doar de trei ori..ca nici nu stiam ca e a mea :) O data il incuiasem pe junior in masina din cheie si am coborat sa cumpar ceva, am auzit eu o alarma urland, dar necunoscand sunetul nu m-am grabit...trecatorii se uitau reprobator, iar copilul meu se distra de minune :) .

Bine ca nu am intrebat eu de chestia patrata din tavan...am banuit intotdeauna ca e ceva in legatura cu kitul pentru fumatori... :blink: :) M-am uitat acum in manual -"motion sensors".

Edited by 525da
Link to comment
Share on other sites

..

89339[/snapback]

 

 

Eu am masina de aproape 5 ani (are alarma din fabrica)si am auzit-o urland doar de trei ori..ca nici nu stiam ca e a mea :D O data il incuiasem pe junior in masina din cheie si am coborat sa cumpar ceva, am auzit eu o alarma urland, dar necunoscand sunetul nu m-am grabit...trecatorii se uitau reprobator, iar copilul meu se distra de minune :D .

Bine ca nu am intrebat eu de chestia patrata din tavan...am banuit intotdeauna ca e ceva in legatura cu kitul pentru fumatori... :blink:  :) M-am uitat acum in manual -"motion sensors".

89505[/snapback]

 

genial! :) eu nu stiu cum suna.probez maine sa nu patesc aceeasi poveste :)

Link to comment
Share on other sites

Daca ai geamurile coborate si apesi mai mult timp pe inchidere ...o sa se inchida geamurile... :blink:

89941[/snapback]

 

Si daca ai ghinion, o sa ai nevoie de 2 minute pt actiunea asta. La mine asa se intampla de multe ori. Se ridica geamul 2 cm si pauza. Iar 2 cm, iar pauza. Mai are cineva problema asta? Probabil ca nu emite cheia in mod constant semnalul respectiv.... altfel nu-mi explic.

Link to comment
Share on other sites

Si daca ai ghinion, o sa ai nevoie de 2 minute pt actiunea asta. La mine asa se intampla de multe ori. Se ridica geamul 2 cm si pauza. Iar 2 cm, iar pauza. Mai are cineva problema asta? Probabil ca nu emite cheia in mod constant semnalul respectiv.... altfel nu-mi explic.

89942[/snapback]

E posibil sa ai ceva la cheie...bateria sau cine stie...in mod normal ridicarea tuturor geamurilor nu dureaza mai mult de 10-15 secunde, char daca erau coborate complet.

Link to comment
Share on other sites

E posibil sa ai ceva la cheie...bateria sau cine stie...in mod normal ridicarea tuturor geamurilor nu dureaza mai mult de 10-15 secunde, char daca erau coborate complet.

89944[/snapback]

 

N-are baterie, are acumulator care se incarca de la contact. E posibil sa fie din cheder. Daca scoti mana pe geam in timp ce geamul urca, cand iti va atinge mana se va opri. E posibil ca frecarea cu chederul sa opreasca geamul.

Link to comment
Share on other sites

N-are baterie, are acumulator care se incarca de la contact. E posibil sa fie din cheder. Daca scoti mana pe geam in timp ce geamul urca, cand iti va atinge mana se va opri. E posibil ca frecarea cu chederul sa opreasca geamul.

89952[/snapback]

 

Ai idee cam cati ani rezista acumulatorul ala din cheie? Banuiesc ca dupa o anumita perioada o sa inceapa sa se descarce foarte repede (ca orice alt acumulator).

Link to comment
Share on other sites

N-are baterie, are acumulator care se incarca de la contact.

89952[/snapback]

Ai dreptate...are acumulator...mi-am amintit...era o discutie mai demult pe forum...si daca lasi cheia de rezerva uitata pe undeva in vreun sertar si vrei sa o folosesti dupa un an ...ai umplut-o de sange... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai idee cam cati ani rezista acumulatorul ala din cheie? Banuiesc ca dupa o anumita perioada o sa inceapa sa se descarce foarte repede (ca orice alt acumulator).

89955[/snapback]

 

Nu stiu. Dar daca te gandesti ca sunt e46 din 1999-2000 care au acel model de cheie si inca functioneaza, inseamna ca totusi tin destul de mult.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.