Jump to content

Problema inchidere geam


marius_marius

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
aceeasi problema o am si eu pe stanga. m`am interesat si mi s`a spus ca e de la macara. trebuie schimbata pt ca sare geamu` de acolo

 

 

la e36 meu compact, am patit la fel, cand am inchis geamul s-a auzit un troncanit in usa........si mi-a cazut geamul pana la mijloc, :) am desfacut fata la usa si s-a dovedit a fii un plastic patrat cu 2 cleme si o siguranta, sunt 3 de acest fel kre tin geamul prins de makra.........l-am schimbat si voilla ...imi functioneaza k inainte :lol: faza e k nu le gasesti decat la set de 6(la compact fiind doar 2 usi, deci 6 asemenea plasticuri) la cele in 4 usi sunt 12, pe mn m-a costat setul de 6, 120 de Ron! la bucata nu se dau! sper k am putut sa iti fiu de ajutor

Link to comment
Share on other sites

aceeasi problema o am si eu pe stanga. m`am interesat si mi s`a spus ca e de la macara. trebuie schimbata pt ca sare geamu` de acolo

 

 

la e36 meu compact, am patit la fel, cand am inchis geamul s-a auzit un troncanit in usa........si mi-a cazut geamul pana la mijloc, :) am desfacut fata la usa si s-a dovedit a fii un plastic patrat cu 2 cleme si o siguranta, sunt 3 de acest fel kre tin geamul prins de makra.........l-am schimbat si voilla ...imi functioneaza k inainte :lol: faza e k nu le gasesti decat la set de 6(la compact fiind doar 2 usi, deci 6 asemenea plasticuri) la cele in 4 usi sunt 12, pe mn m-a costat setul de 6, 120 de Ron! la bucata nu se dau! sper k am putut sa iti fiu de ajutor

 

 

este 8 lei patina la care te referi si poate fi cumparata si la bucata . Eu am luat de la Filaret in speranta ca voi rezolva problema insa nu a fost asa . In unele cazuri se poate rezolva problema doar cu patinele acelea de plastic insa mai sunt si cazuri cand este macaraua de vina . In cazul meu problema ar fi cam in felul urmator : acum ceva timp mi-a crapat macaraua , efectiv sa rupt bratul , fara sa fie fortat sau altceva , probabil se strambase putin in timp si pana la urma nu a mai vrut , fiind in foarte mare graba si avand un drum de facut in seara ce venea am ales prima solutie care sa ivit , adica am luat o macara , nu OEM , de la arabi . Toate bune si frumoase , dat jos fata de usa , dat jos macaraua veche (sau cele doua parti care mai erau din ea) prins noua macara , dat bine cu vasilina pe patine si pe sine . Insa din pacate macarau are putin joc si imi urca geamul pe cheder , in timp mam obisnuit cu problema si deja mam invatat cum sa inchid geamul . Cel mai probabil prin primavara voi lua o macara originala !

 

Iar pt cei cu problema asemanatoare , eu zic ca ar fi cel mai bine intai sa schimbe patinele alea , oricum daca nu e problema de acolo si este de la macara tot sunt de folos si acela !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.