Jump to content

Fetele usilor se demonteaza?


marius_marius

Recommended Posts

Salut, la e36 318 se pot demonta fetele de usi din material textil ptr a fi spalate sau schimbate? S-au jegat mai ales la sofer...

Poti sa le speli fara se le dai jos.

Eu le-am spalat cu biocarpet si cu o perie nu prea tare(ca sa nu se scamoseze) si au iesit super bine.

Poti sa le speli si mai bine cu o solutie pt tapiterie si cu o periuta de dinti numai ca e mai migalos.

Link to comment
Share on other sites

cel mai bine se spala cu o bucata de perdea mototolita.

Asa ceva nu mi-a trecut prin cap. Zici tu ca iese bine? Ce solutie de spalat ai folosit?

 

 

Nu trebuie neaparat sa rupi perdelele din casa :) Se gasesc si bureti de baie facuti dintr-o plasa de plastic, arata ca un ghemotoc. Eu am folosit Vanish pentru covoare si e foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

De curatat le-am mai rezolvat cu un spray special cu spuma, au iesit super, insa ele s-au cam largit si nu mai urmaresc scobitura usii, au cute. Ma gandeam ca daca merg demontate poate gasesc sa le inlocuiesc...

De scos, se scot ele cumva, dar nu stiu cum. Era cineva pe forum care si-a schimbat tapiteria de pe panourile alea si-a pus piele.

Mai cauta pe forum poate gasesti ca este sigur.

Link to comment
Share on other sites

De curatat le-am mai rezolvat cu un spray special cu spuma, au iesit super, insa ele s-au cam largit si nu mai urmaresc scobitura usii, au cute. Ma gandeam ca daca merg demontate poate gasesc sa le inlocuiesc...

 

S-au largit dupa ce le-ai spalat cu spray-ul cu spuma sau de la uzura in timp? Ca vreau si eu sa imi spal tapiteria cu un spray din ala si de aia te intreb.

Link to comment
Share on other sites

Erau de cand am cumparat-o. Pe spray am dat 12 ron dar merita. A curatat impecabil chiar si textilul din colturile parbrizului pe unde iese aerul dar si la trapa unde era ca o unsoare.

 

de unde ai luat spray-ul, eventual cum se cheama? Eu am ceva luat de pe la Real,nemtesc parca.

Link to comment
Share on other sites

Erau de cand am cumparat-o. Pe spray am dat 12 ron dar merita. A curatat impecabil chiar si textilul din colturile parbrizului pe unde iese aerul dar si la trapa unde era ca o unsoare.

de unde ai luat spray-ul, eventual cum se cheama? Eu am ceva luat de pe la Real,nemtesc parca.

De la Carrefour, nu stiu cum ii zice, avea desenata o bancheta pe el. Negru cu galben Âşi argintiu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.