Jump to content

schimb discuri de frana


highlander

Recommended Posts

salutare! spuneti-mi si mie va rog o chestie: vreau sa schimb discurile de frana pe spate, insa parca as pune noi pe fata. chestia este ca cele de pe fata sunt f bune si le-as pune pe spate si cele noi pe fata. se poate asa ceva? masina este e46 fl 2002 320d

 

Eu nu inteleg un lucru: daca cele de pe fata sunt foarte bune si tu trebuie sa le schimbi pe cele din spate... De ce sa le pui pe alea din fata in spate, pt ca apoi sa iti cumperi altele noi pe fata?? De ce nu iti iei pur si simplu discuri pe spate, pastrandu-le pe cele din fata (care sunt f bune) pe fata?

Link to comment
Share on other sites

nu am observat! ca nu le-am masurat sa vad care cum e! am inteles sunt diferite! am zis sa le schimb cu cele de pe fata si sa pun noi pe fata pentru ca in capul meu ma gandeam ca forta de franare e distribuita mai mult pe fata. acuma nu stiu nici cat de adevarat este si lucrul asta.
Link to comment
Share on other sites

este adevarat , din aceasta cauza sunt si diferite discurile de frana, cele din fata fiind mai mari iar in interiorul celor din spate sunt sabotii de la frana de mana

 

cand mai ai nelamuriri controleaza cu incredere realoem, sunt si dimensiuni acolo si coduri si tot ce vrei

Link to comment
Share on other sites

pai dacia are saboti pe spate.

 

este adevarat , din aceasta cauza sunt si diferite discurile de frana, cele din fata fiind mai mari iar in interiorul celor din spate sunt sabotii de la frana de mana

 

cand mai ai nelamuriri controleaza cu incredere realoem, sunt si dimensiuni acolo si coduri si tot ce vrei

vezi? asa puteai sa spui de prima data! mersi

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.