Jump to content

Vand BMW 525dA M-Paket


BDK

Recommended Posts

Masina este in Romania din septembrie 2008.Achizitionata din Germania la 180.000 km.In prezent masina are 210.000 km reali.Posed carti service,factura germania...

 

OpĂžiuni:

DSC,10 Airbag-uri

Cutie Steptronic

4 Geamuri Electrice,Ănchidere centralizatĂŁ+alarmĂŁ originalĂŁ

Dublu Climatronic

Paket M-Optik Exterior+Interior original din fabrica

jante 17”-5 buc. inclusiv rezerva

Paket interior crom

TapiĂžerie piele Alcantara

Scaune sport electrice cu ĂŽncĂŁlzire Âşi memorii

Oglinzi M rabatabile electric electrochrome

Oglinda retrovizoare cu senzor antiorbire

NavigaĂžie (monitor 16:9) inclusiv harta RO

Telefon original BMW

Webasto(Sirocol-ĂŽncĂŁlzire auxiliarĂŁ)

Parktronic faÞã-spate

Senzor ploaie+presiune pneuri

TrapĂŁ de sticlĂŁ electricĂŁ

PerdeluĂže laterale+lunetĂŁ electricĂŁ

Xenon

SpĂŁlĂŁtoare faruri

Geamuri duble atermice

Anvelope noi Bridgestone Potenza Runflat

 

Pret:10.800 Euro

Contact:0722 52 96 77

0766 63 18 82

 

Eventual schimb cu E60,E90,E53.Ofer diferenta

post-8245-1254554306_thumb.jpg

post-8245-1254554321_thumb.jpg

post-8245-1254554337_thumb.jpg

post-8245-1254554350_thumb.jpg

post-8245-1254554364_thumb.jpg

post-8245-1254554380_thumb.jpg

post-8245-1254554401_thumb.jpg

post-8245-1254554412_thumb.jpg

post-8245-1254554426_thumb.jpg

post-8245-1254554439_thumb.jpg

post-8245-1254554450_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

salut! de ce vinzi o masina asa frumoasa ? te intereseaza un schimb cu un 520d acelasi an foarte intretinut, stare optica perfecta ?

Salut!Vreau sa o schimb cu ceva mai nou,E60,E90,E53....ca tot e criza :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Masina este in Romania din septembrie 2008.Achizitionata din Germania la 180.000 km.In prezent masina are 210.000 km reali.Posed carti service,factura germania...

 

OpĂžiuni:

DSC,10 Airbag-uri

Cutie Steptronic

4 Geamuri Electrice,Ănchidere centralizatĂŁ+alarmĂŁ originalĂŁ

Dublu Climatronic

Paket M-Optik Exterior+Interior original din fabrica

jante 17”-5 buc. inclusiv rezerva

Paket interior crom

TapiĂžerie piele Alcantara

Scaune sport electrice cu ĂŽncĂŁlzire Âşi memorii

Oglinzi M rabatabile electric electrochrome

Oglinda retrovizoare cu senzor antiorbire

NavigaĂžie (monitor 16:9) inclusiv harta RO

Telefon original BMW

Webasto(Sirocol-ĂŽncĂŁlzire auxiliarĂŁ)

Parktronic faÞã-spate

Senzor ploaie+presiune pneuri

TrapĂŁ de sticlĂŁ electricĂŁ

PerdeluĂže laterale+lunetĂŁ electricĂŁ

Xenon

SpĂŁlĂŁtoare faruri

Geamuri duble atermice

Anvelope noi Bridgestone Potenza Runflat

 

Pret:10.800 Euro

Contact:0722 52 96 77

0766 63 18 82

 

Eventual schimb cu E60,E90,E53.Ofer diferenta

Up....

+Set jante Borbet 16" cu anvelope de iarna

Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina!

bafta!

off: unde sunt facute pozele, pe transfagarasan?

Da am facut o mica excursie prin august Bucuresti-Curtea de Arges-Vidraru-Balea-Brasov-Bucuresti.Pacat de calitatea drumului noroc ca se compenseaza prin peisaj

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu un 525d E60 din 2005, 190.000 km ? Ca si dotari ale masinii pot enumera urmatoarele: bi-xenon, proiectoare ceata, CD cu MP3, magazie 6 CD, navigatie, ventilatie si incalzire auxiliara cu telecomanda, senzori parcare fata/spate, incalzire scaune, scaune sport electrice cu reglaj lombar, volan reglabil, comenzi volan, cotiera frigorifica, bluetooth, dublu climatronic, navigatie, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate cu rabatare electrica, oglinda retrovizoare cu antiorbire, tempomat, senzori ploaie + lumina, senzori presiune roti, esp, dsc, dtc, inchidere centralizata, filtru particule.

 

Daca te intereseaza, cat esti dispus sa oferi diferenta ?

post-11858-1257860979_thumb.jpg

post-11858-1257861007_thumb.jpg

post-11858-1257861017_thumb.jpg

post-11858-1257861068_thumb.jpg

post-11858-1257861075_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu un 525d E60 din 2005, 190.000 km ? Ca si dotari ale masinii pot enumera urmatoarele: bi-xenon, proiectoare ceata, CD cu MP3, magazie 6 CD, navigatie, ventilatie si incalzire auxiliara cu telecomanda, senzori parcare fata/spate, incalzire scaune, scaune sport electrice cu reglaj lombar, volan reglabil, comenzi volan, cotiera frigorifica, bluetooth, dublu climatronic, navigatie, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate cu rabatare electrica, oglinda retrovizoare cu antiorbire, tempomat, senzori ploaie + lumina, senzori presiune roti, esp, dsc, dtc, inchidere centralizata, filtru particule.

 

Daca te intereseaza, cat esti dispus sa oferi diferenta ?

Salut!

M-ar interesa un schimb.

De cand este masina in tara?Cati proprietari a mai avut?Carti de service,revizii?

Momentan am inchis lichiditatile in ceva dar sper sa-i recuperez repede.Undeva in jurul sumei de 5.000 euro cred ca as putea sa ofer daca masina se prezinta bine.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu un 525d E60 din 2005, 190.000 km ? Ca si dotari ale masinii pot enumera urmatoarele: bi-xenon, proiectoare ceata, CD cu MP3, magazie 6 CD, navigatie, ventilatie si incalzire auxiliara cu telecomanda, senzori parcare fata/spate, incalzire scaune, scaune sport electrice cu reglaj lombar, volan reglabil, comenzi volan, cotiera frigorifica, bluetooth, dublu climatronic, navigatie, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate cu rabatare electrica, oglinda retrovizoare cu antiorbire, tempomat, senzori ploaie + lumina, senzori presiune roti, esp, dsc, dtc, inchidere centralizata, filtru particule.

 

Daca te intereseaza, cat esti dispus sa oferi diferenta ?

Salut!

M-ar interesa un schimb.

De cand este masina in tara?Cati proprietari a mai avut?Carti de service,revizii?

Momentan am inchis lichiditatile in ceva dar sper sa-i recuperez repede.Undeva in jurul sumei de 5.000 euro cred ca as putea sa ofer daca masina se prezinta bine.

 

Salut,

 

Masina e in tara din iulie 2008, e adusa din Germania si sunt primul proprietar in Romania. Are carte service si i-am schimbat relativ recent filtrele (filtru aer motor, filtru combustibil, filtre habitaclu), uleiul + filtrul de ulei la motor si uleiul + filtrul la cutia de viteze - toate schimburile efectuate de mine le am trecute in cartea service in afara de ce s-a facut la cutia de viteze. Pentru cutia de viteze am in schimb factura si garantie de la service-ul BMW din Sibiu. Dupa parerea mea masina se prezinta bine.

 

Sa inteleg ca 5.000 de euro e maximul pe care-l poti oferi ca si diferenta ?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu un 525d E60 din 2005, 190.000 km ? Ca si dotari ale masinii pot enumera urmatoarele: bi-xenon, proiectoare ceata, CD cu MP3, magazie 6 CD, navigatie, ventilatie si incalzire auxiliara cu telecomanda, senzori parcare fata/spate, incalzire scaune, scaune sport electrice cu reglaj lombar, volan reglabil, comenzi volan, cotiera frigorifica, bluetooth, dublu climatronic, navigatie, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate cu rabatare electrica, oglinda retrovizoare cu antiorbire, tempomat, senzori ploaie + lumina, senzori presiune roti, esp, dsc, dtc, inchidere centralizata, filtru particule.

 

Daca te intereseaza, cat esti dispus sa oferi diferenta ?

Salut!

M-ar interesa un schimb.

De cand este masina in tara?Cati proprietari a mai avut?Carti de service,revizii?

Momentan am inchis lichiditatile in ceva dar sper sa-i recuperez repede.Undeva in jurul sumei de 5.000 euro cred ca as putea sa ofer daca masina se prezinta bine.

 

Salut,

 

Masina e in tara din iulie 2008, e adusa din Germania si sunt primul proprietar in Romania. Are carte service si i-am schimbat relativ recent filtrele (filtru aer motor, filtru combustibil, filtre habitaclu), uleiul + filtrul de ulei la motor si uleiul + filtrul la cutia de viteze - toate schimburile efectuate de mine le am trecute in cartea service in afara de ce s-a facut la cutia de viteze. Pentru cutia de viteze am in schimb factura si garantie de la service-ul BMW din Sibiu. Dupa parerea mea masina se prezinta bine.

 

Sa inteleg ca 5.000 de euro e maximul pe care-l poti oferi ca si diferenta ?

5.000 mi se pare o diferenta corecta

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Te intereseaza un schimb cu un 525d E60 din 2005, 190.000 km ? Ca si dotari ale masinii pot enumera urmatoarele: bi-xenon, proiectoare ceata, CD cu MP3, magazie 6 CD, navigatie, ventilatie si incalzire auxiliara cu telecomanda, senzori parcare fata/spate, incalzire scaune, scaune sport electrice cu reglaj lombar, volan reglabil, comenzi volan, cotiera frigorifica, bluetooth, dublu climatronic, navigatie, geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite heliomate cu rabatare electrica, oglinda retrovizoare cu antiorbire, tempomat, senzori ploaie + lumina, senzori presiune roti, esp, dsc, dtc, inchidere centralizata, filtru particule.

 

Daca te intereseaza, cat esti dispus sa oferi diferenta ?

Salut!

M-ar interesa un schimb.

De cand este masina in tara?Cati proprietari a mai avut?Carti de service,revizii?

Momentan am inchis lichiditatile in ceva dar sper sa-i recuperez repede.Undeva in jurul sumei de 5.000 euro cred ca as putea sa ofer daca masina se prezinta bine.

 

Salut,

 

Masina e in tara din iulie 2008, e adusa din Germania si sunt primul proprietar in Romania. Are carte service si i-am schimbat relativ recent filtrele (filtru aer motor, filtru combustibil, filtre habitaclu), uleiul + filtrul de ulei la motor si uleiul + filtrul la cutia de viteze - toate schimburile efectuate de mine le am trecute in cartea service in afara de ce s-a facut la cutia de viteze. Pentru cutia de viteze am in schimb factura si garantie de la service-ul BMW din Sibiu. Dupa parerea mea masina se prezinta bine.

 

Sa inteleg ca 5.000 de euro e maximul pe care-l poti oferi ca si diferenta ?

5.000 mi se pare o diferenta corecta

Nu vreau sa te supar insa eu ma gandeam la o diferenta ceva mai mare, undeva in jur de 6500.

Link to comment
Share on other sites

Nu vroiam sa ma bag aiurea dar totusi nu am putut sa ma abtin, pt ca am si eu un x5 la vanzare si am vrut la un moment dat sa il schimb cu un e39 diesel model face lift (2001-2003) + diferenta, si ma sunau o gramada dar nu dadeau mai mult de 5000 diferenta, si pana la urma mi-am luat un 525d din 2002 cu 5000 eur inmatriculat, jante pe 18, ceasuri plasma, suspensii sport, folii full...

E dreptul fiecaruia sa ceara cat vrea dar mai uitativa si voi pe site-urile de anunturi...

Link to comment
Share on other sites

unde ai luat tu 525 d din 2002 cu 5 mii de euro ca vreau si eu vreo 3 :)

 

Din Sighetul Marmatiei. a fost anunt pe autovit acum 2 luni la 6miii, si pt ca scria ca vrea sa isi ia x5, eu l-am sunat sa ii propun combinatia (X5-ul meu din 2003 si sa mai dea el 8mii) dar a zis ca vrea modelul cu facelift >2004. Dupa 3 zile m-a sunat ca daca nu il cumpar totusi cu banu jos ca il lasa la 5500, eu i-am zis ca nu, m-a mai sunat dupa inca o zi cu o oferta de 5200 si dupa ce m-am gandit putin i-am zis ca vin dupa el cu 5000 si asa a si fost. Nu am de ce sa inventez povesti, pt ca e masina mea acum, si nu ar avea rost sa o subevaluez fara motiv... Si asa m-am gandit ca oricum dak vand cu cash x5-ul tot raman cu 8mii pe plus :lol:

Link to comment
Share on other sites

Fiecare o stie pe a lui.Masina mea o cunosc,stiu in ce stare este,ce bani am investit in ea si ce dotari am pe ea.Nu-mi permit sa o dau pe bani de nimica.Prefer sa o tin si sa merg cu ea si sa o vand peste un an sau poate mai mult si sa pierd o oarecare suma dar cred ca nici peste un an nu as da masina pe 5.000.Nuai daca vand din optiuni si imi scot o suma considerabila.Una peste alta Masina nu se vinde momentan sub 10.000 euro.Numai bine tuturor.
Link to comment
Share on other sites

Te inteleg perfect, asa am zis si eu cu x5-ul meu ca nu il dau sub 15mii ca am si io o gramada de dotari suplimentare, puse de mine, peste cele FULL ale masinii :) dar degeaba... lumea nu stie sa aprecieze un lucru bun "de-a gata",

ca nu ma laud cu chilipiru meu celalalt de 5mii EUR ca trebuie sa pun mana serios pe ea, cand mi-a vazuto mecanicu si-a pus maineile in cap si a zis ca nu a avut stapan (trebuie inlocuite: bujii,suporti motor, 2 injectoare baga aiurea, debitmetru aer...), dar am zis ca macar o fac ca pt mine...

 

Iar ca adaugare nu pot sa nu mentionez ca am avut mai demult un 520i e39 din '98 dupa care am fost eu pana in Stuttgart, am cumparat-o pt mine si am tinut-o 2 ani in care nu am bagat numai ulei si benzina, iar acum la asta din 2002 m-a abonez la piese auto... asa ca intradevar conteaza f f f mult starea unei masini.

Edited by vanos525i
Link to comment
Share on other sites

sunt multi care-si iau masina cu ultimii bani . Usor similar cu cei care iau un apartament varza la imbunatatiri ,doar in ideea ca pot locui acolo oricum si il pot utila pe parcurs cu investitii progresive . Deci sa fie ieftin e principalul target . Dar exista si oameni care-si doresc ceva mai mult de atat .
Link to comment
Share on other sites

Te inteleg perfect, asa am zis si eu cu x5-ul meu ca nu il dau sub 15mii ca am si io o gramada de dotari suplimentare, puse de mine, peste cele FULL ale masinii :) dar degeaba... lumea nu stie sa aprecieze un lucru bun "de-a gata",

ca nu ma laud cu chilipiru meu celalalt de 5mii EUR ca trebuie sa pun mana serios pe ea, cand mi-a vazuto mecanicu si-a pus maineile in cap si a zis ca nu a avut stapan (trebuie inlocuite: bujii,suporti motor, 2 injectoare baga aiurea, debitmetru aer...), dar am zis ca macar o fac ca pt mine...

 

Iar ca adaugare nu pot sa nu mentionez ca am avut mai demult un 520i e39 din '98 dupa care am fost eu pana in Stuttgart, am cumparat-o pt mine si am tinut-o 2 ani in care nu am bagat numai ulei si benzina, iar acum la asta din 2002 m-a abonez la piese auto... asa ca intradevar conteaza f f f mult starea unei masini.

In concluzie imi dai dreptate,chilipirurile astea nu sunt intotdeauna ce par d-asta prefer sa nu ma grabesc sa o dau pe o suma si apoi sa-mi para rau sau mai rau sa iau vreo "pusculita" in care sa bag bani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.