Jump to content

rivalii lui m6


ScAcKi

cel mai tare  

92 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu ce zic, oricat ne place noua o masina, tot are rivali, poate chiar gallardo ca si ala e pe la 100.000 de euro

132244[/snapback]

mhm mhm...cum sa nu galardo....Eu zic ca si Veyron ii poate fi rival....dar "il face" M6 ca doar e BMW....si dupa cum spunea un intelept pe aici "numai BMW face masini restul incearca!"....

oricum comparatia intre cele 3 e aiurea....DB9 e de 3 ori mai scump ca RS4

Edited by IulianE
Link to comment
Share on other sites

Pai aici e o discutie fara sens... numai daca te uiti la M6 si RS4 se vede diferenta.... M6 e un super luxury sport car pe cand RS4 e o chestie care trebuie sa mearga repede, sport e drept dar doar atat... RS4 e o masina pentru un tatic grabit (parca are 4 locuri si mai are si caroserie variant)...:blink:

Vechiul RS4 era variant. Actualul e limuzina si e extraordinar. Dar e cu totul altveca decat M6 sau DB9, nu se pot compara.

Referitor la rivalii lui M6, cei de la Top Gear spuneau ca principalul rival al lui M6 este M5.

Link to comment
Share on other sites

Vechiul RS4 era variant. Actualul e limuzina si e extraordinar. Dar e cu totul altveca decat M6 sau DB9, nu se pot compara.

Referitor la rivalii lui M6, cei de la Top Gear spuneau ca principalul rival al lui M6 este M5.

132291[/snapback]

 

din punctul meu de vedere M6 se adreseaza unui tanar businessman (35-40 ani) de succes eventual casatorit dar fara copii pe cand M5 e o masina de om de afaceri care are totul de la viata (50 de ani, nevasta copii mari deja) si simte nevoie sa traiasca sentimentul dat de adrenalina... nu am spus eu chestiile de mai sus ci le-am citit pe un site de marketing acum ceva timp....:blink:

ideea este ca fiecare M de la BMW se adreseaza cuiva si la fel fiecare clasa... de aia masinile BMW au succes si de aia nu seamana foarte tare diferitele modele... fiecare exprima ceva si este inteles de cel caruia ii este adresat... de aia de exemplu mie nu imi place nici un 7-ar si acum 1 an nu ma uitam la 5-are si acum parca am o usoara tendinta de a lua un e60... pur si simplu BMW face masini pentru oamenii pe care ii intelege... de aia se si vinde asa bine...

deci, hai sa inchidem topicul asta si daca vreti discutam in alta parte de masini si clienti din punct de vedere al marketingului...

Link to comment
Share on other sites

normal dar 911 turbo e mult mai scump, pe la 120.000 de euro, la pret de M6 poti sa-ti iei Carrera S, bineinteles, are doar 360 cp dar ii foloseste f bine, nici nu ai zice ca are 360 cp pt cum merge, oricum, revenim la Bmw, mi se pare prea scump M6 fata de M5 desi au aceeasi tehnologie, M6 e 100.000 de euro iar M5 75.000 si ala are 5 locuri si mult mai mult spatiu fata de M6, + ca sunt cam la fel la acceleratie si viteza maxima, greutatea difera.
Link to comment
Share on other sites

Poll-ul asta ar tb sters. Nu are nici o legatura cu realitate...

La Top Gear s-a testat Aston Martin V8 Vantage vs. Porsche 911 vs. M6. Aceste modele se aseamana si ca performante si ca pret.

Oricum nu inteleg cum se poate compara cu DB9 un RS4 :blink:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
s4 cu m3 rs4 cu m5 si rs6 o incercare cu m6 dar nu prea are sanse , m6-ele este in stare sa faca rs4 -ul... in rest cel mai tare se poate numi m3 csl , nu prea are rivali pe la mercedes
slk 55amg si mai este un film si cu sl55amg tinand cont k este o diferenta de 140 cai le da rusinica :blink: iar pe circuit se stie ca a scos acelasi timp cu carrera gt cea mai tare masina de la porsche , si cu un ferrari 360 limited edition http://www.youtube.com/watch?v=6eSVFRzT0Jk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.