Jump to content

Am patit-o si eu


BDK

Recommended Posts

Vineri 09.10.09 ma deplasam si eu,ca in fiecare zi din saptamana,catre servici.La iesirea din Pasajul Muncii,dinspre Baba Novac,fiind incadrat pe banda de langa sina de tramvai,am fost acrosat din partea stanga de o tanti.Doamna era pe sina de tramvai cu intentia de a vira la stanga pe Str. Agricultori.Nu se mai pune ca este interzis virajul stanga cu banda continua,statie de tramvai si trecere de pietoni.Chiar in momentul in care am ajuns in dreptul ei s-a gandit ea sa plece putin de pe loc,sa faca loc tramvaiului care pleca din statie din contrasens,si a tras si dreapta de volan.Astfel minunantul ei Hyundai Terracan mi-a zgariat toata partea stanga.Bineinteles ca ea nu era vinovata intrucat ea avea semnalul stanga pus si eu am venit tare si m-am strecurat pe langa ea.Asa ca am mers la politie.Asa s-a ales si cu amenda si cu puncte de penalizare iar eu cu masina lovita.

 

Poze:

post-8245-1255326488_thumb.jpg

post-8245-1255326661_thumb.jpg

post-8245-1255326716_thumb.jpg

post-8245-1255326828_thumb.jpg

post-8245-1255326877_thumb.jpg

post-8245-1255326933_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Macar la politie dupa ce i s-a spus ca e vinovata a avut bunulsimt sa-si ceara scuze.Pe de alta parte era foarte bucuroasa ca o sa o puna sa sufle in alcotest.Mi-a recomandat chiar si un baiat care mi-o face ca noua intr-o jumatate de ora cu polish si nu ma costa mai mult de 500 mii ca ei i-a luat 2,5 mil pt toata masina.Asigurare are la tiriac.Am facut constatare,poze...Mi-au dat toata laterala de revopsit,ceva de lucru si pe la tinichigerie pt usa fata si bandourile de pe usi de schimbat.Sper sa n-am probleme la plata devizului.Am dus-o deja la reparat
Link to comment
Share on other sites

si eu am patit ceva asemanator ( adica am fost lovit de o domnisoara :) ), pusesem frana la semafor ca era portocaliu si ea m-a lovit din spate, cine crezi ca a fost de vina? eu pentru ca am franat la portocaliu :lol:) abia la politie s-a lamurit ca nu este vinovata la orice tamponare din spate :lol:
Link to comment
Share on other sites

si eu am patit ceva asemanator ( adica am fost lovit de o domnisoara :) ), pusesem frana la semafor ca era portocaliu si ea m-a lovit din spate, cine crezi ca a fost de vina? eu pentru ca am franat la portocaliu :lol:) abia la politie s-a lamurit ca nu este vinovata la orice tamponare din spate :lol:

 

Portocaliu? :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost azi la service si era in lucru masina.S-a demontat tot de pe usa fata,oglinda,bandou,ornament geam,fata de usa si...airbag-ul din usa.Bineinteles cu bateria pe masina :) Mai mult ca sigur o sa ramana martorul de airbag aprins.Meseriasii astia.....Un inceput bun
Link to comment
Share on other sites

Nu e mare lucru, dar daca au inceput asa mesterii....... :)

Si apoi, daca ii zbura la unu din mesteri capsa aia in mutra...... :lol:

Pt mine, un om care lucreaza la un service auto, e tampit by default. Trebuie sa demonstreze ca nu e....dar putini, ff putini reusesc sa demonstreze.

Link to comment
Share on other sites

si eu o am in service si deja sunt turbat.....

un bou , la munca, a dat cu spatele si m-a pricopsit cu o lovitura pe coltul stinga spate, bara si portbagaj...........ma duc sa sun ca ma ia nervii.....masinuta mea :) :lol: :lol:

 

ocazie sa ii vopsesc si capacul de la rezervor care mi-a fost furat LA MARE in "minunatul" litoral spaniol

Edited by bolyboly
Link to comment
Share on other sites

cum ma, o vopsesc pe bucati ? :lol: ar fi trebuit vopsite complet elementele accidentate...

Nu o vopsesc pe bucati :)

Era masina in chit si o pregatea pentru fuler,vopsea de control....

Ar trebui sa fie gata dar am fost plecat din tara si maine merg sa vad rezultatul

Wish me look!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.