Jump to content

Cu ce se fixeaza Angel eyes-urile?


Recommended Posts

Am auzit mai multe pareri...ori sa le lipesc cu cele 4 lipiciuri micute din banda dublu adeziva sau cu silicon transparent!

Ca cica de la caldura se pot dezlipii cele 4 lipiciuri ce vin in cutia angel-urile!

Si daca e mai bine cu silicon...ce silicon trebuie sa cumpar?!

 

Angel eyes-urile sunt tip CCFL!

Link to comment
Share on other sites

poxipol transparent care se ingalbeneste in timp....am patit-o eu. NU RECOMAND

cinfirm, in timp poxipolul se ingalbeneste...

 

Eu am lipit cu silicon sanitar transparent la un E34. Nu cad de la vibratii, nu se ingalbenesc, nu strica sticla daca vrei sa le schimbi.

e cea mai la indemana solutie si cea mai ieftina...

Link to comment
Share on other sites

deci pana acum m-ati convins cu silicon sau silicon "sanitar" transparent...de care e prima data cand aud...

si...de unde sa iau sau ce sa cer, ca pana la urma o sa pun cu silicon...ca vrea sa le fixez bine

 

ca daca pun cu ce imi dau ei in cutie mi-e frica sa nu cada...si cu poxipol cica nu e bine ca e casant...si se poate albii rama aia din interior de la far:| :)

Link to comment
Share on other sites

deci pana acum m-ati convins cu silicon sau silicon "sanitar" transparent...de care e prima data cand aud...

si...de unde sa iau sau ce sa cer, ca pana la urma o sa pun cu silicon...ca vrea sa le fixez bine

 

ca daca pun cu ce imi dau ei in cutie mi-e frica sa nu cada...si cu poxipol cica nu e bine ca e casant...si se poate albii rama aia din interior de la far:| :)

Angel eyes CCFL vin cu relee si seturi de cleme speciale de prindere din plastic. Nimic mai simplu si sunt si foarte rezistente. Recomandarea mea e sa pui o picatura de superglue la prinderea clemei de rama farului, ca sa nu se miste in lateral. Merge garantat!!!

Edited by fao
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am auzit mai multe pareri...ori sa le lipesc cu cele 4 lipiciuri micute din banda dublu adeziva sau cu silicon transparent!

Ca cica de la caldura se pot dezlipii cele 4 lipiciuri ce vin in cutia angel-urile!

Si daca e mai bine cu silicon...ce silicon trebuie sa cumpar?!

 

Angel eyes-urile sunt tip CCFL!

 

 

eu tot cu silicon sanitar transparent le-am lipit si asta acu vre-o 3 ani.......

am mai pus la cineva si cand a schimbat farurile cu altele le-am dat jos fara proble si le-am reinstalat la fel

cu poxipol.....nu stiu dar cel putin eu nu recomand

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.