Jump to content

bmw e36 320


prepe87

Recommended Posts

Perpe daca stai bine sa te gandesti masina nu a costat mult dar te va duce cu inscrisul cam pe la 3 mii asa,pai inseamna ca in germania e vreo 1000 de euro una,te zapaceste taxa asta actuala.....si ce scumpe le dadeau samsarii anul trecut,ok,vezi schimba-i consumabilele,garnituri,filtre,vezi daca trebuie ceva inlocuit pe la bord, becuri,plasticuri,chestii,intai fa astea si dupa aceia da la ''cheie'',salut.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Frumoasa masina.

 

Perpe daca stai bine sa te gandesti masina nu a costat mult dar te va duce cu inscrisul cam pe la 3 mii asa,pai inseamna ca in germania e vreo 1000 de euro una,te zapaceste taxa asta actuala.....si ce scumpe le dadeau samsarii anul trecut,ok,vezi schimba-i consumabilele,garnituri,filtre,vezi daca trebuie ceva inlocuit pe la bord, becuri,plasticuri,chestii,intai fa astea si dupa aceia da la ''cheie'',salut.

Garniturile si plasticurile sunt consumabile :) ?

Link to comment
Share on other sites

ca sa ai taxa mai mica cand mergi la RAR ceri cerere ce constatare parca si iti mai scade destul. se iau in considerare AC-ul, ABS-ul si airbag-ul. daca nu le ai e mai ieftin.

poi si cum e cu cererea aia de constatare?

 

Perpe daca stai bine sa te gandesti masina nu a costat mult dar te va duce cu inscrisul cam pe la 3 mii asa,pai inseamna ca in germania e vreo 1000 de euro una,te zapaceste taxa asta actuala.....si ce scumpe le dadeau samsarii anul trecut,ok,vezi schimba-i consumabilele,garnituri,filtre,vezi daca trebuie ceva inlocuit pe la bord, becuri,plasticuri,chestii,intai fa astea si dupa aceia da la ''cheie'',salut.

nu am frate ce sa schimb la ea masina este intr`o stare exceptionala si tehnic si estetic doar k se aude fluieratul ala la motor,in rest e ok

Link to comment
Share on other sites

Perpe nu exista masina veche fara probleme,ok,bazeaza-te tu pe asta pana vei ramane undeva in sosea cu ea,du-o la un mecanic undeva ,bag-o pe tunel sa se uite la pivoti,capete de bara,bielete te trezesti odata cu pivotul rupt.......,in fine dar daca nu ai mai avut pana acum masini mai vechi nu ai de unde sa sti,crezi ca e ca masina noua,pe actele ei acolo undeva daca traduci scrie ''masini uzate'',exact asa cum am scris,scrie,multa bafta.
Link to comment
Share on other sites

Perpe nu exista masina veche fara probleme,ok,bazeaza-te tu pe asta pana vei ramane undeva in sosea cu ea,du-o la un mecanic undeva ,bag-o pe tunel sa se uite la pivoti,capete de bara,bielete te trezesti odata cu pivotul rupt.......,in fine dar daca nu ai mai avut pana acum masini mai vechi nu ai de unde sa sti,crezi ca e ca masina noua,pe actele ei acolo undeva daca traduci scrie ''masini uzate'',exact asa cum am scris,scrie,multa bafta.

 

Te contrazic, mai exista si masini fara probleme.

Link to comment
Share on other sites

Pyule,ce vrei sa spui ca exista masini vechi fara probleme?:)eu in locul tau as ocoli subiectul asta,eu i-am dat un sfat,sa aibe grija mai ales ca nu a mai avut asa ceva si entuziasmul e mare dar oricand poate fi spulberat,el e bucuros...inteleg stiu sentimentul asta,sa-si faca niste legaturi cu baietii care se pricep la bmwuri,strict pe astea vechi si inca ceva masina lui are suspensie sport,asta spune multe despre proprietar,oare el ia pus suspensie din asta sa se duca la Aushen sa-si faca niste cumparaturi?la Mall?la munte?in vacanta?in mintea lui erau turatiile,forja....,asa ca man schimbul de consumabile,ulei bun,foarte bun,in cutie ulei,discurile vezi cum sunt de la frane si vezi pe la interior ce mai trebuie,becuri schimbate,fac pariu cu tine ca sunt de schimbat:),ok,multa bafta.
Link to comment
Share on other sites

Pyule,ce vrei sa spui ca exista masini vechi fara probleme?:)eu in locul tau as ocoli subiectul asta,

De ce?

 

eu i-am dat un sfat,sa aibe grija mai ales ca nu a mai avut asa ceva si entuziasmul e mare dar oricand poate fi spulberat,el e bucuros...inteleg stiu sentimentul asta,sa-si faca niste legaturi cu baietii care se pricep la bmwuri,strict pe astea vechi si inca ceva masina lui are suspensie sport,asta spune multe despre proprietar,oare el ia pus suspensie din asta sa se duca la Aushen sa-si faca niste cumparaturi?la Mall?la munte?in vacanta?

Reformuleaza, ca nu inteleg ce vrei sa spui...

 

in mintea lui erau turatiile,forja....,asa ca man schimbul de consumabile,ulei bun,foarte bun,in cutie ulei,discurile vezi cum sunt de la frane si vezi pe la interior ce mai trebuie,becuri schimbate,fac pariu cu tine ca sunt de schimbat:),ok,multa bafta.

Pai tu vorbesti de schimat consumabile, frane, bucse, becuri?

De cand te stiu pe forumul asta vorbesti de suspensii si de alte prostii, si nici in ziua de azi nu ai facut nimic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.