Jump to content

BUCSI E 46


Recommended Posts

Guest poleposition
Nu stiu, pe vremea mea se dadeau copiii la scoala pe la varsta de 6 ani (scoala = locul ala unde te invata sa scrii si sa citesti)... din a cata generatie se sare peste aspectul asta ? Sa stiu si eu, nu as vrea sa complic aiurea viata fiului meu :)
Link to comment
Share on other sites

in legatura cu alarma nu stiu si nu cred ca are. si la a mea functioneaza geamurile din cheie dar am inteles ca nu are alarma din fabrica. poate ne lamureste cineva mai in tema. si eu sunt curios daca este alarma sau nu.

hai mai baieti nu va mai bateti joc :)

e haios ce faceti dar nu-i frumos. poate omu' chiar nu mai stie bine pe romaneste, o stat mult in Pisa/Italia

Edited by Kiss Zsolt
Link to comment
Share on other sites

eu am alarma pe 5 si are un bec rosu agatat de retrovizoarea interioara care clipeste de cate ori o inchid din cheie si masina urla daca o bruschezi sau simte miscare in ea sau daca o misti sau o ridici pe cric sau nu inchizi o capota etc , ca orice alarma.
Link to comment
Share on other sites

NU MAI POATE OMUL SA MANANCE O LITERA CA IES IN IVEALA CARCOTASII....CULTII....NU E FORUM DE GRAMATICA MAI BAIETI.....DACA ARE MAMA TA MERE NU TREBUIE SA SPUI LA TOATA LUMEA....SAU ESTI MISTOCAR?SI NU M-AM PRINS.....ERAU DOUA INTREBARI PENTRU CEI CARE FAC LEGATURI GRAMATICALE....IN FINE...IMI CER SCUZE PT DERANJ....IAR DACA E VORBA DE MISTOURI SPUNETIMI CA MA PRICEP SI EU, SI TRANSFORMAM SITUL ASTA IN MIRC...

 

:) depre ce vorba in propozitie?

UITE CE CORECT AI SCRIS SI TU....

Link to comment
Share on other sites

nu e nici o regula ca,daca se inchid geamurile din cheie,sa ai alarma.Eu cred ca la toate se inchid/deschid geamurile din cheie,tinand apasat butonul de deschidere/inchidere usi.Cat despre bucsi...originale e cea mai buna alegere,nu?

DAR TOTUSI LA BUTONUL PENTRU LUMINI SE VEDE UN LED MIC STINS CARE CRED CA AR TREBUI SA SE APRINDA INTERMITENT CAND INCHID DIN CHEIE....MA GANDEAM CA E DEZACTIVATA....,PT CA AICI LA BROSCARI NU PREA LE DA VOIE SA SUNE ALARMA IN PARCARE....CITEAM MAI INAINTE PE UNDEVA CA CINE ARE UN ANUMIT TIP DE ALARMA POATE INCHIDE SI DESCHIDE TRAPA SI GEAMURILE DIN CHEIE...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.