Jump to content

"defecte e46 din fabrica,,...."


doru_89

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bah a mea are 10 ani jumate... nu scartaie nimic in ea! da nimic! cand las geamul jos mai exista momente cand de la frecarea geamului cu chederul scoate un scartait asa finut! dar nu cred ca exista masina la care sa nu fie momente in care sa nu scartaie geamul la frecarea cu cauciucul... pana mea, e logic...
Link to comment
Share on other sites

Va rog vindeti e46-le si cumparati logan , 2 chiar de bani de pe bmw, sa aveti un logan de schimb si terminati cu prostiile ca nu sunt fiabile SAU si mai bine cumaparati un MERC si dupa 1 an intrati pe forumul lor si plangeti ca nu sunt fiabile bla bla bla cu mentiunea ca numai la e46 mai facea asa
Link to comment
Share on other sites

nu stiu frate, exista cateva lucruri elementare... daca geamul e intredeschis nu traznesti cu usa ca la grajd, cu geamul lasat la jumate - nu stai cu cotu pe el ca martalogii plus altele si altele... inteleg, e BMW, trebuie adoptata o tinuta mai smechereasca in el, dar vezi ca toate astea dauneaza...asa putin fiecare... si putin + putin = putin mai mult... apoi ne plangem ca trancane un geam... pai e pana in 400 de ron macaraua completa! daca pui 10 lei deoparte zilnic intr-o luna ai uitat de trancanit... Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

nu poti sa compari o masina de 30-40.000 euro cu loganul , dar poti sa o compari cu altele din clasa ei si o sa fi dezamagit. Pentru cei care au masina de 1 an si nu au probleme..vorba aia: nu zi hop pana nu sari gardu.. nici mie acum un an nu-mi scartaia nimic , nu-mi batea nimic , nu schimbasem nimic..
Link to comment
Share on other sites

deci mai adaug si eu ce se duce la E46 ce am schimbat eu pana acu am masina de la 116 mii de km acum are ~186.000 de km.. au fost parcursi si pe afara cam 10-15 mii de km, restu prin ro.

 

- tampoane motor eu le-as pune ca, consumabile sunt din cauciuc in timp se duc

- fulia la fel

- un brat mi-a fost schimbat iar pe garantie l-am schimbat ~1an cand m-am dus la constatare, avea JOC si mi-a fost schimbat pe garantie

- trancanitul geamurilor tre schimbate macarale nu exista piesa separat adica 100e aruncati degeaba + manopera schimbat

Link to comment
Share on other sites

dar poti sa o compari cu altele din clasa ei si o sa fi dezamagit.

pai atunci tragi sa-ti iei ce te multumeste!

 

 

fac pariu ca toti cei nemultumiti de aici daca maine ar fi sa vanda masina ar pune un pret peste medie si ar zice ca-i foarte buna masina, iar daca eu as veni si i-as cere sa lase 500 de euro din pret ca "geamurile fac ca dreacu" ar zice "hai bah... la asta te uiti????"

 

@ins1dez: in 70000 de km ti-au picat piese de 15-20 milioane? dintre care doar fulia de la vibrochen si tampoanele le-as imputa producatorului...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Rhaziel tu ai dreptate in marja asta de pret 7000-11000 euro nu prea ai ce sa-ti iei , e46 e cea mai buna alegere , eu n-am zis ca o sa imi vand maine e46-le , imi place masina , si o s-o mai tin , DAR e FOARTE STRICACIOASA , si tot ce schimbi pe ea cade FOARTE repede , nu e fiabila , sunt multe alte masini din clasa ei pe care ai putea sa le iei in banii astia MULT mai fiabile , dar nu sunt bmw ..bmw-ul are acel ceva care ne facem sa-l cumparam si sa-l tinem in ciuda faptului ca ne usuca de bani!! MAGARUL:)))
Link to comment
Share on other sites

Rhaziel tu ai dreptate in marja asta de pret 7000-11000 euro nu prea ai ce sa-ti iei , e46 e cea mai buna alegere , eu n-am zis ca o sa imi vand maine e46-le , imi place masina , si o s-o mai tin , DAR e FOARTE STRICACIOASA , si tot ce schimbi pe ea cade FOARTE repede , nu e fiabila , sunt multe alte masini din clasa ei pe care ai putea sa le iei in banii astia MULT mai fiabile , dar nu sunt bmw ..bmw-ul are acel ceva care ne facem sa-l cumparam si sa-l tinem in ciuda faptului ca ne usuca de bani!! MAGARUL:)))

 

+1.. fiabilitatea e data de drumurile noastre..

Link to comment
Share on other sites

eu eu eu eu eu ..... passat passat! vesnica idee a romanului ca VW e ieftin la intretinere... multi si-au dat cu tesla-n coa!e cu passatu'...

 

 

hahahaaa...FORD???? ai avut ford? la aia tot ii pe dos...numa sa fie ei altfel....

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Daca e s-o luam asa la fiecare masina ii gasim nod in papura pana la urma e vorba de cat costa masina, cat costa intretinerea,cat te costa sa-i schimbi un brat si cat costa bratu. De exemplu preturile si manopera la BMW sunt umflate.. fulia bmw am dat pe ea in jur de 10 mil.. la golf era 3 mil. Preturi duble triple ... pai cand platesc de 2-3 ori mai mult normal ca am si pretentia sa ma tina de 2-3 ori mai mult... Edited by ins1dez
Link to comment
Share on other sites

ford nu e fiabil, cel putin la directie.. bucsi, bielete, caseta directie..

motoarele sunt bune, da.

 

 

Daca tu crezi ca in 200.000 km sa nu-i schimbi o busca la directie rezulta = nu e fiabil..asa o fi.

Vorbesc de mondeo , de restu nu vb ca nu stiu , de asta vb ca am avut

Link to comment
Share on other sites

Daca e s-o luam asa la fiecare masina ii gasim nod in papura pana la urma e vorba de cat costa masina, cat costa intretinerea,cat te costa sa-i schimbi un brat si cat costa bratu. De exemplu preturile si manopera la BMW sunt umflate.. fulia bmw am dat pe ea in jur de 10 mil.. la golf era 3 mil. Preturi duble triple ... pai cand platesc de 2-3 ori mai mult normal ca am si pretentia sa ma tina de 2-3 ori mai mult...

 

 

pai hai sa facem un test!

 

uite... vorbim cu Grozadan, POIUYT, 4ucom si care mai sunt, sa ne dea pret la telescoape fata BMW E46 si pret telescoape fata la...mondeo sa zicem! la articulatii: brat BMW si brat+pivoti la Mondeo, rulmenti si tot asa... si facem o comparatie...asa negru pe alb...

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.