Jump to content

ce parere aveti stopuri + ornament toba


Alex_wly

Recommended Posts

Arata mai bine cu stopurile blacklines o face mai agresiva,ce pret au?Toba este exact cum vreau si eu sa-mi pun.Se transforma din 320d in 330i[teoretic]

 

stopurile din poza sunt stopurile originale dar le-a dat cu lac si cu nu stiu ce amestecat.

el repara si vopseste asinii si cred ca d'aia s-a complicat ca putea sa isi i-a acel spray si scapa mai usor.efectul e identic,tinand cont ca am vazut ce face si acel spray.

iar toba imi plac si mie foarte mult.cred camaine sunt la pitesti sa schimb si eu tips-ul,dar inca mai astept pareri

Link to comment
Share on other sites

Blacklines daca vrei ca masina sa arate bine si nu improvizat. Nu ai bani, mai astepti, oricum e un model nou si arata bine. Chiar tu ii ziceai la colegul hornetb "stopurile nu imi plac nici mie.dadea mai bine un blacklines.la o masina ca asta nu faci improvizatii.de ex stopurile vopsite cu spray,dar daca tie iti place e ok.numai sa nu ai pretentia sa mai placa cuiva" Cat despre tips poti sa gasesti diferite modele la preturi foarte bune (mi-am luat Borla oval la 130 de lei din Pitesti). Edited by shimano
Link to comment
Share on other sites

Blacklines daca vrei ca masina sa arate bine si nu improvizat. Nu ai bani, mai astepti, oricum e un model nou si arata bine. Chiar tu ii ziceai la colegul hornetb "stopurile nu imi plac nici mie.dadea mai bine un blacklines.la o masina ca asta nu faci improvizatii.de ex stopurile vopsite cu spray,dar daca tie iti place e ok.numai sa nu ai pretentia sa mai placa cuiva" Cat despre tips poti sa gasesti diferite modele la preturi foarte bune (mi-am luat Borla oval la 130 de lei din Pitesti).

 

intr-adevar nu sunt de acord cu vopsirea cu spray sau alte chestii...astea aratau super bine si am ramas uimit.

sigur o sa fie blacklines pe masina mea,dar cum am mai spus banii sunt deocamdata o "problemica"

hornetb le-a vopsit si intr-un mod foarte ciudat dupa cum se poate vedea in poza 3 http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=64360

prietenul meu cel putin a incercat sa copieze blacklines.eu ma bucur ca mi-am putu face o idee cum ar arata masina mea cu blacklines :) :lol: :)

sunt foarte multe modele de tips-uri dar singurul care l-as vrea este cel din poza.rotund si dublu.cel putin mi-as fi dorit toate masinile sa fie din fabrica cu iesire dubla rotunda.cred ca se potriveste mult mai bine cu masina.

la masina din poza e tot borla tips-ul dar cand a taiat iesirea originala nu a vrut sa taie si suportul de prindere al masinii si d'aia a iesit putin mai in afara.cu toate ca a mai taiat si din tips.in realitate se vede destul de bine.cu toate ca intr-adevar mergea mai in interior.oricum stopuri blacklines + ornament toba dublu + eleron m si roti spate 255 latime este exact ce ii trebuie unui e90 pentru spate

Link to comment
Share on other sites

daaaa!!!! si tot teoretic castigi 6 cai (frumosi) :lol: :) :)

 

 

 

on topic: arata bine in poze. :)

 

a mea o sa castige vreo 15 cai ca vreu sa ii pun si eleron de m:P:P:P

tips-ul ramane acelasi si la mine.am sunat la borla la pitesti pentru dupa-amiaza.acum s avedem cu o sa iasa.

eu am un prieten in gemrnaia care mi-ar putea aduce stopurile dupa salesafter.de sunt la 142 euro.pana fac rost de bani sa il las sa se joace si cu ale mele????in 2-3 luni vor veni blacklines sigur.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut una in cluj la fel si arata foarte bine, dar cea din cluj mai avea si eleronul de pe porbagaj, kit M si infoliata, era ceva gen "black edition", deci ia in calcul macar un eleron, dar ideal ar fi si restul.Suces.

 

 

pai am folie 3M pe geamuri daca la asta te referi cand spui infoliata.

roti spate 255/40 r17

tips-ul l-am montat ieri.dublu rotund

si pana fac bani pentru blacklines m-am jucat cu ale mele.

o sa fac si poze

 

eleronul cam in 2 sapt vine:(

Link to comment
Share on other sites

Blacklines daca vrei ca masina sa arate bine si nu improvizat. Nu ai bani, mai astepti, oricum e un model nou si arata bine. Chiar tu ii ziceai la colegul hornetb "stopurile nu imi plac nici mie.dadea mai bine un blacklines.la o masina ca asta nu faci improvizatii.de ex stopurile vopsite cu spray,dar daca tie iti place e ok.numai sa nu ai pretentia sa mai placa cuiva" Cat despre tips poti sa gasesti diferite modele la preturi foarte bune (mi-am luat Borla oval la 130 de lei din Pitesti).

 

 

 

poti sa faci o improvizatie cat de cat ok,nu neaparat prin a vopsi stopurile..poti sa le infoliezi...este o folie fumurie care se poate aplica pe stop si astfel il si protejezi ...depinde de gusturi,spre exemplu eu le voi infolia insa ii voi da doar o tenta sensibila de negru...

 

Am vazut una in cluj la fel si arata foarte bine, dar cea din cluj mai avea si eleronul de pe porbagaj, kit M si infoliata, era ceva gen "black edition", deci ia in calcul macar un eleron, dar ideal ar fi si restul.Suces.

 

 

e intr-adevar frumoasa insa kitul nu e M ,jantele spre exemplu sunt replici de M6 vopsite negru...in rest e frumoasa masina

Link to comment
Share on other sites

da sa zic si eu ceva, am condus un e90 o vreme buna

avea folie si pe geamuri, si pe stop-uri

arata foarte tare, si e mai ieftin sa pui folie decat sa dai banii, pentru ca daca te-ai plictisit o scoti.

partea proasta e ca la stop-uri intunecate NU VEZI NICI PE NAIBA

:) tu fa alegerea deacuma, ca oglinzile la 90 sunt cam mici, si daca mai ai si folie pe geamuri si mai pui si stop-uri black, atunci o sa ai de lucru la bara spate, crede-ma.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.