Jump to content

Jenti replica


Sebi7702

Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu am folosit jante replica model M5 e60,R18,nu am fost multumit de ele deloc cu toate ca mergeam atent si ocoleam gropile sau la liniile de tranvai treceam usor....la fiecare 2 luni eram cu ele la vulcanizare sa mi le roluiasca,indrepte,echilibreze...ce-i drept e ca masina (535i e39)era destul de greoaie mai ales pe fata dar mi se strambau cateodata si cele de pe spate...

Acum depinde si ce masina ai tu....eu zic ca pe un 320d e46 suporta mult mai bine niste replici.....oricum eu unul nu imi mai bat capul cu replici la capitolul jante,nu fac fata la drumurile noastre....

Link to comment
Share on other sites

Jantele replici fabricate ĂŽn Italia sunt foarte de calitate.

Am astfel de jante (pe 18) de peste un an şi am ĂŽndreptat una singură.

 

Se echilibrează uşor, sunt rezistente şi destul de uşoare.

Am şi o jantă identică originală şi diferenţa de greutate este foarte mică.

 

La fel ca ĂŽn cazul oricărui alt produs, calitatea diferă.

 

Jantele replici fabricate ĂŽn China sau Turcia nu sunt la fel de bune ca jantele replici fabricate ĂŽn Italia.

 

Sunt sigur că sunt mulţi cunoscători care pot afirma că jantele replici sunt nişte gunoaie, eu zic să te iei după cei care chiar au avut aşa ceva, mulţi vorbesc din auzite.

 

Orice jantă se poate strâmba, orice jantă se poate sparge, indiferent dacă este vorba de replici sau originale.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

vreau si eu bbs rs gt daca se poate la 150-170e/buc :)

 

eu am vandut la 1100 second...

 

rs gt e 40 mil nou dar era pus ca strategie de marketing sa atrag atentia asupra bbs-urilor :).... :lol:)) dar am gasit bbs-uri la 1000e toate 4 , SH ce-i drept dar in stare buna

Edited by Asgaard
Link to comment
Share on other sites

vreau si eu bbs rs gt daca se poate la 150-170e/buc :)

 

eu am vandut la 1100 second...

 

rs gt e 40 mil nou dar era pus ca strategie de marketing sa atrag atentia asupra bbs-urilor :).... :lol:)) dar am gasit bbs-uri la 1000e toate 4 , SH ce-i drept dar in stare buna

 

buna strategie...induci lumea in eroare

 

am avut si inca am replici si sunt foarte bune + am vandut zeci de seturi si nu m-a injurat nimeni

Link to comment
Share on other sites

relativ ca alea aveau si gume (si stiti cam cat costa gumele pe 17 de 225), totusi am ales aiurea exemplul, ce vroiam de fapt sa spun era ca decat sa dau niste bani pe replici noi,mai bine dau pe unele originale sh, dar in stare buna (gen.. bbs :)) ) Edited by Asgaard
Link to comment
Share on other sites

relativ ca alea aveau si gume (si stiti cam cat costa gumele pe 17 de 225), totusi am ales aiurea exemplul, ce vroiam de fapt sa spun era ca decat sa dau niste bani pe replici noi,mai bine dau pe unele originale sh, dar in stare buna (gen.. bbs :)) )

 

Gumele sh nu sunt deloc scumpe.

 

Decât sã dai bani pe niºte jante sh, mai bine dai bani pe niºte jante noi, chiar dacã sunt replici.

Link to comment
Share on other sites

Va zic io ca nu e nici o diferenta intre o janta replica ( produsa la standardele de certificare , adica TUW KBA sau RAR in Romania ) si o janta originala de bmw.

 

Poate sa difere doar tehnologia cu care ele au fost fabricate, dar de exemplu chinezii au cea mai buna tehnologie. BBS fac jante in China.

Link to comment
Share on other sites

relativ ca alea aveau si gume (si stiti cam cat costa gumele pe 17 de 225), totusi am ales aiurea exemplul, ce vroiam de fapt sa spun era ca decat sa dau niste bani pe replici noi,mai bine dau pe unele originale sh, dar in stare buna (gen.. bbs :lol:) )

 

Gumele sh nu sunt deloc scumpe.

 

Decât sã dai bani pe niºte jante sh, mai bine dai bani pe niºte jante noi, chiar dacã sunt replici.

 

mai bine replici si gume noi :)

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus cĂŁ e bine sĂŁ iei pneuri sh, ĂŽnsĂŁ spunea el cĂŁ pneurile sh pe 17 costĂŁ destul.

De fapt sunt ieftine.

 

ma refeream la gumele pe 17 in general, sincer nici nu stiu cat costa unele SH.... nici eu nu recomand gume sh, acum cateva zile am dat 12 mil pe 4 cauciucuri de iarna noi (pe 15) desi toata lumea imi zicea sa imi iau sh ca le folosesc doar 2-3 luni

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.