Jump to content

Cate dieseluri si cate benzinare sunt pe forum?


cristianiorga22

Masina actuala este....?  

556 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 404
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DA!

 

" Dotari:

EURO 3; CUTIE MANUALA 5+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 10 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

COMENZI PE VOLAN,PACHET M,SENZOR DE PLOAIE,PARCARE,FARURI ADAPTIVE,XENON,TV,PERDEA LUNETA ORIGINALA,DETECTOR IN BARA,PIELE CREAM,INCALZIRE IN SCAUNE,JANTE BORBET CU BUZA LATA SPATE INGUSTA FATA CU GUME PIRELLI,ITP 15.10.2011. ACCEPT VARIANTE. "

Link to comment
Share on other sites

e36 si e46 etern blamate pe motivul deprecierii relativ rapide din ultimul timp. nu vad unde e problema, ar trebui sa nu le mai cumpere nimeni pentru ca-s ieftine, sau poate tocmai asta e un motiv bun sa cumperi, pentru ca sunt masini valorificate destul de bine.

 

daca s-ar face un studiu privind primii ani de fabricatie la e36 si e46, s-ar vedea clar diferenta de design fata de alte marci, un design care tine pasul cel putin 10 ani, tocmai de aceea se justifica alegerea lor.

 

Nu blameazĂŁ nimeni nimic.

 

ĂnsĂŁ trebuie sĂŁ fii foarte naiv sĂŁ crezi cĂŁ majoritatea celor care Âşi-au cumpĂŁrat ĂŽn ultima vreme E36 Âşi E46 sunt adevĂŁraĂži pasionaĂži ai mĂŁrcii, oameni care abia aÂşteptau sa aibĂŁ un BMW.

 

Am vazut pe autovit un 535i la 6500 euro. Ce naiba, mai ieftin ca un Logan?

 

Cam la fel se vinde Âşi 320d-ul tĂŁu, poate Âşi mai ieftin.

 

PreĂžul maÂşinii depinde foarte mult de starea tehnicĂŁ, de dotĂŁri, de starea opticĂŁ.

 

Eu am vândut un E39 acum câteva luni cu 10 000 €, aÂşa cĂŁ depinde foarte mult de maÂşinĂŁ.

 

ĂĂži pot arĂŁta Âşi E46 de 5000 €, asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ toate E46-urile valoreazĂŁ 5000 €.

Link to comment
Share on other sites

nu mai sunt la moda,dar cand vezi un urs sau rechin aranjat si cu multi caluti,ofteaza si cei cu e60,e90 etc. :lol:

 

tocmai de aceea e vine de la evolutie :)

corect! nu neaparat ca ofteaza, dar astfel de masini (bineinteles tratate cu grija de proprietari), starnesc mereu sentimente de admiratie din partea celor din jur (fie ei posesori de e39, e60, e92,etc.). vorbesc din experienta personala :)

Edited by bogdan.m
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Prima "experienta" BMW, trebuie sa fie neaparat benzina :) , atunci devii "pasionat", apoi, poti conduce si BMW diesel si vezi atunci daca ramai fan... eu am ramas fan bmw si dupa ce am condus BMW Diesel. De fapt, "mai ales" dupa ce am condus BMW Diesel.

 

Sunt niste masini foarte reusite in ceea ce priveste - si urasc sa spun asta pt ca este un "cliseu", dar asa este - placerea de a conduce. De o o conduce si..... atat :lol:

Link to comment
Share on other sites

e36 si e46 etern blamate pe motivul deprecierii relativ rapide din ultimul timp. nu vad unde e problema, ar trebui sa nu le mai cumpere nimeni pentru ca-s ieftine, sau poate tocmai asta e un motiv bun sa cumperi, pentru ca sunt masini valorificate destul de bine.

 

daca s-ar face un studiu privind primii ani de fabricatie la e36 si e46, s-ar vedea clar diferenta de design fata de alte marci, un design care tine pasul cel putin 10 ani, tocmai de aceea se justifica alegerea lor.

 

Nu blameazĂŁ nimeni nimic.

 

ĂnsĂŁ trebuie sĂŁ fii foarte naiv sĂŁ crezi cĂŁ majoritatea celor care Âşi-au cumpĂŁrat ĂŽn ultima vreme E36 Âşi E46 sunt adevĂŁraĂži pasionaĂži ai mĂŁrcii, oameni care abia aÂşteptau sa aibĂŁ un BMW.

 

 

omiti sa citesti si motivele pentru care am zis ca majoritatea aleg bmw. nu trebuie sa fii pasionat sa vezi ca un e36 din '94 sa zicem, arata mult mai bine decat un astra, sau mondeo din acelasi an. insa poti deveni pasionat, mai ales daca alegi motorizarea care trebuie.

Link to comment
Share on other sites

omiti sa citesti si motivele pentru care am zis ca majoritatea aleg bmw. nu trebuie sa fii pasionat sa vezi ca un e36 din '94 sa zicem, arata mult mai bine decat un astra, sau mondeo din acelasi an. insa poti deveni pasionat, mai ales daca alegi motorizarea care trebuie.

 

Mulţi demonstrează faptul că nu au cumpărat un BMW pentru că le-a plăcut maşina ci pentru că vor să iasă ĂŽn evidenţă şi vor să aibă o maşină cu performanţe relativ bune.

Spun asta pentru că cele mai multe E36-uri aduse ĂŽn ultima vreme nu sunt maşini ĂŽn stare bună ci maşini uzate aduse pentru a fi forjate.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

MulÞi demonstreazã faptul cã nu au cumpãrat un BMW pentru cã le-a plãcut maºina ci pentru cã vor sã iasã În evidenÞã ºi vor sã aibã o maºinã cu performanÞe relativ bune.

Spun asta pentru cĂŁ cele mai multe E36-uri aduse ĂŽn ultima vreme nu sunt maÂşini ĂŽn stare bunĂŁ ci maÂşini uzate aduse pentru a fi forjate.

 

Nici nu mai conteaza asta ..Cine e pasionat isi iubeste masina si o protejeaza ,intretine cum trebuie .Restul sfarsesc prin pomi .

Link to comment
Share on other sites

MulÞi demonstreazã faptul cã nu au cumpãrat un BMW pentru cã le-a plãcut maºina ci pentru cã vor sã iasã În evidenÞã ºi vor sã aibã o maºinã cu performanÞe relativ bune.

Spun asta pentru cĂŁ cele mai multe E36-uri aduse ĂŽn ultima vreme nu sunt maÂşini ĂŽn stare bunĂŁ ci maÂşini uzate aduse pentru a fi forjate.

 

nu stiu ce sa zic, posibil sa ai dreptate. insa astia multi nu cred ca sunt pe forum.

iar un bmw te scoate in evidenta, vrei nu vrei, probabil ai simtit si tu pe pielea ta.

cand eram copil, avea un vecin un e30 parca, in timp ce restul aveam dacii. sincer mi-a ramas in minte ca avea... bmw

Link to comment
Share on other sites

Cam la fel se vinde Âşi 320d-ul tĂŁu, poate Âşi mai ieftin.

...............

ĂĂži pot arĂŁta Âşi E46 de 5000 €, asta nu ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ toate E46-urile valoreazĂŁ 5000 €.

 

Mai, eu l-am avut la "Donatii" vreo jumatate de an si nu l-a dorit nimeni :lol:

 

Cand eu conduceam E46-le, tu te jucai cu masinute de jucarie :)

 

 

 

 

 

Edit: Cand o sa am nevoie de o evaluare a masinii, am sa te sun. Pana atunci....

Edited by BOGDANIEL
Link to comment
Share on other sites

Mai, eu l-am avut la "Donatii" vreo jumatate de an si nu l-a dorit nimeni :lol:

 

Cand eu conduceam E46-le, tu te jucai cu masinute de jucarie :)

Replică infantilă, mai bagă o fisă...

 

Dar la vârsta la care eu mi-am luat E39 (19 ani), ce conduceai? Pegas, Sputnik?

 

 

Edit: Cand o sa am nevoie de o evaluare a masinii, am sa te sun. Pana atunci....

 

N-ai numărul meu.

Tu ai ĂŽnceput discuţia.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Nu blameazĂŁ nimeni nimic.

 

ĂnsĂŁ trebuie sĂŁ fii foarte naiv sĂŁ crezi cĂŁ majoritatea celor care Âşi-au cumpĂŁrat ĂŽn ultima vreme E36 Âşi E46 sunt adevĂŁraĂži pasionaĂži ai mĂŁrcii, oameni care abia aÂşteptau sa aibĂŁ un BMW.

 

 

pai la fel de naiv esti si daca ai impresia ca majoritatea celor care si-au luat celelalte modele sunt adevarati pasionati ai marcii... de ce sa te opresti la E36 si E46? ...sau iara ajungem la aberatia ca toti cu E36 sunt cocalari... si mai nou incep sa castige teritoriu si pe segmentul e46, sau? E36 si E46 sunt masinile mai accesibile de la BMW... sau scrie undeva ca daca iti iei BMW tre sa-ti iei musai cu masaj la oo, individual, CSL...pachet M ca sa fi adevarat pasionat?

Edited by Rhaziel
Link to comment
Share on other sites

pai la fel de naiv esti si daca ai impresia ca majoritatea celor care si-au luat celelalte modele sunt adevarati pasionati ai marcii... de ce sa te opresti la E36 si E46? ...sau iara ajungem la aberatia ca toti cu E36 sunt cocalari... si mai nou incep sa castige teritoriu si pe segmentul e46, sau? E36 si E46 sunt masinile mai accesibile de la BMW... sau scrie undeva ca daca iti iei BMW tre sa-ti iei musai cu masaj la oo, individual, CSL...pachet M ca sa fi adevarat pasionat?

 

Nu sunt naiv deloc, problema este cu totul alta.

 

DacĂŁ E36, Âşi mai nou Âşi E46 ar fi cumpĂŁrate de oameni normali care doresc doar o maÂşinĂŁ bunĂŁ, nu ar exista nici un fel de problemĂŁ.

 

ĂnsĂŁ dacĂŁ te uiĂži la Âştiri ĂŽn ultima vreme, n-ai cum sĂŁ nu sesisezi numĂŁrul mare de accidente ĂŽn care au fost implicate E36-uri dar Âşi E46-uri, accidente destul de grave.

Plus multitudinea de cocalari care le-au cumpĂŁrat doar pentru forjĂŁ Âşi drift-uri prin intersecĂžii Âşi pe strĂŁduĂžele din spatele blocurilor.

 

Eu nu generalizez spunând cã toÞi cei care κi cumpãrã E36 sunt cocalari, ar fi o inepÞie sã afirm aºa ceva, Însã e clar cã foarte mulÞi nu le cumpãrã din pasiune ºi nici din dorinÞa de a avea o maºinã bunã, ci sunt atraºi de performanÞele lor, iar apoi ajung la ºtiri sau pe youtube.

 

Te poĂži uita chiar Âşi pe forumuri, tot mai mulĂži astfel de posesori nu Âştiu sĂŁ lege 2 vorbe, nu Âştiu sĂŁ exprime o frazĂŁ ĂŽntr-un mod coerent, ĂŽnsĂŁ merg pe drumurile publice.

Link to comment
Share on other sites

pai la fel de naiv esti si daca ai impresia ca majoritatea celor care si-au luat celelalte modele sunt adevarati pasionati ai marcii... de ce sa te opresti la E36 si E46? ...sau iara ajungem la aberatia ca toti cu E36 sunt cocalari... si mai nou incep sa castige teritoriu si pe segmentul e46, sau? E36 si E46 sunt masinile mai accesibile de la BMW... sau scrie undeva ca daca iti iei BMW tre sa-ti iei musai cu masaj la oo, individual, CSL...pachet M ca sa fi adevarat pasionat?

Bun punctul de vedere, o gramada de cocalari/cioroi isi iau e39/e60 ca astea mici e36/e46 sunt pt cei mai parliti cica.

 

Te poĂži uita chiar Âşi pe forumuri, tot mai mulĂži astfel de posesori nu Âştiu sĂŁ lege 2 vorbe, nu Âştiu sĂŁ exprime o frazĂŁ ĂŽntr-un mod coerent, ĂŽnsĂŁ merg pe drumurile publice.

Daca nu judeca asta nu inseamna ca sunt si handicapati fizic, nu vad legatura cu mersul. Insa in mare parte ai dreptate, dar poti aduga la lista si e39/e60 chiar si seria6, x5 si x6.

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.