Jump to content

AM NEVOIE DE O CHIULASA DE E34


roger

Recommended Posts

AM NEVOIE DE O CHIULASA DE E34, TD, 2500CMC, 115 CP. DACA AVETI ASA CEVA VA ROG CONTACTATI-MA SAU LASATI UN NR DE TEL SI UN PRET. MULTUMIRI ANTICIPATE!

7766[/snapback]

 

E motorul vechi de 2.400 cmc TD,sau 2500 cmc TDS?

Uitat-te in cartea masinii si zi de acolo tipul motorului,anul de fabricatie si nr.de kw.

Am una de TDS si nu potriveste la TD,dar cred ca pot face rost si de una de TD.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
daca are 115 cai e ala vechi 524 td...dacamotorul nu e intr-o stare f buna(nu are compresie) poti sa-i pui o chiulasa fisurata putin,daca motorul e bun ....degeaba iti trebuie chiulasa nefisurata intre supape ..sfatul meu scapa de masina si NEVER sa nu mai iei o masina cu motoru asta(am avut 7 ani modelu asta si stiu ce poate si ce nu,am si acum vreo 2 chiulase dar fisurate de 524td)oricum succes
Link to comment
Share on other sites

daca are 115 cai e ala vechi 524 td...dacamotorul nu e intr-o stare f buna(nu are compresie) poti sa-i pui o chiulasa fisurata putin,daca motorul e bun ....degeaba iti trebuie chiulasa nefisurata intre supape ..sfatul meu scapa de masina si NEVER sa nu mai iei o masina cu motoru asta(am avut 7 ani modelu asta si stiu ce poate si ce nu,am si acum vreo 2 chiulase dar fisurate de 524td)oricum succes

9318[/snapback]

Motorul e beton si e model 525,da, nu 524,2497cmc,si tre doar sa ii incarc gaurile cu aluminiu si luat fata dreapta si zic eu ca am rezolvat-o :blink:

Link to comment
Share on other sites

:) ,asta asa e nu e de alergat la liniute,dar nici sa mergi ca un pensionar cu el... :blink:

10044[/snapback]

nu rezista la viteza din pacate,credema 7 ani am alergat un 524tc si am schimbat 3 chiulase,oricum 525td e mai bun dar nu te sfatuesc sa treci de 140,160km/h prea des chiar daca masina aparent nu depune nici un efort la vitezele astea,problema cred ca este materialul pieselor nu prea rezistent la temperatura

Link to comment
Share on other sites

nu rezista la viteza din pacate,credema 7 ani am alergat un 524tc si am schimbat 3 chiulase,oricum 525td e mai bun dar nu te sfatuesc sa treci de 140,160km/h prea des chiar daca masina aparent nu depune nici un efort la vitezele astea,problema cred ca este materialul pieselor nu prea rezistent la temperatura

10256[/snapback]

da e normal,dieselul lucreaza la temperaturi mai mari,da oricum e bun :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
AM NEVOIE DE O CHIULASA DE E34, TD, 2500CMC, 115 CP. DACA AVETI ASA CEVA VA ROG CONTACTATI-MA SAU LASATI UN NR DE TEL SI UN PRET. MULTUMIRI ANTICIPATE!

7766[/snapback]

gata nu mai am nevoie de ea am reparat-o pe cea veche si cred ca tine ce am facut la ea.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Roger citi cai are masina ta?daca are 115 e 524td daca are 141 sau aproximativ (oricum peste 130 nu stiu sigur) e525td....sau daca poti dami codu de la motor cati spun exact ce si cum.....si intradevar e mare diferentza intre 524 td care a fost si pe rechini si 525td...oricum bafta la montaj
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Roger citi cai are masina ta?daca are 115 e 524td daca are 141 sau aproximativ (oricum peste 130 nu stiu sigur) e525td....sau daca poti dami codu de la motor cati spun exact ce si cum.....si intradevar e mare diferentza intre 524 td care a fost si pe rechini si 525td...oricum bafta la montaj

14787[/snapback]

85 kw/115hp.2496 cmc..1995.merci

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

marea problema e la revenire. adica dupa ce-i dai in gura sa nu opresti imediat, sa-i dai timp sa revina.

asta se intampla si la unele tubine. eu am vazut duse si dupa 10oookm din cauza ca imediat dupa ce i-a dat 4000rpm a parcat-o.

chiar si palierele intre semafoare trebuie evitate.

PAREREA MEA !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.