Jump to content

Se merita motoare MARI in romania?


izy

Recommended Posts

Am fost in Germania acum 3 saptamani si acest subiect il discutam si cu cei de acolo, si spuneau ca nemti au inceput sa renunte la masini cu motoare mari pt ca nu mai merita investia in carburanti, chiar daca au un venit bun, se duc prea multi bani pe carburanti.

92688[/snapback]

Legat de treaba asta...am auzit niste romani plecati de vreo 10 ani in Germania care se lamentau cat de prost o duc,ca de-abia le raman bani dupa ce achita toate ratele (au casa de 500.000 EU+Mercedes SLK),si ca anul acesta de-abia daca ajung la Palma de Mallorca in concediu...Atunci noi,cei care ne zbatem cu 5 mil/luna ce dracu' sa mai spunem?!

 

Scuze pentru :blink:

Link to comment
Share on other sites

Legat de treaba asta...am auzit niste romani plecati de vreo 10 ani in Germania care se lamentau cat de prost o duc,ca de-abia le raman bani dupa ce achita toate ratele (au casa de 500.000 EU+Mercedes SLK),si ca anul acesta de-abia daca ajung la Palma de Mallorca in concediu...Atunci noi,cei care ne zbatem cu 5 mil/luna ce dracu' sa mai spunem?!

 

Scuze pentru  :blink:

93337[/snapback]

Tot offtopic:

Sfatul unui miliardar catre fiul sau: niciodata sa nu discuti despre bani cu cineva care are mai multi bani decat tine sau mai putini. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu vroiam sa imi iau un 540 din germania .. la momentu asta am un 520 ... ma impac super bine cu el insa eu sunt omul extremelor .. numi place sa vad kilometri in bord si sa nu ajunga acul la capat ... sau sa zica lumea na sia luat si asta bmw dar degeaba.

 

Oricum ma gandeam ca un 540 mar aduce la faliment , mia spus un prieten ca a bagat benzina de 20 de mil intro saptamana intrun 540 .. si parca economisesc o avere cu 520 :) sunt curios cam unde ar ajunge costurile cu bezina , intretinearea (ma gandesc ca sunt mult mai mari <in cazul meu> intre 520 motorina si 540 benzina) .. etc... poate si o parere pentru BMW-ul perfect pentru romania.540 am ales eu ca a fost singurul BMW care avea (in opinia mea) tot ce putea avea optiuni un e39 pe el ... la restu cred ca nu a fost lumea interesata de ele .. mie imi plac foarte mult :)

92668[/snapback]

 

vrei putine senzatii...fa si tu un teste drive si plimbate putin cu un 530i,cred ca placerea e deajuns la un 530i :blink:

Link to comment
Share on other sites

[

Sfatul unui miliardar catre fiul sau: niciodata sa nu discuti despre bani cu cineva care are mai multi bani decat tine sau mai putini. :blink:

93340[/snapback]

cat de tare si sa stii ca e adevarat,ala mai bogat o sa rada probabil iar ala mai sarac o sa fie invidios ,dar daca vrei sa cresti este obligatoriu sa umbli cu "baietii mai mari" pt a putea progresa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.