Jump to content

Noua serie 5? inca un topic pe aceasta tema


liviu_arh

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ihi, cat imi dai sa iti livrez peste o luna cate 520d vrei tu? Ca altfel vad ca nu intelege nimeni. :twoup:

 

MASINA ESTE DEJA PE STRADA!!!

 

 

Imi cer scuze... Asa este... Initial BMW a anuntat lansarea modelului 520D in septembrie... insa a fost lansat mai repede...

Imi cer scuze..

 

 

salutari!

Link to comment
Share on other sites

Am avut ocazia sa merg sambata ( in dreapta ) cu un 550i F10 rolleyes.gif . Masina e cu tot ce trebuie pe ea, nu intru in detalii.

 

 

 

Nu am decat un cuvant sa va spun : WOW !

 

PS: vad ca e la rubrica sugestii, dar nu am gasit alte topicuri la o prima vedere cu F10 asa ca m-am descarcat aici smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Ihi, cat imi dai sa iti livrez peste o luna cate 520d vrei tu? Ca altfel vad ca nu intelege nimeni. :twoup:

 

MASINA ESTE DEJA PE STRADA!!!

 

 

Imi cer scuze... Asa este... Initial BMW a anuntat lansarea modelului 520D in septembrie... insa a fost lansat mai repede...

Imi cer scuze..

 

 

salutari!

Stai linistit, nu ai de ce sa iti ceri scuze.

Au fost date info ca masina o sa fie din septembrie dar s-a revenit si s-a spus ca incepand cu iunie se poate comanda si livra in termen normal.

 

Acum cei de la BMW sunt dati peste cap de avalansa de cereri de 520dA.

Link to comment
Share on other sites

... am avut ocazia si eu cu vreo 1 luna jumatate in urma sa testez un 525d f10. Nu spun despre motor, ci pot sa spun ca m-a impresionat enorm feelingul interior. Spunea cineva mai inainte ca acest F10 este chiar continuarea lui e39, aici vorbind de stilul bmw, de caracteristicile bordului etc. Cine cunoaste bmw stie la ce se refera aceasta "continuare"... Exact aceeasi treaba este si cu noua serie7, care dupa parerea mea continuarea e38ul... dar sa nu schimb tema topicului... asa ca, daca mi-as permite, as trece imediat la noul f10 :twoup: ... deocamdata din partea mea, nota 10...
Link to comment
Share on other sites

Da ,fac taxi dar momentan nu reusesc sa montez casa,am fost si la bucuresti la microsif dar nu au reusit nimic, aastept raspunsuri si din germania dar… am intrebat si pe forum-ul asa in speranta ca primesc vre-o idee.
Link to comment
Share on other sites

Crucea mamii ei de masina :twoup:

M-am dat si io ieri, si-am ramas fara cuvinte de cum poate sa ia curbele ditamai magaoaia de 5 metri de tabla, sau cum franeaza de-ti ies ochii din cap. Clar si imposibil de contraargumentat, F10-le asta e cu ani lumina peste e60 si e39.

Ca sa nu mai zic despre felul in care te simti inauntru si ce ...chestii stie sa faca.

 

Propritarul asta, baiat bun :) :)

Edited by ihearto
Link to comment
Share on other sites

Da ,fac taxi dar momentan nu reusesc sa montez casa,am fost si la bucuresti la microsif dar nu au reusit nimic, aastept raspunsuri si din germania dar… am intrebat si pe forum-ul asa in speranta ca primesc vre-o idee.

Nu face taxi cu ea! :)

 

E pacat de masina... :twoup:

Edited by filon
Link to comment
Share on other sites

F10-le asta e cu ani lumina peste e60 si e39.

Eeee, eu cred ca te hazardezi :twoup: Inca mai esti sub influenta contactului de gradul F10 pe scara BMW :)

 

Oricum, e o masina bunuta si e frumos ca poti sa ai si comfort de "supreme class" si daca vrei gasesti si putina sportivitate si vana in ea. Adica nu si-a pierdut apucaturile originare de BMW.

Ca sa zic asa, in ciuda faptului ca e mai confortabila ca un Merc, nu zice nimeni nimic negativ pe chestia asta, mai ales ca apesi butonul si-si revine la normal in ceea ce inseamna un BMW.

Link to comment
Share on other sites

A, si am avut senzatia ca 530-ul asta trage mai bine ca 535-ul e60

Poate ca fiind single turbo e mai exploziva acceleratia.. 535-ul e destul de liniar, asemanator unei benzinare de cilindree mare. Mai rapid cu siguranta nu e.

 

F10-le asta e cu ani lumina peste e60 si e39.

Depinde si ce E60 compari cu F10. Si conteaza si ce optiuni are E60. Asa poti spune ca M5 E60 e peste F10 la manevrabilite/feeling/stabilitate, chiar daca e M:P

 

Normal ar fi sa compari un E60 cu motor similar, suspensii M packet, dynamic drive si active steering cu ce are F10 nou ca optionale in aceasta privinta.

Edited by dvdcore
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.