Jump to content

Noua serie 5? inca un topic pe aceasta tema


liviu_arh

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Superba, deja pe lista de cumparaturi. :lol:

 

Da, pe lista cumparaturilor de craciun(una buc. brad, un set globuri, un porc, sare,orez si alte condimente ptr. carnati, sorici si alte cele, un set ghirlande si una buc. BMW) :)

:) :D

 

Craciun 2010 poate.... :)

Link to comment
Share on other sites

superba aceasta masina.

o singura mentiune am: masinile bmw incep sa semene f mult intre ele astfel incat bmw seria 5, 7, seria 3 facelift, x5 si x6 arata la fel privite din spate.

din fata si profil, seria 5 si seria 7 par identice.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

ma asteptam sa puna motorul de doi litri diesel biturbo pt 525d.

am ramas surprins cu acest 6 cilindri pt 525d si chiar ma gandeam ca aceasta solutie va fi schimbata.

 

520d cu 184cp si 380 nm este intr-adevar cel mai puternic diesel dotat cu o singura turbina.

Edited by edit
Link to comment
Share on other sites

Masinuta e superba!!!! In sfarsit avem parte de un model reusit dupa ani de chinuri cu un Bangle care nu avea ce cauta la BMW...oricum un articol amplu veti putea citi in revista. Asta pentru cei care vor sa o citeasca. Va dezvalui in premiera un articol special bine documentat si colorat :) Printre multe altele interesante. Nu ziceti la nimeni da? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Mi se pare mie, sau i-au facut si spranceana de la faruri.In video doi la sfarsit cand aprinde farurile, mie mi s-a parut ca se aprinde si acea sranceana.

Cred ca au renuntat la acea spranceana

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/lights3.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/lights5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Cel mai frumos BMW !

Pacat ca 535i nu are motoru de pe seria 7 cel cu 326 de cai :lol: si ca a fost scos 530i .

Iar 525d are doar 204 cai :) .

O surpriza este motoru de 184 cai 2000 diesel :) , cel mai puternic motor de 2000 diesel :)

520d ups va avea doar 163 de caluti...cauta in auto motor si sport din noiembrie 2009 si o sa vezi ca acolo nemtii declara: " Varianta economica 520d va completa,din toamna anului viitor,gama motorizarilor diesel. Acest propulsor (cu puterea redusa de la 177 la 163 CP) va consuma in medie doar circa 5l/100 km,remarcabila valoare fiind favorizata de o demultiplicare lunga a transmisiei si de o reducere a garzii la sol.".... succes

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca nu au mai continuat designul cu linia hidoasa de la seria 3 sedan

:)

 

Deci de asta imi place asa de mult, imi suna cunoscut. Da, arat foarte bine, si imi place la interior cum ecranul de la iDrive nu mai e pronuntat, e in linia bordului. Clima individuala si pentru pasagerii din spate, cool :lol:

 

Si un link cu poze high-res: http://www.bmwblog.com/2009/11/24/new-high...1-bmw-5-series/

Edited by Alex B
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.