Jump to content

ac indicator bord - bmw e39 2001


Recommended Posts

Display-ul bordului meu avea cativa pixeli morti. Am desfacut bordul pentru a-l curata cu un spray de contacte. Dupa prima curatare pixelii si-au revenit 100% dar pentru scurt timp - cam jumatate de zi. Am zis sa mai incerc o data, dar de data asta am mers mai departe, si anume am desfacut bordul de tot desfacand si acele indicatoare de la kilometraj, turometru, temperatura, etc. Problema este ca acele erau prinse cu niste spirale fine de bord, care le ajutau sa revina fara probleme pe 0. eu, din greseala, am rupt acele spirale. de exemplu: accelerez pana la 80km/h, acul de la vitezometru urca pana la 80km/h, si apoi las masina sa deccelereze singura (fara sa apas pe frana). Simt cum masina pierde din viteza (ajung pe la 40 km/h - fapt confirmat de GPS), dar acul ramane la 80km/h. Deabia la o deccelerare mai accentuata acul se misca. La accelerare nu sunt probleme.

 

Nu stiu daca as mai putea sa fac ceva sau daca cineva ar putea sa-l repare. Astept sfaturile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Exact acceasi chestie a patit un prieten de al meu la un X5. A incercat sa repare pixelii, si a stricat acul de la vitezometru. Din pacate, nu a mai putut sa il repare desi are service auto. A schimbat bordul.
Link to comment
Share on other sites

e doar 500 euro. aproximativ.

93711[/snapback]

 

150 de euro la dezmembrari. Incearca la LAS VEGAS din Arad, de acolo si-a facut si el rost.

 

 

AUTO SCHROTT LAS VEGAS & LONG LIFE

 

Vanzari piese noi si din dezmembrari

 

Piese autoturisme fabricate 1990-2006

 

Achiziti auto, piese noi la comanda si pe loc

 

ASIGURAM LIVRAREA PIESELOR IN TOATA TARA

 

0257.259.636, 0744.555.484, 0788.688.588

Link to comment
Share on other sites

Si daca sunt cativa intrerupti, chiar nu se pot repara cu nimic? :blink:

La mine nu se prea vede clar temperatura exterioara. Cand e umezeala merge, cand este foarte cald iarasi fac figuri.

Mi-am pus in plan sa desfac si eu bordul, dar la ce am citit, ma las pagubas.

Link to comment
Share on other sites

Am dat si eu astazi bordul jos. Cred ca a fost pt. prima oara cand s-a dat bordul la masina pe care o am. Ma bucura acest fapt. :)

 

Este mult mai simplu decat la Cielo pe care il am. Nu mi-a venit sa cred ca sunt doar 3 mufe la bord si 3 la sistemul de iluminat ( plasticul cu butoane).

totusi ce este in bord e cam incalcit. Leduletele alea mici de la fiecare sistem imi da senzatia ca acolo nu este bine de umblat!

Am dat cu spray de contacte, dar mare istorie nu am facut!

Pt. ca am pretentie la masina asta, cu prima ocazie, voi incerca sa-mi cumpar un bord bun second-hand. Am cautat in zona dar astia cu dezmembrarile nu au asa ceva!

 

Daca stiti vreun E 39 care este dezmembrat si vinde piese, dati-mi si mie un semn please! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.