Jump to content

E60 530i


B.M.W.

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tocmai am venit de la drum lung. 13.5% mers civilizat

nu e cam mult??? cat de civilizat?

 

Chiar ca pare maricel 13.5% pentru mers afara.

Passat-ul meu 3.2 benzina, combi, 4 motion si DGS, scoate in jur de 9-9.5 la stilul de mers pe care l-ai descris.

Si e si grea masina, se invarte la 1.8-1.9 tone.

 

de la olanesti la valcea sunt cam 20 km. am scos 10.5% dar am fost foarte atent la ac.

cand am inceput depasirile am avut 14.5%.. si am terminat in 13.5% cand am ajuns in bucuresti.

 

daca as merge batraneste as scoate chinuit un 11%. mie mai normal mi se pare sa mergi civilizat iar cand ai nevoie sa "ii dai" pe distante scurte. imediat ce o calc se termina tot :) .. acolo m-a furat tot drumul.

 

cred ca o sa termin cu discutiile astea despre consum, ma gandesc poate e cineva interesat de motorul asta si discutia asta ar putea ajuta. cred ca cine isi ia asa ceva stie ce il asteapta..

 

lasand la o parte tot, niciodata nu m-am simtit mai in siguranta ca in masina asta. se aseaza pefect la drum si nu ai absolut nici o emotie in depasiri sau in alte situatii. nu m-as vedea prea curand in ceva mai slab motorizat.

Link to comment
Share on other sites

,,cred ca o sa termin cu discutiile astea despre consum, ma gandesc poate e cineva interesat de motorul asta si discutia asta ar putea ajuta. cred ca cine isi ia asa ceva stie ce il asteapta..''

 

Si pe mine ma plictisesc discutiile astea despre consum la modelele pe benzina.Mai ales comentarii de genul ,,eu am scos consum cu 2% mai mic ca tine''.Cat timp cel ce are masina in discutie considera ca are un consum rezonabil, niste cifre exacte nu inseamna nimic. Cine si-a luat un model pe benzina se presupune ca a constientizat acest lucru dinainte.

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

de la olanesti la valcea sunt cam 20 km. am scos 10.5% dar am fost foarte atent la ac.

cand am inceput depasirile am avut 14.5%.. si am terminat in 13.5% cand am ajuns in bucuresti.

 

daca as merge batraneste as scoate chinuit un 11%. mie mai normal mi se pare sa mergi civilizat iar cand ai nevoie sa "ii dai" pe distante scurte. imediat ce o calc se termina tot :) .. acolo m-a furat tot drumul.

 

lasand la o parte tot, niciodata nu m-am simtit mai in siguranta ca in masina asta. se aseaza pefect la drum si nu ai absolut nici o emotie in depasiri sau in alte situatii. nu m-as vedea prea curand in ceva mai slab motorizat.

 

Tot d-asta am postat si eu consumul la a mea.

Batraneste, chinuit, am scos 7.7% cu a mea; asta a fost minimul, pe tg mures - turda.

Evident, masini diferite, oarecum similare: motoare aspitate mari pe benzina si acelasi nr. de cilindrii.

Edited by hedgehog
Link to comment
Share on other sites

S-o stapanesti sanatos, e frumoasa :)

Si interiorul si jantele sunt super

Cum se numeste culoarea?

 

Merci

 

Habar n-am ce cod e culoarea, nu am avut deloc timp de ea.

 

[LE] Sper sa ajung dimineata asta la filaret pentru revizie. Weekendu asta ma ocup de ea. Perdeluta spate nu se ridica, unul din suporturile de pahare s-a desprins iar butonul de incalzire in scaune la sofer se blocheaza mereu. Sper sa fie astea toate bubele ei.

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Ce-ti trebe originale frate ?? doar nu le pui la centura, le bagi acolo sa nu mai tipe bordu. La BMW stiu ca airbag-ul sare chiar daca nu e centura pusa, la VAG nu sare daca nu ai centura pusa.

+1 :) mi-ai luat-o inainte :) originale :lol: ( este posibil sa tipe in continuare bordul daca nu detecteaza plastic cu stanta,Part number de BMW)

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
PĂŁcat. :)

 

De ce ai vândut-o?

Ce Ăži-ai luat?

 

stiu, e pacat. motorizarea ideala pe seria 5 si starea superba... dar mi se potriveste mai mult un seria 3 si de ce nu noua motorizare.

 

noua masina (pozele de pe autovit - un nou topic pe viitor)

 

o poza de ramas bun (cu o zi inainte de vanzare)

post-5415-1264721410_thumb.jpg

post-5415-1264721414_thumb.jpg

post-5415-1264721759_thumb.jpg

Edited by B.M.W.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.