Jump to content

Posesorii de BMW si masinile lor "premium"


Alexxx

Recommended Posts

Guest poleposition
pardon? prietene pe e46 inca mai sunt casetofoane!

Bine ca se mai scot unele "basini" din capul unora posesori de bmw de cateva mii de euro care se uita cu superioritate cum stau eu intr-o fabia de 11k euro! bashwall.gif La impresionism nu ne intrece nici o alta natie! Vor unii sa se arate grei printr-un rahat de bmw vechi de n ani dar uita ca facturile la intretinere nu-s platite de luni si acusi le taie si cablu in garsoniera.

 

 

 

 

Iti doresc sa te bucuri de fabia ta. Aia cu facturile o spui din experienta?

 

Da si un search pe mobile.de sa vezi ce BMW puteai sa ai de aceiasi bani si spune sincer ca iti place mai mult Fabia ta. :lol:

Nu o zic din experienta, am fost educat sa nu ma intind mai mult decat mie patura.

In 2007 puteam sa-mi iau un cazan de e46 de prin 2000 de banii astia!

Am preferat o masina noua la care sa-mi permit un casco :)

 

e46 din 2000 e cazan :) ... da, misto :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

pana la urma care e tema discutiei?

 

ca totul e un mare kkt inafara de bmw. deci de maine incepand te poti opri linistit cu al tau e36( daca nu ai unul ar fi bine sa-ti cumperi, am auzit ca, kicks-ass, si bate la fundulet si e39) langa un audi/vw/skoda , masini dastea de 2 lei sa ii razi in nas posesorului, ca si-a luat fraeru pisat nou in loc sa-si cumpere e36

 

unde e ma bogdy cu tata urs? ca mi se pare aceiasi discutie numai ca am inlocuit e30 cu e36

 

PS: sunt posesor e36 deci stiu ce e aia

Edited by Viper05
Link to comment
Share on other sites

Pole de la E30 E36 incolo toate sunt niste cazane ,adica pica unele piese la care nu te-ai fi asteptat in veci:

benzina-pompe de benzina max 150 mii km,vas expansiune cam la 120 mii km,vanos in functie de cum ai noroc aia in US zic ca pica la 80 mii km radiator pe la 150 mii km,snzori axa cu came max 80 mii km si lista e lunga..de dizel nu mai zic turbine pompe de motorina si asa mai departe.Ca fost posesor de E30 pot sa zic ca sunt extrem de nemultumit de E46 care il am si care apropo are pe bord 71.000 km (par reali i-am verificat de vreo 3 ori daca mai stie cineva cum sa verific il astept sa imi zica).Pica prea multe piese care nu ar trebui,dracu a picat la mine senzor axa la 70 mii km iar volanul s-a dus dracu si am luat altul nou.Chiar si tu ai avut o gramada de probleme cu M6.Dar asta e uit de toate cand il conduc.A suspensiile destul de sensibile si mai adaug si cutiile automate cu probleme

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Nu pole nu ai inteles. Nu se poate compara un Audi nou cu un BMW din '98 ci cu VW sau Skoda noi dar nu cu modelele premium.

 

Desi nu mi-ar fi rusine cu un e38 sau e39 din '98 BUNE pe langa o Octavia sau Pissat.

 

acuma vad ca tu ai un e36 316i. chiar nu pricep fanatisnul asta.

 

tu acuma incerci sa te minti pe tine pana crezi???

 

cum kkt ma sa fie mai bun un e36 decat un passat 2009?

 

ce mentalitate, la o masina noua ai 1000 de avantaje in plus fata de una second

Si iarasi ma vad nevoit sa-i dau lui Alex dreptate.Tu din BMW-u tau de 3000 de euro strigi la un passat de 20k ca e naspa.bravo

 

Mai citeste odata ce am scris...e38 sau e39 eventual. Ce am spus e ca mai exista e36 si e46 din '98 intretinute bine si care nu sunt porcarii. Si nu spun ca octavia sai passat nu au calitati dar le lipseste acel ceva...ceva care bmw-ul il are. Chiar si cele mai vechi. Toata povestea degenereaza inca de la inceput si nu isi are sensul oricum. Si uite eu cu porcaria mea de 13 ani si peste 200.000km din care eu am facut 30.000km am ajuns fortat in service o singura data ca sa schimb un arc pe spate. In rest noapte'n straita merge bine mersi. Si eu ma minunez ca nu pica odata ceva pe ea.

Link to comment
Share on other sites

Nu pole nu ai inteles. Nu se poate compara un Audi nou cu un BMW din '98 ci cu VW sau Skoda noi dar nu cu modelele premium.

 

Haideti sa o mai lasam cu asta premium ca prea suna a ..... premium. La cum isi respecta clientii BMW, mai greu.

 

Ma refer aici in primul rand la harta de navi care fie lipseste, fie e prost facuta. Doar prin veste ce e utila.

 

Serviceurile care sunt cum sunt.

 

Fiabilitatea "iesita din comun" care te face sa cunosti o gramada de persoane de pe la service la cat de des te duci.

 

si mai sunt...

Link to comment
Share on other sites

@clau18: "am fost educat". Ma indoiesc! Ia uite: "mie patura". Se scrie "mi-e". Halal exprimere gramaticala, halal ca si masina ce o ai!

Coaie tu n-ai de ce altceva te lega? Bine ca-s eu analfabet da lasa-ma dute si baga o tura cu masina aia a ta premium

N-am fost educat sa invat gramatica, nu mai gandi tu asa de capu tau ca nu ajungi bine

Edited by clau18
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
@clau18: "am fost educat". Ma indoiesc! Ia uite: "mie patura". Se scrie "mi-e". Halal exprimere gramaticala, halal ca si masina ce o ai!

Coaie .........

N-am fost educat .......

 

Clar, se vede :)

Link to comment
Share on other sites

@clau18: "am fost educat". Ma indoiesc! Ia uite: "mie patura". Se scrie "mi-e". Halal exprimere gramaticala, halal ca si masina ce o ai!

Coaie .........

N-am fost educat .......

 

Clar, se vede :)

Pole cam citesc forumul de ceva timp... te cunosc!

Se mai infurie omul

 

 

@clau18: "am fost educat". Ma indoiesc! Ia uite: "mie patura". Se scrie "mi-e". Halal exprimere gramaticala, halal ca si masina ce o ai!

Coaie .........

N-am fost educat .......

 

Clar, se vede :lol:

Pole cam citesc forumul de ceva timp... te cunosc!

Se mai infurie omul nu crezi?

 

 

@clau18: "am fost educat". Ma indoiesc! Ia uite: "mie patura". Se scrie "mi-e". Halal exprimere gramaticala, halal ca si masina ce o ai!

Coaie .........

N-am fost educat .......

 

Clar, se vede :)

Pole cam citesc forumul de ceva timp... te cunosc!

Se mai infurie omul nu crezi?

 

 

De ce nu ajung bine?

Ca progresezi mai greu topicul a ajuns in alta parte!

Sa inteleg ca tu pe la semafoare citesti carti in al tau e36 si cand mai ridici capu exclami "uite-l si pe incultu ala din fabie" ?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

ma cunosti ?

 

cum asa ? :)

 

pai nu este ok sa te adresezi cu acest "coaie"... :) nici in ceea ce priveste regulamentul, dar mai important, in ceea ce priveste bunul simt sau educatia despre care vorbesti :lol:

Link to comment
Share on other sites

ma cunosti ?

 

cum asa ? :)

 

pai nu este ok sa te adresezi cu acest "coaie"... :) nici in ceea ce priveste regulamentul, dar mai important, in ceea ce priveste bunul simt sau educatia despre care vorbesti :lol:

te cunosc de pe forum, stiu ca esti mai temperamental...

Regulamentul cred ca nu prea iti convine nici tie.

Bunul simt se cam termina uneori si unii chiar nu-l merita!

N-am fost educat sa bag numai replici din volumele lui Cioran, ma referam ca am fost crescut sa nu-mi iau masina de sute de mii si sa stau cu 200 Ron in buzunar!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

nu cred ca cineva de pe forum are masina de sute de mii si sta cu 200 de roni in buzunar...

 

de fapt, cred ca nimeni de aici nu are masina de "sute de mii". :)

Link to comment
Share on other sites

Daca ai Skoda, de ce nu mergi pe un forum in domeniu? Acolo iti vei putea impartasi criticile, la adresa BMW-ului, cu impatimitii Skoda.

Lasa-ma in pace pe mine si jaful meu de E36.

N-am nimic cu bmw-urile!

Tu te-ai luat de mine cu gramatica mea.

Si sunt chiar fan bmw, ca de aia pierd atatea ore pe aici! Da imi plac bmw-urile astea mai noi gen e90,e60... daca ma iei ca astea nu-s adevarate-le bmw-uri mai bine lasa! Replicile astea nu ma pun pe ganduri.

 

nu cred ca cineva de pe forum are masina de sute de mii si sta cu 200 de roni in buzunar...

 

de fapt, cred ca nimeni de aici nu are masina de "sute de mii". :)

Era o exprimare. Trebuia sa citesti printre randuri!

Ma gandesc ca poate Alexxx a avut un scop cu topicul, pentru ca multi s-au dat de gol aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.