Jump to content

angel eyes ( aftermarket )


st.neeo

Recommended Posts

De curand mi-am montat pe masina faruri angel eyes cu lupa , si o instalatie de xenon . La recomandarea mai multor persoane mi-am pus pe masina xenoane de 35w si adaptoare la fiecare.

Inainte sa-mi pun adaptoarele nu se putea intelege nimic din ceea ce inseamna lumini , adica masina era total debusolada totala , iar dupa montarea adaptoarelor masina a inceput sa aiba lumini darrr.... de fiecare data imi apare in bord anertizare de bec ars , ba mai mult de 2 zile am in bord avertizarea... ( masina suspendata pe platforma de culoare rosie). Am pus si alte adaptoare dar tot aceeasi problema.

daca pun becuri de 50 w e posibil sa scap de eroare???

Ce este de facut???

mersi

Link to comment
Share on other sites

condensatoare asta era cuvantul :)) nu-mi venea

Da am de 35w si condensatoare pt fiecare bec , si cu cateva zile in urma am pus alte cndensatoare , si surpriza ... lafel , stie careva care e cauza ?

kitul de xenon este GT de 35w si condensatoarele ( nu stiu , am pus 2 modele diferite , la fel cu ambele )

 

 

Am uitat sa precize ca , kitl este pe faza scurta , iar daca pun pozitia sau nu aprind nimic , nu da nici un fel de eroare , nimic. Cum aprind decurile incepe , si mai nou a inceput sa-mi stinga si becurile, cand dreprul cand stangul

Link to comment
Share on other sites

sa nu uitam ca un bec cu xenon original costa 600ron , iar celalate sunt mult sub , iar daca sunt made in china asta nu inseamna ca sunt proaste. sa nu facem confuzie intre un produs fabricat in china cu materie din alta parte si un procus made in china cu calitate chinezeasca. Un ex foarte clar sunt hainele de firma , toate sunt produse in china dar calitatea este mult peste ceea ce se vinde in Dragon din europa.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mda eu am pus angel eys si cand pun contactul clipesc de nebune cateva sec,de la ce poate fi?

 

as sunt facute dak le filmezi cu o camera o sa vezi ca au si o ordine de clipit

 

De curand mi-am montat pe masina faruri angel eyes cu lupa , si o instalatie de xenon . La recomandarea mai multor persoane mi-am pus pe masina xenoane de 35w si adaptoare la fiecare.

Inainte sa-mi pun adaptoarele nu se putea intelege nimic din ceea ce inseamna lumini , adica masina era total debusolada totala , iar dupa montarea adaptoarelor masina a inceput sa aiba lumini darrr.... de fiecare data imi apare in bord anertizare de bec ars , ba mai mult de 2 zile am in bord avertizarea... ( masina suspendata pe platforma de culoare rosie). Am pus si alte adaptoare dar tot aceeasi problema.

daca pun becuri de 50 w e posibil sa scap de eroare???

Ce este de facut???

mersi

cauta xenonane siemens eu am pus si in 2 ani nu am schimbat nici un bec si nici eroare in bord nu aveam(nu foloseam nici condensatoare)

Link to comment
Share on other sites

am patit si eu treaba asta la un e46 nonfacelift si nu am scapat de eroarea din bord pana nu am schimbat blocul de comanda lumina adica chestia aia de care invarti ca sa dai drumu la lumini...

 

mai concret daca nu ai avut xenon pe masina din fabrica , in momentul in care iti pui trebuie sa schimbi si blocul de comanda lumini cu unul de pe o masina care are xenon

 

 

si am impresia ca se poate proba daca de la asta iti da eroare: sterge erorile pe un tester si mergi cu ea fara sa arinzi luminile si vezi daca iti mai apare eroarea. daca nu apare eroarea da drumul la lumini si in momentul ala ar trebui sa apara . la mine asa facea si nu am scapat de ea pana nu am schimbat comanda aia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.