Jump to content

Becuri pozitie e39


costinlogin

Recommended Posts

Salut! Cum scot si eu becul de pozitie la e39??? Am scos usor "lfasungul" daca il pot numi asa apoi am apasat pe bec si l-am rotit ..a iesit un pic a poi a ramas asa agatat si nu vrea sa iasa deloc :) ...mi-e frica sa fortez sa nu-l sparg ...a mai patit cineva as ceva ..si la dreapta face la fel ....as vrea sa-l schimb cu unul mai puternic asta e e 10W credeti ca pot fi urmari daca pun unul de 15-20w? ...as vrea sa-l colorez in albastru sa obtin o lumina ceva BLUE ICE ...dar cu markerul n-am reusit decat s-o fac alba din galbuie :blink: ...astept sugestii ..multumesc :)
Link to comment
Share on other sites

o sa ai erori in bord daca pui unu de putere mai mare.

94595[/snapback]

La E60 cel putin, nu ai nici o problema, deci probabil ca si la E39 e ok. Eu cel putin am pe stanga de 15 in loc de 10, pentru ca la E60 e un chin sa il schimbi si n-am avut rabdare sa fac din nou operatiunea.

 

Iar cu schimbatul, nu rezolvi nimic daca pui de 15 in loc de 10 (cel putin pe sistemul de la E60). Se vad la fel. O solutie ar fi angeli-bright, dar sunt cam scumpe.

Link to comment
Share on other sites

becurile la e39 facelift se schimba cu tot cu soclul respectiv.nu trebuie sa scoateti becul din soclu.costa in jur de 7-8 sute de mii,si se fabrica doar pt bmw din cate stiu.nu prea s-au gasit solutii sa inlocuiasca cineva aftermarket becurile respective cu altele de alta culoare.
Link to comment
Share on other sites

Salut! Cum scot si eu becul de pozitie la e39??? Am scos usor "lfasungul" daca il pot numi asa apoi am apasat pe bec si l-am rotit ..a iesit un pic a poi a ramas asa agatat si nu vrea sa iasa deloc :) ...mi-e frica sa fortez sa nu-l sparg ...a mai patit cineva as ceva ..si la dreapta face la fel ....as vrea sa-l schimb cu unul mai puternic asta e e 10W credeti ca pot fi urmari daca pun unul de 15-20w? ...as vrea sa-l colorez in albastru sa obtin o lumina ceva BLUE ICE ...dar cu markerul n-am reusit decat s-o fac alba din galbuie  :blink:  ...astept sugestii ..multumesc  :)

94582[/snapback]

sal

eu am schimbat becurile la pozitie si am patit la fel ba chiar am zgariat si soclul ala in care se prinde becul.trebuie doar sa-l apuci cu un patent si sa fortezi putin

eu asa am facut si a iesit

ramine prins in bilutele alea de la bec.

bafta :)

Link to comment
Share on other sites

pai daca ma apuc sa trag cu patentul de el e clar ca l-am spart nu ???? si da ...am patit si eu ..am zgariat soclul ...pretul unui modul nou e de 890 mii :blink: ...becuri mai mari n-am gasit ..dimpotriva doar de 6 W :)....unde gasesc sa comand in RO chestia aia gen PIAA stie cineva ???

 

Bymar cu ce-ai inlocuit becurile ??? Model? Putere ???

Link to comment
Share on other sites

pai daca ma apuc sa trag cu patentul de el e clar ca l-am spart nu ???? si da ...am patit si eu ..am zgariat soclul ...pretul unui modul nou e de 890 mii :blink: ...becuri mai mari n-am gasit ..dimpotriva doar de 6 W :)....unde gasesc sa comand in RO chestia aia gen PIAA stie cineva ???

 

Bymar cu ce-ai  inlocuit becurile ??? Model? Putere ???

94631[/snapback]

Teoretic se inlocuieste cu tot cu soclu. Practic daca nu esti dispus sa cumperi si scolu nou, poti sa il scoti fortat. Putina atentie in plus.

 

Bec - incearca la un magazin care aduce philips. Ar trebui sa gasesti cel putin de 10, 15 si 20.

Link to comment
Share on other sites

Salut! Cum scot si eu becul de pozitie la e39??? Am scos usor "lfasungul" daca il pot numi asa apoi am apasat pe bec si l-am rotit ..a iesit un pic a poi a ramas asa agatat si nu vrea sa iasa deloc :) ...mi-e frica sa fortez sa nu-l sparg ...a mai patit cineva as ceva ..si la dreapta face la fel ....as vrea sa-l schimb cu unul mai puternic asta e e 10W credeti ca pot fi urmari daca pun unul de 15-20w? ...as vrea sa-l colorez in albastru sa obtin o lumina ceva BLUE ICE ...dar cu markerul n-am reusit decat s-o fac alba din galbuie  :blink:  ...astept sugestii ..multumesc  :)

94582[/snapback]

pai eu le-am inlocuit cu acelasi model de bec.sincer nu m-am uitat la el ce natie e,m-am dus la magazin si am cerut bec de pozitie pt e39.dar mie mi se pare ca lumineaza destul de bine.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.