Jump to content

e36 un pisoi alb


Catalin.KHL

Recommended Posts

sal ...incep in a va povesti ca am achizitionat aceasta masina fara a o vedea ci doar prin telefon ,initial vroiam sa-mi cumpar un e36 coupe 2000 motor ......am rugat un prieten sa se duca sa mi-o aduca si mie in tara fiindca eu nu puteam pleca, dupa 2 zile ma suna si-mi zice ca masina vazuta de mine nu mai este s-a vandut si asta cu tot cu rezervare ( incredibil ar zice unii dar adevarat ) dupa o zi de cautari ma suna zi-mi zice ca mi-a gasit un e36 sedan ...am crezut ca o iau razna ,in fine ...avand incredere in el am zis ok ia-o pe aia si cu asta basta . Si uite cum m-am ales in loc de coupe negru cu un sedan alb ,asta in iulie 2008. Sincer am ajuns sa cred ca chiar am avut noroc cu aceasta masina o am de 1an jumate si nu i-am facut absolut nimic decat schimbul de ulei ........astept pareri si comentarii de la voi :)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut

 

Acum are nari negre presupun, nu? Ai postat si o poza cu nari cromate care sunt tot de prefacelift, ca si cele negre din prima poza (ar fi tb sa fie de facelift intrucat anul este 1996)...ce sa spun arata bine masina, la exterior ar mai merge oglinzi de ///M, dar sa fii atent ce cumperi (cum a spus si No-X-Cape, legat de modelele pentru UK).

In rest benzina buna, ulei si filtre la timp (sau poate chiar mai devreme) si sa te bucuri de ea.

 

Poze cu interiorul?

Link to comment
Share on other sites

Salut

 

Acum are nari negre presupun, nu? Ai postat si o poza cu nari cromate care sunt tot de prefacelift, ca si cele negre din prima poza (ar fi tb sa fie de facelift intrucat anul este 1996)...ce sa spun arata bine masina, la exterior ar mai merge oglinzi de ///M, dar sa fii atent ce cumperi (cum a spus si No-X-Cape, legat de modelele pentru UK).

In rest benzina buna, ulei si filtre la timp (sau poate chiar mai devreme) si sa te bucuri de ea.

 

Poze cu interiorul?

ti se pare... in amandoua poze sunt aceleasi nari cromate de fapt masina este luna 10 95' si posibil din cauza asta nu are nasul de facelift :lol: cat despre oglinzi sincer nu-mi plac nu stiu de ce.... urmeaza si poze din interior.....merci pentru urari si sfaturi :)

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina sa te bucuri de ea dar trebuie sa-i mai cumperi o cotiera este f comod sa conduci cu ea :D si prelungirea de la spoiler de unde ai cumparat-o???? :) :)

de la un prieten culmea tot valy il cheama :lol: am sa-i postez nr de tel. :D :) poate mai ajuta pe cineva :)

Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa, stiu masina o vad aproape zilnic la intersectia cu toporasi, ca sa vezi ca o stiu demult: stiu ca aveai lampi vopsite cu rosu (partea de sus) iar nu de mult timp ai lampi de M:) sa o stapanesti sanatos.

da ma bucur foarte mult pentru achizitia lampilor chiar a schimbat-o mult .....si tu sa o stapanesti le fel de sanatos pe a ta :)

 

Astept si noi sugestii din partea membrilor ,asta fiind prima cauza pentru acest topic .....va multumesc :) :lol:

 

Acum are nari negre presupun, nu? Ai postat si o poza cu nari cromate care sunt tot de prefacelift, ca si cele negre din prima poza (ar fi tb sa fie de facelift intrucat anul este 1996)...

A mea e din 01/1996 si are nari pfl...

posibil eu asa stiam ca din anul ala s-au schimbat .....ma rog nu conteaza foarte mult pentru mine .....

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa , in avatar credeam ca are bara de M dar am vazut poza mare si surpriza , cat de mult schimba o buza.

da merci mult .....multumiri d-lui VALY pt buza ....... :) :lol:

 

vai nu se poate, iti multumesc :)

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa , in avatar credeam ca are bara de M dar am vazut poza mare si surpriza , cat de mult schimba o buza.

da merci mult .....multumiri d-lui VALY pt buza ....... :) :lol:

 

vai nu se poate, iti multumesc :)

am sa vin si cu buchetul de flori .... :)

 

mai bine iei duminica ceva sa punem pe CD-ul ala ca arde focu sub el de pe acum :D lasa florile pt fetite!!!

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa , in avatar credeam ca are bara de M dar am vazut poza mare si surpriza , cat de mult schimba o buza.

da merci mult .....multumiri d-lui VALY pt buza ....... :) :lol:

 

vai nu se poate, iti multumesc :D

am sa vin si cu buchetul de flori .... :)

 

mai bine iei duminica ceva sa punem pe CD-ul ala ca arde focu sub el de pe acum :D lasa florile pt fetite!!!

numai la din astea te gandesti .....noi vb de masini aici si vii tu repede cu cd-urile tale :) :) cred ca nici nu ai mai dormit de atunci de focul lor :D

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca ii off topic dar ma intereseaza de unde as putea sa iau si eu o buza din aia :)

modelul ala cum am eu nu mai face l-a facut doar la rugamintile mele si alea foarte indelungate dar daca te intereseaza are alt model din 2 buc.....http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/Anunturi-Auto/Piese-Auto/Splitere-E-36-Pentru-2350371.html .......ai aici si date de contact tot si da foarte bine si cu astea sa stii .......

Edited by b-87-khl
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca ii off topic dar ma intereseaza de unde as putea sa iau si eu o buza din aia :)

modelul ala cum am eu nu mai face l-a facut doar la rugamintile mele si alea foarte indelungate dar daca te intereseaza are alt model din 2 buc.....http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/Anunturi-Auto/Piese-Auto/Splitere-E-36-Pentru-2350371.html .......ai aici si date de contact tot si da foarte bine si cu astea sa stii .......

Din pacate nu arata asa de bine ca acela al tau.Astea mi se par prea tuning pt gustul meu :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca ii off topic dar ma intereseaza de unde as putea sa iau si eu o buza din aia :lol:

modelul ala cum am eu nu mai face l-a facut doar la rugamintile mele si alea foarte indelungate dar daca te intereseaza are alt model din 2 buc.....http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning.ro/Anunturi-Auto/Piese-Auto/Splitere-E-36-Pentru-2350371.html .......ai aici si date de contact tot si da foarte bine si cu astea sa stii .......

Din pacate nu arata asa de bine ca acela al tau.Astea mi se par prea tuning pt gustul meu :)

imi pare rau ca nu-ti place ....cu un ochi iar cu celalalt rad pentru ca nu am decat eu :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.