Jump to content

Alt stres


Rin_Tin_Tin

Recommended Posts

Am avut pana. M-am dus la vulcanizare si vulcanizatorul m-a intrebat daca vreau sa echilibrez rotile. O janta era cam stramba si am zis sa le echilibreze...

 

Acum imi trepideaza volanul la 60 de zici ca-mi sare masina de pe sosea....

 

Eu stiu ca la o janta se pun 5, 10 20 hai maxim 30 de grame....

Asta mi-a pus pe o janta 180 de grame ! O SUTA OPT ZECI DE GRAME !!!! :lol: :)

Si ciudat... pe alta janta nu pe cea stramba.... Janta parea foarte OK.

 

Ce fac ? Scot iar plumbul de pe ele ?

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Cauciucul e F1 cumparat de nou , nu e intepat sau vulcanizat si are 8 mii de KM.... Janta parea ok ( asta cu 180 de grame ). Oricum si pe celelalte a pus intre 40 si 70 de grame...

 

oare a facut-o la ciuda ?

La sfarsit i-am lasta 20 de ron ? i-am lasta prea putin ?

 

Vulcanizat si echilibrat( 4 roti ) 50 de ron... Eu zic ca 20 de ron a fost um bacshish corect...poate chiar mare...

 

Precizez ca inainte de "echilibrare" imi sarea volanul din mana pe la 160-170 nu la 60...

Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Cauciucul e F1 cumparat de nou , nu e intepat sau vulcanizat si are 8 mii de KM.... Janta parea ok ( asta cu 180 de grame ). Oricum si pe celelalte a pus intre 40 si 70 de grame...

 

oare a facut-o la ciuda ?

La sfarsit i-am lasta 20 de ron ? i-am lasta prea putin ?

 

Vulcanizat si echilibrat( 4 roti ) 50 de ron... Eu zic ca 20 de ron a fost um bacshish corect...poate chiar mare...

crezi ca bacsisul e problema? mergi din nou la el si relateaza-i problema...

Link to comment
Share on other sites

chiar decent bacsisul. asa ca du-te inapoi si zii ca vibreaza ca draq

pe janta aia cu 180 de grame probabil are si cauciucul defect. intre 10-50 de grame e ok pentru o janta. 180g e maaaaaaaaare problema

iar cauciucurile pot sa fie si 1000000 ron bucata, mai sunt si defecte de fabricatie....depozitare aiurea. dar ar trebui sa o rezolvi la vulcanizare.

 

mie la o janta trebuia sa imi puna(conform aparatului) vreo 80 de grame....baiatul a scos iar cauciucul, l-a mai invartit pe janta, si la urmatoarea proba pe aparat , a "cerut" doar vreo 40 de grame.

Link to comment
Share on other sites

M-am dus inapoi si l-am pus sa-mi scoata plumbul pe fatza si vad ca nu mai vibreaza.

M-am saturat de masina asta pana in gat. NU MAI VREAU sa bag nici un ban in ea ! Merg cu ea pana cade de tot si dupa aia ii dau foc !

 

Ori iau alta ori bag 5-8 mii de euro in ea ( dar toti odata ca altfel nu ajung nicaieri ).

Pana atunci sa mearga cum poate...

Eu am vrut s-o fac doamna dar ea tot curva vrea sa fie... :)

Link to comment
Share on other sites

M-am dus inapoi si l-am pus sa-mi scoata plumbul pe fatza si vad ca nu mai vibreaza.

M-am saturat de masina asta pana in gat. NU MAI VREAU sa bag nici un ban in ea ! Merg cu ea pana cade de tot si dupa aia ii dau foc !

 

Ori iau alta ori bag 5-8 mii de euro in ea ( dar toti odata ca altfel nu ajung nicaieri ).

Pana atunci sa mearga cum poate...

Eu am vrut s-o fac doamna dar ea tot curva vrea sa fie... :)

 

cica plumbul ala trebuie pus intr-un singur loc pe janta...hai maxim doua ,dar nici chiar atat(la gramaj ma refer)!Fa ti un calcul...daca renteza sa mai bagi bani...daca nu...fara mila.... alta:)

Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit la o vulcanizare la fel. Ala de acolo nu a fixat janta corect in masina de echilibrat si tot asa vroia sa puna vreo 100g plumb si i-am zis ca n-are cum sa fie asa stramba dupa care a desfacut-o si a fixat-o din nou si a pus un plumb de 10g si unul de vreo 7g.
Link to comment
Share on other sites

Asta cred ca avea vulcanizarea in panta ca mie mi-a pus la toate 4 intre 70 si 180 de grame... Am scos plumbul de pe rotile din fatza , am si plumb la greu pe spate am platit si dublu a iesit si prost am facut si doua drumuri si am si lasat 20 de ron spaga. M-am scos... Edited by Rin_Tin_Tin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.