Jump to content

Ce masini v-ar placea pana in 4000 euro?


robert87

Recommended Posts

Mi-am dorit intotdeauna sa am un 325i 1994-1998 vanos. Masina de alergat, numai drum sa ai. Nu as refuza nici 316i ca masina economica.

Inca sunt masini bine intretinute in germania. In ianuarie sigur voi face un drum si promit ca nu ma intorc cu mana goala.

Sigur fiecare dintre voi si-ar dori o astfel de masina indiferent ca aveti x5 sau m5.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma bate pe mine gandul sa`mi iau un E36 de weekend.Vorba ta,ori un 325 ori un 318IS

 

 

 

La 316 e taxa 830 euro. plus 2000 cat costa o masina buna merita. peste 4000 iti iei e46.

La 325 taxa e 2500 euro, plus 2500-3000 masina, duce cam 5000 dar la banii astia greu mai

gasesti asa ceva...192 cai... tractiune spate.... Mai e varianta cu inscrierea in Bulgaria....

Link to comment
Share on other sites

Mi-am dorit intotdeauna sa am un 325i 1994-1998 vanos. Masina de alergat, numai drum sa ai. Nu as refuza nici 316i ca masina economica.

Inca sunt masini bine intretinute in germania. In ianuarie sigur voi face un drum si promit ca nu ma intorc cu mana goala.

Sigur fiecare dintre voi si-ar dori o astfel de masina indiferent ca aveti x5 sau m5.

 

Nu prea cred. :)

Link to comment
Share on other sites

un 328 e tot ce vreau ... sau un 330:P

dar as pune doar motorul, cutia, diferential samd de pe un 328 ... pe is-ul meu, fara acte fara nimic :) ITP-ul se rezolva nu-i bai.

din pacate 330 de pe e46 nu cred ca merge pe sasiul de e36, ca ar fi solutia ideala!!!

 

 

pana in 4000 de euro . . .

 

Nici in DE nu cred ca se gaseste 328 in stare buna . De taxa nici nu mai vorbim .

 

On : Poate un Golf II GTI , ar fi interesant , dar iarasi taxa . . . Insa sunt sanse la vecini bulgari !

Link to comment
Share on other sites

cu 4000de E as merge in germania si mi-as lua un seria 7 mai vechi,dar ingrijit.dar doar daca nu as avea de platit taxa actuala ca sa il imatriculez...poate de la anu se schimba ceva

 

 

am o cunostinta cu 750i blindat...200k km reali. an 98 sau 99...

frumoasa rau masina insa consuma 40 daca o calci.

e adevarat modelul asta e mult mai bun decat urmatorul dar e cam invechit

si complicat...asadar mult mai multe lucruri se pot strica la el

Link to comment
Share on other sites

un 328 e tot ce vreau ... sau un 330:P

dar as pune doar motorul, cutia, diferential samd de pe un 328 ... pe is-ul meu, fara acte fara nimic :) ITP-ul se rezolva nu-i bai.

din pacate 330 de pe e46 nu cred ca merge pe sasiul de e36, ca ar fi solutia ideala!!!

 

 

pana in 4000 de euro . . .

 

Nici in DE nu cred ca se gaseste 328 in stare buna . De taxa nici nu mai vorbim .

 

On : Poate un Golf II GTI , ar fi interesant , dar iarasi taxa . . . Insa sunt sanse la vecini bulgari !

 

 

 

gasesti sigur. preturile de pe mobile si autoscout se negociaza 10-20%.

daca ai un pic de noroc gasesti super masini.

golfurile mi se par urate si obosite in comparatie cu bmw.

Link to comment
Share on other sites

un 328 e tot ce vreau ... sau un 330:P

dar as pune doar motorul, cutia, diferential samd de pe un 328 ... pe is-ul meu, fara acte fara nimic :) ITP-ul se rezolva nu-i bai.

din pacate 330 de pe e46 nu cred ca merge pe sasiul de e36, ca ar fi solutia ideala!!!

 

 

pana in 4000 de euro . . .

 

Nici in DE nu cred ca se gaseste 328 in stare buna . De taxa nici nu mai vorbim .

 

On : Poate un Golf II GTI , ar fi interesant , dar iarasi taxa . . . Insa sunt sanse la vecini bulgari !

 

de-asta am zis doar de motor ... un 2.8 e36 gasesti linistit sub 4000 ... cauti unul avariat usor samd ... iei doar internele :lol:

cu putin noroc gasesti si un 330 e46 sifonat" de pe care sa iti iei internele necesare, in stare buna!

trebuie doar sa cauti!

 

taxa? ce taxa??? nu trec motoru in acte :)

Edited by Ovy_BMW_E36
Link to comment
Share on other sites

opel vectra a2.0i turbo ,204cp, 4x4, 6trepte. ceva de vis sau un 325ix e30

 

 

 

sunt fan opel. piese ieftine, motoare bune nu am ce reprosa.

am si acum astra g 1.8 125 cai 2001 hatchback 3 usi ,piele ,scaune incalzite, magazie cd ,comenzi volan, telefon ,scaune cu reglaj lombar si pe inaltime . totul original din fabrica. mam dat cu passaturi de 131 de cai si cu

318i e36 ale unor prieteni si le-am facut.am facut 50.000 km in aproape 2 ani si nu i-am schimbat decat

consumabilele.

e adevarat ca bmw e superior insa diferenta se simte si la costurile de intretinere

Link to comment
Share on other sites

opel vectra a2.0i turbo ,204cp, 4x4, 6trepte. ceva de vis sau un 325ix e30

 

 

 

sunt fan opel. piese ieftine, motoare bune nu am ce reprosa.

am si acum astra g 1.8 125 cai 2001 hatchback 3 usi ,piele ,scaune incalzite, magazie cd ,comenzi volan, telefon ,scaune cu reglaj lombar si pe inaltime . totul original din fabrica. mam dat cu passaturi de 131 de cai si cu

318i e36 ale unor prieteni si le-am facut.am facut 50.000 km in aproape 2 ani si nu i-am schimbat decat

consumabilele.

e adevarat ca bmw e superior insa diferenta se simte si la costurile de intretinere

oricare din masinile mentionate de mine, si ar mai fi cateva, ti-ar putea oferi niste senzatii extraordinare. la vectra turbina face sa fie mai violente experientele dar merita.

Link to comment
Share on other sites

cu 4000de E as merge in germania si mi-as lua un seria 7 mai vechi,dar ingrijit.dar doar daca nu as avea de platit taxa actuala ca sa il imatriculez...poate de la anu se schimba ceva

 

 

am o cunostinta cu 750i blindat...200k km reali. an 98 sau 99...

frumoasa rau masina insa consuma 40 daca o calci.

e adevarat modelul asta e mult mai bun decat urmatorul dar e cam invechit

si complicat...asadar mult mai multe lucruri se pot strica la el

 

la motorul si caroseria care o are e normal sa consume mult...dar un 2,8i ar fi super suficient mai mic nu stiu daca sa pus pe seria 7, eventual un motor diesel si nu ar mai fi problema consumului.de complicat...este dar si altfel te simti intr-un 7 decat intr-un 3nu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.