Jump to content

care v-a placut cel mai mult?


care v-a placut cel mai mult??  

73 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

vreau sa spun,parerea mea,cel mai tare film cu masini din ultimii ani,le surclaseaza mult pe celelalte doua parti :blink: ,nu mai am cuvinte de lauda. :) .

Acum cine se ofera sa-mi ofere si mie informatii despre cum se fac drifturile,sfaturi utile ,nu adrese de site-uri ,etc

Edited by paco_wonderboy
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
mda, dupa ce a aparut primul fast and furious, a inceput la noi nebunia cu tuning-ul si liniutele, deci abia astept sa-i vad acum cum se dau in drifturi prin bucuresti :blink: ... ce urmeaza ? down hill drift (pe dealul mitropoliei sau parcul tineretului), street x.... ca daca fac aia sa facem si noi ce draq :)
Link to comment
Share on other sites

drift-uri in bucuresti se fac in fiecare seara, liniute se fac in toata lumea de cand au aparut mai mult de 2 masini intr-un loc. din pacate filmele astea ii fac pe multi sa vorbeasca de 200 de cai ca si cum ar fi nimic, de liniute cu pinkslips si asa mai departe... dinainte sa aiba carnetul. lol
Link to comment
Share on other sites

Mie cel mai mult mi-au placut urmaririle din Ronin (si filmul  :blink: ) si apoi Taxi 1. Seriile Fast and Furios nu m-au impresionat.

95877[/snapback]

de unde pot descarca si eu Ronin?nu gasesc pe retea decat subtitrarea.mai da si mie cateva nume de filme in genul la astea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

toate 3 sunt praf si nu stiu de ce sunt denumite filme... maxim ar trebui categorisite ca povesti pentru adormit copiii... Top Gear si 5th Gear sunt niste filme mult mai reusite...:blink:

 

ca tot trebuia sa votez am ales primul film pentru ca avea un subiect si o logica...

Link to comment
Share on other sites

Prima parte mi-a placut destul de mult, a doua mi-a placut doar stafeta, adica startul cand facea negrul ala misto de latino americanul cu Pontiacul GTO, parca asta era, iar 3-ul este un mare basm de adormit copii mici.. Am votat prima parte.

Apropo, cum dracu se fac drifturile alea asa marfa, ca eu nu prea-mi permit sa incerc. o mai invart in cerc, dar cam atat.

Link to comment
Share on other sites

Eu as fi vrut sa le votez pe toate , sunt in acelasi timp de acord cu cei ce spun ca sunt doar niste filme, insa pentru faptul ca sunt cu masini si "actorii" principali sunt masini atunci clar sunt unele dintre cele mai reusite filme care intra la caetgoria "de savurat" precum shampania , e clar ca nu au nimic in comun cu filme adevarate precum "A Beautiful Mind" sau altele de genul asta.

Ca sa ne permitem noi sa facem drifturi ne trebuie multi bani , exista competitii in Japonia de mai multi ani in care se merge numai asa , nu trebuie sa credem ca noi suntem cei mai tari cu F1 a noastra care e un sport parca prea precis in ultima vreme , nu vezi tu un derapaj controlat , o depasire roata la roata... noroc de marele premiu al Turciei unde circuitul permite ca altfel pe mine ma cam ia somnul in plina zi la F1, ma trezesc cand intra la boxe si la final :blink:

Link to comment
Share on other sites

stati putin ca e o confuzie aici... scenele in cauza care sunt numite cu nerusinare filme nu au nici o legatura cu realitatea... filme cu masini, ma repet, sunt Top Gear si 5th Gear... ambele trateaza masinile din punct de vedere realist... scenele numite cu nerusinare filme nu au nici o treaba cu realitatea in ceea ce priveste condusul sau performantele unei masini... sunt doar niste scenete cu niste shmecherasi ieftini cu o groaza de trucaje fara nici o valoare educativa pentru un sofer sau orice persoana care are contact cu o masina... Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie tratate ca fiind A Total Idiot Driving Guide (with special effects included) si sa fie mentionat ca nu sunt adresate oamenilor care au carnet de conducere... dovada cea mai buna e data si de veniturile aduse si de afluenta de public... Primul a beneficiat de prezenta lui Vin Diesel si suplimentar a avut si o poveste (cam subtire) in background insa restul au fost doar o ciorba lunga... Chioar as vrea sa-l vad pe unul care urca o rampa in drift ca japonezul ala... poate doar pe o platforma speciala si cu ceva efecte pe computer...
Link to comment
Share on other sites

stati putin ca e o confuzie aici... scenele in cauza care sunt numite cu nerusinare filme nu au nici o legatura cu realitatea... filme cu masini, ma repet, sunt Top Gear si 5th Gear... ambele trateaza masinile din punct de vedere realist... scenele numite cu nerusinare filme nu au nici o treaba cu realitatea in ceea ce priveste condusul sau performantele unei masini... sunt doar niste scenete cu niste shmecherasi ieftini cu o groaza de trucaje fara nici o valoare educativa pentru un sofer sau orice persoana care are contact cu o masina... Din punctul meu de vedere ar trebui sa fie tratate ca fiind A Total Idiot Driving Guide (with special effects included) si sa fie mentionat ca nu sunt adresate oamenilor care au carnet de conducere... dovada cea mai buna e data si de veniturile aduse si de afluenta de public... Primul a beneficiat de prezenta lui Vin Diesel si suplimentar a avut si o poveste (cam subtire) in background insa restul au fost doar o ciorba lunga... Chioar as vrea sa-l vad pe unul care urca o rampa in drift ca japonezul ala... poate doar pe o platforma speciala si cu ceva efecte pe computer...

124242[/snapback]

confuzia cred ca este la tine:nu faci diferebta dintre film artistic si cele gen documentar.si de cele SF spui acelasi lucru?singurul motiv pt care merita sa te uiti sunt masinile(recunoaste ca tio placut masinile).acela nu e un film la de la care sa inveti ceva, e doar un film artistic.iar in legatura cu trucajele zimi si mie un film in care nu este nici un efect special, nici un trucaj.sau tu crezi ca in film cand incaseaza un glont cineva si zboara vreo 4-5 metri in spate chiar se intampla?

Link to comment
Share on other sites

s-a ajuns la un moment dat aici la concluzia ca oricum chestiile alea 3 nu au fost filme ci niste telenovele despre "masini" ... dupa ce am vazut telenovelele in cauza eu unul nu am avut ce sa apreciez... masinile tunate cu prost gust si fara logica care fac niste lucruri imaginare... din punctul meu de vedere, te-ai exprimat bine, sunt niste SF-uri cu OZN-uri... Imi placea cum stateau baieteii aia in drift pe scaun si vorbeau si nu se vedea nici o forta G actionand asupra lor... inteleg ca japonezele fac drift fara forta centripeda sau erau lipiti de scaun cu Super Glue baietii? sau mi-a placut cum au facut ei reclama celebrului grup Nissan-Renault cu motorul ala imens montat intr-un Shelby care mergea de rupea nene numai in alunecari dar avea amortizoare de tractor...

hai sa facem un poll cu intrebarea urmatoare: daca ai avea banii necesari ai cumpara o masina ca cele prezente in filmele astea sau ti-ai lua una stoc si ai face-o cum vrei tu? iti spun sigur ca majoritatea si-ar face masina pentru ca chestiile alea erau de prost gust...

Edited by crisjohn
Link to comment
Share on other sites

s-a ajuns la un moment dat aici la concluzia ca oricum chestiile alea 3 nu au fost filme ci niste telenovele despre "masini" ... dupa ce am vazut telenovelele in cauza eu unul nu am avut ce sa apreciez... masinile tunate cu prost gust si fara logica care fac niste lucruri imaginare... din punctul meu de vedere, te-ai exprimat bine, sunt niste SF-uri cu OZN-uri... Imi placea cum stateau baieteii aia in drift pe scaun si vorbeau si nu se vedea nici o forta G actionand asupra lor... inteleg ca japonezele fac drift fara forta centripeda sau erau lipiti de scaun cu Super Glue baietii? sau mi-a placut cum au facut ei reclama celebrului grup Nissan-Renault cu motorul ala imens montat intr-un Shelby care mergea de rupea nene numai in alunecari dar avea amortizoare de tractor...

hai sa facem un poll cu intrebarea urmatoare: daca ai avea banii necesari ai cumpara o masina ca cele prezente in filmele astea sau ti-ai lua una stoc si ai face-o cum vrei tu? iti spun sigur ca majoritatea si-ar face masina pentru ca chestiile alea erau de prost gust...

124270[/snapback]

referitor la chestia cu prost gust:gusturile nu se discuta.si in plus era vb de film nu de masini.si nu cred ca e bine sa bagam masinile din cele 3 filme intr-o singura oala si sa generalizam.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.