Jump to content

M'ar interesa un 325xi


oSerX

Recommended Posts

Hello,

 

Sunt in proces de achizitie a unui bmw 325xi - pretul foarte bun ... piele, cutie automata, ceva optiuni calumea ..... motorul de 2500cmc ( nu cel de 3l ) ... spuneti'mi si mie va rog cam ce consum este la masina asta - fiabilitatea ... etc ...

 

E urgent, daca ma puteti ajuta... maine trebuie sa dau raspunsul.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

325xi - din 2006 ... vreau sa o iau de frecat si doar pt iarna asta ca are X si vreau sa vad cum e cu x :) De fapt e fabricatie 12/2005 - am verificat ... inmatriculata in toamna lui 2006 de la Auto bavaria cumparata. Ma intereseaza doar fiabilitatea si consumul ...... atat. Eu in prezent am 2 dieseluri 118d si 320Cda si nu am mai condus benzina din 2003 ..... d'aia ma bucur mult ca are cutie automata si nu trebuie sa mai tin cont de turatii si alte alea ....

 

are 108.000km

 

changing - am vazut ca ziceai ca aveai ceva vibratii ..... cum e masina in mers normal ... la relanti ?? vreau sa nu simt nimic in masina ... nici o trepidatie .. vreau sa ma indrept incet incet spre benzina sa las dieselul in spate - coupe-ul o sa'l mai tin poate inca vreo 2-3 ani pt ca are tot ce mi'am dorit- asa am comandat'o si e ok si la consum .... dar pt liniste la relanti, pt lipsa completa de vibratii vreau sa trec pe benzina...

 

cu toate astea am mers cu un 335i coupe de nici 30.000km si am ramas dezamagit ca motorul avea vibratii la relanti :lol:(

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Eu nu mai am vibratii de mult timp la ralanti. Bag exclusiv benzina evo de la mol. Dar vibratiile pe care le-am avut le-am avut numai din cauza combustibilului. Am fost anul trecut cu bmw-ul in Austria sa-mi iau A5-ul. Am bagat acolo numai benzina din aia scumpa si nu mai simteam motorul absolut deloc. Am ramas pur si simplu interzis. Nu credeam ca este chiar atat de mare diferenta de calitate. In ture motorul este demential.

Spune-mi, te rog, care este oferta pe care ai primit-o?

Edited by Changing
Link to comment
Share on other sites

masina costa 4200eur si e lovita fata .... trebuie schimbata tot botul ( faruri xenon, bara, armaturi si raditoare, si ce o mai fi pe acolo ) ... pt banii astia si daca o iau si o dezmebrez cred ca iau mai multi bani pe ea ..... dar as vrea sa o fac sa ma plimb iarna asta cu ea ...
Link to comment
Share on other sites

Eu nu mai am vibratii de mult timp la ralanti. Bag exclusiv benzina evo de la mol. Dar vibratiile pe care le-am avut le-am avut numai din cauza combustibilului. Am fost anul trecut cu bmw-ul in Austria sa-mi iau A5-ul. Am bagat acolo numai benzina din aia scumpa si nu mai simteam motorul absolut deloc. Am ramas pur si simplu interzis. Nu credeam ca este chiar atat de mare diferenta de calitate. In ture motorul este demential.

Spune-mi, te rog, care este oferta pe care ai primit-o?

 

 

 

La E92 335xi am sa vad daca are vibratii la relanti , pun benzina de la omv cifra octanica 95 , din cate am vazut e recomandata cifra octanica intre 90 si 98 sau cam asa ceva scrie pe chestia aia de la rezervor . zici ca daca am vibratii si pun benzina evo de la mol nu mai face ? aia ar fi mai buna ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.