Jump to content

am distributie pe lant?


clausthaler1

Recommended Posts

salut tuturor!sunt de putina vreme detinatorul unui frumos bmw 318 is din 96...oare distributia trebuie schimbata?o fi pe lant sau curea?se schimba ceva la distributia la bmw chiar daca ar fi pe lant?masina mea are 240 mii km...la cat se schimba ?aveti idee?va multumesc mult!

 

din cate stiu..e pe lant..e garantata un milion de km :)

Link to comment
Share on other sites

salut tuturor!sunt de putina vreme detinatorul unui frumos bmw 318 is din 96...oare distributia trebuie schimbata?o fi pe lant sau curea?se schimba ceva la distributia la bmw chiar daca ar fi pe lant?masina mea are 240 mii km...la cat se schimba ?aveti idee?va multumesc mult!

 

din cate stiu..e pe lant..e garantata un milion de km :)

cum i-mi dau seama daca este pe lant sau curea?

 

E pe lant

cum vad daca este pe lant?ca sa fiu sigur...eu cand deschid capota se vede asa ca o curea cu niste role...aceea o fi distributia?multumesc.

Link to comment
Share on other sites

La e46 se vede lantul daca deschizi busonul pe unde se baga ulei la motor, la e36 nu stiu daca se vede dar poti incerca.

aaa deci se vede cand deschizi busonul de la ulei???eu m-am uitat acolo in fata cum deschid capota si am vazut o curea cu niste role...aceea am crezut ca este distributia...merci

Link to comment
Share on other sites

baga seria sasiu in realoem si ai sa vezi

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=25

MERCI...dar nu am gasit ceva sa inteleg acolo...ajuta-ma tu daca stii..

 

baga seria sasiu in realoem si ai sa vezi

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=25

MERCI...dar nu am gasit ceva sa inteleg acolo...ajuta-ma tu daca stii..

sa inteleg ca este pe lant????

Link to comment
Share on other sites

da

ce vezi acolo e distributia unui 318 is sedan cu volan stg din 1996/4 si cu cv manuala

 

 

 

pedro ????????????????????

 

distributie pe curea in 1996 ?

 

Pai cureaua care o vezi tu cand deschizi capota antreneaza compresorul de clima,electromotorul,pompa de apa...

am inteles...merci dar toate 318 is pana in 98 sau 99 sunt cu distributie pe lant?

 

 

din 93-94 numai pe lant .

Link to comment
Share on other sites

m40-ul este pe curea, si m20-ul

 

 

si vorbim de ce motoare ?????????????????????????????????????????

 

 

pe E36 s-au pus doar 10 tipuri de motoare : http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Coupe/Europe/

 

 

 

Nu e pe nici o curea... cred ca ii schimbi cureaua de accesorii...

pana la urma distributia daca este pe lant ,la cati km se schimba si ce se schimba mai exact?eu am 240 mii km...nu se aude nici un zgomot sub capota,motorul merge foarte frumos parca ar fii nou?!

 

 

du-te si tu la un mecanic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.