Jump to content

bmw 320d 2000


Florinkim

Recommended Posts

Salutare, am achizitionat un subwoofer mic Pioneer care se pune sub scaun si incalzire pentru scaune, dar nu aveam panoul cu comenzile aferente. In graba mea nu am dat atentie unui aspect, masina mea este cu ASC si ca atare trebuiau butoane separat pentru fiecare in parte, si daca tot s-a oferit ocazia am cumparat panoul cu tot dar cu butonul de DSC, scaune incalzite si separat butonul pentru muzica. Imi puteti spune daca se poate schimba si de unde pot achizitiona mufe pentru panoul respectiv.Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

aceeasi schimbare am facut o eu la e39. aveam ASC , panoul nou are buton DSC. e acelas lucru, butonul e identic si functioneaza identic, numai scrisul difera intre cele 2. pentru a lega scaunele cu incalzire ai nevoie de un kit retrofit care costa 12 mil cu tot cu panoul cu butoane ( la e39 e cablul fara panou). in legatura cu cablurile ai 2 solutii: ori le iei de pe masina de pe care ai luat scaunele, ori ti le confectionezi singur. mai e un coleg in aceeasi situatie cu tine si vorbeam cu el zilele astea pe msg. tot e46. cred ca varianta cu cablul retrofit OEM nu te intereseaza :)

 

 

 

 

Edited by T0M
Link to comment
Share on other sites

salut. de unde si ce subwoofer ai luat ? ma intereseaza si pe mine o astfel de solutie.

 

Asa arata subwooferul Pionner, se potriveste perfect sub scaunul Bmw, are 80W si nu necesita statie.

 

aceeasi schimbare am facut o eu la e39. aveam ASC , panoul nou are buton DSC. e acelas lucru, butonul e identic si functioneaza identic, numai scrisul difera intre cele 2. pentru a lega scaunele cu incalzire ai nevoie de un kit retrofit care costa 12 mil cu tot cu panoul cu butoane ( la e39 e cablul fara panou). in legatura cu cablurile ai 2 solutii: ori le iei de pe masina de pe care ai luat scaunele, ori ti le confectionezi singur. mai e un coleg in aceeasi situatie cu tine si vorbeam cu el zilele astea pe msg. tot e46. cred ca varianta cu cablul retrofit OEM nu te intereseaza :)

 

 

 

 

 

Multumesc pentu sfaturi si pentru imagini, dar la mine nu este panou cu ASC este pur si simplu buton, o sa pun astazi fotografi, iar mufa de la ASC nu se potriveste la panoul cu scaune incalzite si DSC

post-8149-1260706181_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

se pare ca panoul e diferit, la mufa din spate ma refer. va trebui sa cauti un instruciunile de heated seats retrofit pentru e46 si acolo gasesti schema si corespondenta pinilor, probabil vei scoate firele din vechea ta mufa de ASC si le vei baga in mufa cea mare............ceva de genu. oricum ar fii cauta instruciunile alea ca fara ele nu poti face nimic. eu le am pentru e39 dar nu se potrivesc, aunt alta mancare de peste Edited by T0M
Link to comment
Share on other sites

se pare ca panoul e diferit, la mufa din spate ma refer. va trebui sa cauti un instruciunile de heated seats retrofit pentru e46 si acolo gasesti schema si corespondenta pinilor, probabil vei scoate firele din vechea ta mufa de ASC si le vei baga in mufa cea mare............ceva de genu. oricum ar fii cauta instruciunile alea ca fara ele nu poti face nimic. eu le am pentru e39 dar nu se potrivesc, aunt alta mancare de peste

 

Multam fain, colega mi-a fost de mare ajutor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.