Jump to content

Masina mea - non BMW


Guest Pole

Recommended Posts

In sfarsit ti-ai luat masina! :)

Sa dea Domnu' sa nu apara probleme la ea, ca nu vreau sa ma gandesc ce preturi sunt la piese si cat de experti sunt puiutii de la Porsche Romania. Macar la M6 aveai garantie dar era paduchioasa masina. Insa sunt convins ca daca masina nu are bube ascunse nu va pica la ea ceva asa din senin.

Cum sunt scaunele? Te tin pe curbe?

Edited by rmg
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest poleposition
In sfarsit ti-ai luat masina! :)

Sa dea Domnu' sa nu apara probleme la ea, ca nu vreau sa ma gandesc ce preturi sunt la piese si cat de experti sunt puiutii de la Porsche Romania. Macar la M6 aveai garantie dar era paduchioasa masina. Insa sunt convins ca daca masina nu are bube ascunse nu va pica la ea ceva asa din senin.

 

:lol: (M6) - am cumparat-o cand a iesit din garantie, tot ce am bagat, am bagat din surse proprii...

 

Porsche are garantie extinsa, platesc in jur la 1400 EUR pe an si continua garantia la motor/cutie/transmisie, sub conditia reviziilor la timp si numai la Porsche.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Din test-drive-uri televizate am vazut ca x5m/x6m spulbera cayenne-ul turbo pe circuit :)

 

Pai si ? adica: "your point is ?" :lol:

 

Ce treaba are X6M cu Cayenne Turbo ? :)

 

compari x5m din 2009 cu porsche asta din 2002-2004? si mai apoi, pretul....

 

2005, acelasi an cu M6-le. In 2008 au bagat face lift parca.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Sorry... :) Initial am vazut cati cp are dar cand am citit de garantie am uitat si traiam cu impresia ca este mai nou.

 

Oricum Cayenne Turbo S, V10-le de 580 de cai, are 0-100 in 4,5 secunde ... destul de bine pentru aproape 3 tone de masina :lol:

Link to comment
Share on other sites

pole, in primul rand.....daca asta este dorinta ta.....sa ai parte de ea.

 

imi permit sa imi spun si eu parerea personala....asa ca....in timp.....pot sa pun pariu pe o bere .......ca te vei intoarce la BMW....atat ca masina sport .....cat si la masina de familie :)

 

Inca o data sa ai parte de ea si sa nu ai nici un eveniment neplacut.....succes

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.