Jump to content

Masina mea - non BMW


Guest Pole

Recommended Posts

Guest poleposition
Pole ştiai că, Cayenne = Ardei iute/picant :)

Mai e şi o specie de ardei care se numeşte chiar Ardei De Cayenne :)

 

:lol: da, stiu, faceau misto si astia la Top Gear, ca cice "e singura masina numita dupa un condiment pentru mancare.." :)

 

Joi, sunt programat la revizie full, plus ca trebuie sa schimb placutele de frana.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Voi achizitiona un Porsche GT2, ca masina sport :lol:... e in "pending" ca sa zic asa :)

 

Am zis GT2 sau 911 Turbo... inca oscilez putin...

 

 

Sa o stapanesti sanatos pe asta, mie personal nu ma incanta nici pe departe cat ma incanta M6. Parerea mea!

 

PORSCHE GT2 530 HP - in schimb este ALTCEVA... pentru asta as renunta la orice BMW... sau de fapt nu as renunta...ar fi o masina din garaj :)

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
:)

 

:lol:

 

ce-i cu uraciunea aia ? :)

 

Joi, sunt programat la revizie full, plus ca trebuie sa schimb placutele de frana.

 

 

:)

vezi ca la astia e mai rau ca la bavaria

e furaciune maxima

 

de unde stii ? :D

Link to comment
Share on other sites

:) pole am si eu o intrebare : cum e M6-le fata de porsche la interior ??? te intreb ptr ca am un prieten care are un cayenne S 2008 si intradevar fuge bine, e frumos si consuma exasperant de mult...dar totusi interiorul nu prea seamana ca si materiale cu cel de cayman ( are varul meu un s din 2008 si e foarte tare... ) si nici cu un x5 model 2009 individual...adica m-au dezamagit materialele folosite, plasticul, pielea ....nu zic masina ca mecanica e bomba la cele aproape 3 tone e agila rau....dar restul.....parac nu e ceea ce trebuie....

tie cum ti se pare calitatea.....ptr ca ai avut bmw destul de mult timp, si nu chiar un 116 ca sa nu stii despre ce e vorba....

oricum 911 e 911 si restul sunt restul....am mers si cu panamera si e impresionanta dar eu cred ca 911 e altceva... oricum porsche e porsche ...

un prieten de-al meu a adus din germania un 928 gts manual alb...arata masina ca scoasa azi din cutie...si e din 1991......aaa si a dat 23000 euro pe ea... :lol:

 

aaa btw , pritenul meu a facut revizia de 30tkm si a schimbat uleiurile si filtrele si placutele fata....si gata 50 de milioane la porsche..... si e recomandabil sa iti iei suplimentul de garantie.... ca nu se stie niciodata....el a dat 1800 de euro parca....

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Interiorul, mi se pare mult mai "coafat" decat la M6. Materialele folosite imi par mai de buna calitate, de la pielea in care este imbracat complet bordul, alcantara de pe plafon, la pielea de pe scaune sau putinele plastice folosite, ce nu au nici un semn de uzura.

 

Ca si dotari, nici nu mai comentez, peste ce ofera BMW, chiar si la seria 7 probabil. Confortul, absolut remarcabil din toate punctele de vedere (pana si faza ca se lasa scaunul sofer si se trage in spate + ridicarea completa a volanului in mod automat cand deschizi portiera, mi se pare foarte util... sau incalzirea volanului auto cand tempreatura in habitaclu scade sub o anumita temperatura)... nu mai spun de suspensia pneumatica, care este de vis :)

 

NU am renuntat la M6 pt Cayenne, fie el si Turbo de 450 de cai.

 

Inlocuitorul M6, va fi Porsche GT2 (sau 911 Turbo), care cred nu suporta comparatia nici macar cu M6... sorry :lol:

 

Asta este pentru day-by-day. Iar pe ninsoarea asta.. hmmm :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

chiar, tare inspirat ai fost tu cu schimbu asta cu cateva zile inainte de ninsori :lol:

s-ul din generatia trecuta cred ca a 'inventat' chestia cu volanul care se ridica si indreapta spre bord automat cand opresti / deschizi portiera...

am citit super review despre ultimul 911 turbo in top gear :) gt2 din comentarii si test drive pare ca iti da cam multa bataie de cap fata de turbo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.