Jump to content

Se repara sau nu se repara Pisicuta? BMW 320i


320i_24valve

se repara?/nu se repara?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ca sa va reimprospatez memoria...

bucse fata-spate .... absolut toate... bucsa flansa intermediara, discuri de frana, saboti frana, capete de bara, semeringuri .... chit ambreaj, si in plus mi-a facut si compresia.... JALE!!!!!!!!!!!!! am 6 pistoane nu? ei bine nu am chiar 6 ci 4 jumate. unul are compresia 12, aal doilea 12 al treilea 11, al patrulea 9 al 5-lea 5 si ultimul 0 (zero) zero fratilor.... ce ma fac?

Link to comment
Share on other sites

subscriu si eu: ORICE SE POATE REPARA mai putin oamenii.. asa ca tine capul sus si fa-ti nunta aia, simte-te bine, si usor usor faci si masina.. am vazut masini terminate care au fost reparate si merg si acum.. a ta nu e chiar asa jalnica.. capul sus si mergi inainte..
Link to comment
Share on other sites

fratilor daca eu sunt ciudat, sa vedeti masina... am mers cu ea inainte sa o cumpar, se comporta perfect... Am auzit bucsile dar mi-am zis ca oricum le inlocuiam... oricum bagam consumabile in ea. dar motorul tragea si trage si acum ca nebunul... dar uite ca am de lucru mult... Visez un bmw de 4 ani!!! nimeni nu ma poate condamna ca atunci cand mi s-a oferit sansa sa il am m-am pripit.... ce sa fac si eu? acum ma descurc eu.
Link to comment
Share on other sites

E oarecum ciudat sa pui problema asa; bineinteles ca orice masina se poate repara, depinde cati bani sunt de bagat in ea, daca vrei sa bagi banii astia si la ce stadiu vrei sa o aduci. Calin a ras pe buna dreptate cand a votat ca nu ai banii astia, ca doar nu stie nimeni cati bani ai tu :blink:

Cred ca problema ta se rezuma doar la doua chestiuni, ce anume e mai convenabil, sa o repari sau sa o vinzi. Fa-ti calcule exacte cat te-ar costa reparatia si vezi daca e mai convenabil sa o vinzi, depinde cat de mult te-ai atasat de ea(oricum, e greu de crezut ca o sa poti lua aceeasi bani pe ea). Din poze, masina arata bine, din ceea ce ai spus despre partea mecanica, stai destul de rau, adica o sa iti trebuiasca ceva banuti, dar, odata facuta, nu o sa ii mai ai grija cativa ani. Nu prea inteleg insa cu partea in care motorul trage de rupe, daca pe un cilindru nu ai compresie deloc, iar pe altul mai putin de jumatate din valoarea normala.

Link to comment
Share on other sites

daca am compresie 0 atunci daca scot fisa de pe respectivul piston, nu ar trebui sa se auda nici o diferenta... dar am scos fisa ieri si motorul a inceput sa se balbaie... inclin sa cred ca fiind primul piston acela chiar de sub parbriz sa nu fi montat bine compresmetrul... deci presiune am... e vb si de ambreiaj... si m-am atasat rau... ca de un animalut bolnav pe care vrei sa il adopti si sa il faci bine. nu o mai vand nici mort. o sa va chem la cate una mica peste vreo 2 luni! :blink:
Link to comment
Share on other sites

daca iti place masina fa-o, daca nu vinde-o si ia-ti alta. vezi si tu cat te costa toata reparatia si cat te costa lata masina asemanatoare si in functie de asta decidete.

 

ambreiajul e vreo 3 mil discul + inca ceva sute semeringul ... la care nu mai stiu cum ii zice, oricum e pe acolo pe langa disc. bucsele nu sunt chiar asa scumpe. treaba cu pistoanele ... nu ma pricep, asa ca nu o sa vorbesc in plus.

 

totusi la cum arata masina ar merita sa renasca.

Link to comment
Share on other sites

daca iti place masina fa-o, daca nu vinde-o si ia-ti alta. vezi si tu cat te costa toata reparatia si cat te costa lata masina asemanatoare si in functie de asta decidete.

 

ambreiajul e vreo 3 mil discul + inca ceva sute semeringul ... la care nu mai stiu cum ii zice, oricum e pe acolo pe langa disc. bucsele nu sunt chiar asa scumpe. treaba cu pistoanele ... nu ma pricep, asa ca nu o sa vorbesc in plus.

 

totusi la cum arata masina ar merita sa renasca.

97209[/snapback]

 

:blink: No, apoi, multzam ! cam de astea am nevoie

Link to comment
Share on other sites

daca-ti place masina mult,atunci nu vad rostul de ce iti mai trebe parerea altora,oricum parerile sunt obiective...

eu daca mi-ar placea o masina atat de tare nu as mai lua in calcul parerile altora,care mai sunt si invidiosi,unii...

asa ca incepe incet incet sa finantezi masina in functie de prioritati...in orice masina ai de bagat bani,ideea e sa sti sa te mai opresti din cand in cand...

Link to comment
Share on other sites

masina a fost cumva si pe autovit de vanzare?omul zicea ca are GPL pe ea.poate de aici problemele tale la motor.masina arata foarte bine(exterior)si daca nu a fost lovita,ceea ce ai zis tu se poate repara.usor usor.nu e cazul sa o dai pentru ca vei pierde bani si timp.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.