Jump to content

Se repara sau nu se repara Pisicuta? BMW 320i


320i_24valve

se repara?/nu se repara?  

80 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

estetic arata bine iar la pretul la care ai luat-o este foarte bine ... doar nu te asteptai sa nu ai nici o problema cu ea ... mai bine adu-o la viata, REINVIE BMW-UL DIN EA . Dk aveai un copil care a fost accidentat grav si este in spital ce faci il abandonezi ?? .. nu te lasa pagubas , sa sti k femeile au tendinta sa ne opreasca din multe lucruri ..sunt mai pesimiste de fel ...ahh si CASA DE PIATRA Edited by neo2004
Link to comment
Share on other sites

la cat de aspectuoasa e masina aia..... nu o vinde, pune mana si repara, nu are rost sa o vinzi.... fi serios, cum sa o dai? se gasesc motoare ptr ea, nu o vinde!

 

 

PS: da jos GPLu ala ca asa chiar iti bati joc de masina

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Incearca sa mergi p la desmembrari pt piesele care nu tre sa fie neaparat noi, cutia la aer poate este 3, 400 mii poate si mai putin, ideea este sa vrei sa o faci, p la desmembrari gasesti o gramada de piese si multe din ele sunt f bune, iti spun din propia experienta.

Mai ai o alternativa: poti mere in germania dak ai drum p acolo si iti iei una la bani putini si buna, sau mergi la desmembrari si sa ai p cineva care cunoaste,

este imposibil sa nu ai preteni care chiar se pricep la mecanica shi in plus t pot ajuta ei la rep masinii, parac segmentii pt asha ceva erau 1,5 mil lei (piston), dar mai bine ii faci p toti odata, shi dpdv al GPL (ala e doar pt dacii), dak vrei sa ai BMm, chiar dak papa mai mult mai bine mergi mai putin decat sa iti bati joc de el cu GPL, si in plus k il faci si bucati, lasa-l in colo de gaz k face praf motoru.

Multa bafta :blink:

Link to comment
Share on other sites

Jos cu gpl-u ala :blink:

Pune mana si repar-o! Incepi cu ce e mai important. Nu trebuie s-o faci toata o data.

Vezi cum stai cu franele, dup-aia rezolva motorul. Bucsele/consumabilele zici ca oricum le faceai, deci nu-nteleg de ce te plangi de ele!

Parca as prefera sa iau un bmw "defect" dar la pret mic, si sa-l fac (chiar daca ajung la acelasi pret cu unul bun), dar macar sa stiu ce-am in el. La o masina SH tot timpul ai emotii cand il calci mai tare... sa nu pocneasca ceva pe-acolo! :) Dar daca sti ca l-ai facut tu, si totul e verificat/schimbat (daca e cazul), parca esti mai linistit.

Parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
daca am compresie 0 atunci daca scot fisa de pe respectivul piston, nu ar trebui sa se auda nici o diferenta... dar am scos fisa ieri si motorul a inceput sa se balbaie... inclin sa cred ca fiind primul piston acela chiar de sub parbriz sa nu fi montat bine compresmetrul... deci presiune am... e vb si de ambreiaj... si m-am atasat rau... ca de un animalut bolnav pe care vrei sa il adopti si sa il faci bine. nu o mai vand nici mort. o sa va chem la cate una mica peste vreo 2 luni! :)

97189[/snapback]

 

:blink: :) fa-o bine !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.