Jump to content

Vand SISTEM 2DIN Dedicat BMW E46 - Navi, TV, Touch, DVD, Bluetooth, iPod etc


Recommended Posts

am luat noi amenda pt chestia asta!

Cand, de la cine si in baza carei legi?

 

Apropo, daca scrie 15 zile in certificatul de garantie atunci trebuie sa respecti cele 15 zile, deoarece asa l-ai informat pe client la momentul cumpararii si poate tocmai asta l-a facut sa cumpere de la tine. Daca nu, atunci se aplica termenii din lege.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Eu personal am cumparat ceva de la Brandex si am fost multumit; in momentul in care am avut o problema cu produsul respectiv, Brandex a inlocuit componenta cu probleme desi nu aveam cum sa dovedesc ca a fost o problema de defect de fabricatie. Asta fara sa trebuiasca sa insist. Omul este genul de persoana care vrea sa isi pastreze clientii.

Deci eu nu mi-as face probleme in legatura cu garantia oferita de Brandex, ci mi-as face probleme in legatura cu fiabilitatea acestui sistem 2din. Dar asta doar timpul o va dovedi. :)

Pacat ca nu s-au gandit chinezii sa faca clone dupa player-ul mp3 oem, eu personal asta as vrea.

Link to comment
Share on other sites

@paul: uite tot punctul 4 din Art. 11, legea 449/2003:

 

"(4) Orice reparare sau inlocuire a produselor va fi facuta in cadrul unei perioade rezonabile de timp, stabilita de comun acord, in scris, intre vanzator si consumator, si fara niciun inconvenient semnificativ pentru consumator, luandu-se in considerare natura produselor si scopul pentru care acesta a solicitat produsele. Perioada de timp stabilita nu poate depasi 15 zile calendaristice de la data la care cumparatorul a adus la cunostinta vanzatorului lipsa de conformitate a produsului."

 

Ai dreptate cu lipsa de conformitate, la asta m-am referit si eu, poate s-a inteles altfel. Daca realizezi dupa 12 luni ca nu-ti citeste mp3-uri, pentru ca atunci ai tu chef sa bagi un cd cu mp3-uri in unitate, se considera lipsa de conformitate ce a existat la momentul vanzarii produsului. Partea interesanta este ca pana in 6 luni, vanzatorul trebuie sa dovedeasca lipsa de conformitate la momentul vanzarii (nu prea se aplica pentru ca e oricum in interiorul perioadei de 12 luni de garantie si nu comenteaza la reparatie). Daca reclami tu ca si consumator lipsa de conformitate dupa 6 luni de la cumparare, TU trebuie sa faci dovada ca lipsa de conformitate a existat la momentul vanzarii...cum faci asta...e discutabil :)

 

@marius16v: eu nu contest seriozitatea lui BRANDEX, il cunosc suficient de bine :lol: spun doar ca ar trebui sa-si ia niste masuri de precautie, sa nu se trezeasca cu sute de aparate vandute care se defecteaza dupa 1 an si trebuie sa le inlocuiasca din buzunar.

Link to comment
Share on other sites

cioturile astea de pe net n-au nici o valoare... cand iti vine OPC-ul cu legea negru pe alb... poti sa faci pipi pe tot ce-ai gasit pe net... ca pe net nu-s 2 la fel postate.

 

sa nu se trezeasca cu sute de aparate vandute care se defecteaza dupa 1 an si trebuie sa le inlocuiasca din buzunar.

 

 

Optimist baiat! :)

Link to comment
Share on other sites

@paul: uite tot punctul 4 din Art. 11, legea 449/2003:

Corect, legea a fost completata prin OUG nr. 174/2008. Mama ei de legislatie, nu poate sa fie cum trebuie de la inceput.

 

In forma actuala se specifica clar ca nu se pot depasi 15 zile calendaristice de la data la care cumparatorul a adus la cunostinta vanzatorului lipsa de conformitate a produsului. Formularea initiala putea conduce la abuzuri din partea comerciantilor.

 

Legea completa este aici, pe site-ul ANPC : http://www.anpc.gov.ro/anpc/anpcftp/legisl...din%202003.html

Link to comment
Share on other sites

merge muzica in acelasi timp cu IGO? Daca da, atunci cand sunt indicatii vocale pe IGO se lasa muzica putin mai incet si cand termina de vb se da la loc (ca la navi OEM)?

Sau cum functioneaza?

 

Navi:

 

TV:

 

Imi cer scuze pt calitate, dar sunt filmate cu telefonul si in timp ce conduceam.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

Stiu asta, dart momentan sunt in negocieri cu ei pt a stabili exact conditiile pentru care imi vor oferii garantie de 24 de luni.

Cu siguranta produsul va avea garantie 24 de luni, dar pretul va ramane acelasi.

 

Cum am promis, dupa indelungi negocieri am obtinut GARANTIE DE 24 DE LUNI pretul ramanand acelasi:

 

Sistemul fara DVB-T si TMC si fara soft GPS = 549 EURO

Sistemul cu DVB-T si TMC si cu soft GPS = 599 EURO

 

Cine vrea si rama de clima + montaj plateste in plus 100 EURO

Link to comment
Share on other sites

Antena pentru tv este externa ?...este in pachet ?

Citeste tot topicul. E pe bord si e inclusa.

stiu de antena de gps care e pe bord...eu am un 2 din cu navi si tot ce trebuie dar in afara de antena gps care a fost inclusa in pret, cea de tv se cumpara separat..si unele sunt externe..altele se pun pe parbriz sau luneta...din acest motiv am intrebat...probabil ca este inclusa in pachetul cu tuner digital

Link to comment
Share on other sites

pai ca sa prinzi posturile straine iti trebuie :) cablu ...

DVB-T receptioneaza semnal digital local :lol: deci doar ce emit televiziunile digital in eter.

 

O intrebare interesanta ar fi ...are si tuner analogic ? sau doar DVB-T ?

care e rezolutia de receptie dvb-t :) si cate canale de sunet are ...adica, tunerul DVB-T are sunet stereo sau decodeaza dolby ?

sunetul pe cele 4 canale este individual pe fiecare canal (surround) ? sau ... sunt 2 multiplicate ... hardware

Modulul bluetooth poate afisa pe display agenda si mesajele sms din telefon ?

Edited by Stefan_SNK
Link to comment
Share on other sites

Stiu asta, dart momentan sunt in negocieri cu ei pt a stabili exact conditiile pentru care imi vor oferii garantie de 24 de luni.

Cu siguranta produsul va avea garantie 24 de luni, dar pretul va ramane acelasi.

 

Cum am promis, dupa indelungi negocieri am obtinut GARANTIE DE 24 DE LUNI pretul ramanand acelasi:

 

Sistemul fara DVB-T si TMC si fara soft GPS = 549 EURO

Sistemul cu DVB-T si TMC si cu soft GPS = 599 EURO

 

Cine vrea si rama de clima + montaj plateste in plus 100 EURO

 

 

 

Scuze ca ma bag si eu...dar m-a facut curios un lucru :

 

 

Cum ca la vanzare ai rama de clima la pretul de 250 E si acum o dai la 100 de euro?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.