Jump to content

Leasing 525d sau 530d (E60)


Alex86

Recommended Posts

Aseara m-am dat cu un 525d si vreau sa spun ca am ramas masca.Toata noaptea ma gandeam ce sa fac.Vreau sa scot din banca banii care ii am si sa ii dau ca avans si sa fac leasing.Vreau sa dau cam 350-400 euro pe luna.Masina care o am nu o dau.Ce m-ati sfatui sa i-au 525d sau 530d ?Nu mai rezist
Link to comment
Share on other sites

Aseara m-am dat cu un 525d si vreau sa spun ca am ramas masca.Toata noaptea ma gandeam ce sa fac.Vreau sa scot din banca banii care ii am si sa ii dau ca avans si sa fac leasing.Vreau sa dau cam 350-400 euro pe luna.Masina care o am nu o dau.Ce m-ati sfatui sa i-au 525d sau 530d ?Nu mai rezist

97166[/snapback]

 

Pentru un 525d e60, cu un avans de 50% , pe 4 ani platesti cam 850 - 900 eur/luna fara valoare reziduala +asigurare. Asta este ceea ce stiu eu de la Bavaria. (masina echipata cu minim de optiuni).

Link to comment
Share on other sites

Pentru un 525d e60, cu un avans de 50% , pe 4 ani platesti cam 850 - 900 eur/luna  fara valoare reziduala +asigurare. Asta este ceea ce stiu eu de la Bavaria. (masina echipata cu minim de optiuni).

97171[/snapback]

Ma bag si in datorii daca trebuie.Dar am primit o oferta care cred ca e foarte tare frate.Dau 20.000 euro si preiau leasingul pana in 2008 mi se pare.Masina e din 2004 si are 50.000 km, full extra

Link to comment
Share on other sites

Ma bag si in datorii daca trebuie.Dar am primit o oferta care cred ca e foarte tare frate.Dau 20.000 euro si preiau leasingul pana in 2008 mi se pare.Masina e din 2004 si are 50.000 km, full extra

97173[/snapback]

 

Si cat ai rata lunara? Care e valoarea reziduala? Ai asigurarea inclusa in rata?

Link to comment
Share on other sites

Si cat ai rata lunara? Care e valoarea reziduala? Ai asigurarea inclusa in rata?

97178[/snapback]

1300 euro cu tot cu asigurare :blink: foarte mult dar ma bag in datorii si tot o i-au.Nu sunt sigur daca e chiar atat.Masina e 530d

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

E mult ?Vreau pareri...Omul cu care am vorbit a zis ca e cam 1300 euro dar daca chiar ma intereseaza ne intalnim si discutam

97185[/snapback]

Daca-mi zici valoarea masinii, si cat vrei sa dai avans iti spun cam, cat vine rata si cat te duce masina la sfarsit...Am lucrat in banca si am ramas cu niste fise de calcul....

Link to comment
Share on other sites

Masina zice ca e 62.400 euro.Eu ii platesc la om 26.000 euro.(asta fiind leasingul care l-a platit el timp de 20 de luni).Si dupa ce i-au masina voi continua leasingul timp de 28 luni platind 1300 euro pe luna.Asta stiu pana acuma.Luni sau marti cred ca facem targu
Link to comment
Share on other sites

Masina zice ca e 62.400 euro.Eu ii platesc la om 26.000 euro.(asta fiind leasingul care l-a platit el timp de 20 de luni).Si dupa ce i-au masina voi continua leasingul timp de 28 luni platind 1300 euro pe luna.Asta stiu pana acuma.Luni sau marti cred ca facem targu

97230[/snapback]

 

Mda in conditiile astea cam atat mi-a dat si mie rata calculata, oricum daca vrei iti dau pe privat excelul sa calculezi mai multe variante , dupa cum te intereseaza...

Link to comment
Share on other sites

Mda in conditiile astea cam atat mi-a dat si mie rata calculata, oricum daca vrei iti dau pe privat excelul sa calculezi mai multe variante , dupa cum te intereseaza...

97231[/snapback]

Ok.CHiar as vrea sa vad ce variante ar mai fii

Link to comment
Share on other sites

Masina zice ca e 62.400 euro.Eu ii platesc la om 26.000 euro.(asta fiind leasingul care l-a platit el timp de 20 de luni).Si dupa ce i-au masina voi continua leasingul timp de 28 luni platind 1300 euro pe luna.Asta stiu pana acuma.Luni sau marti cred ca facem targu

97230[/snapback]

 

Pai care e afacerea de o cumperi second ? Daca ii platesti 26.000 euro, adica TOT ce a platit pana acuma, de ce nu te bagi la una noua ???

Sau iti mai scade ceva din cat a platit el ?

Mi se pare cam mare pretul.

 

Te-ai uitat la AB ? Si de la ei poti lua second in leasing, si preturile sunt aparent decente.

De exemplu :http://www.bmw.ro/frameset_static.asp?Sectiune=Servicii&Titlu=automobile_second&Frame=services_secondhand.asp

Edited by paul
Link to comment
Share on other sites

da te misti repede nu gluma :) daca pici in weekend la mare poate vii la intalnire cu noi in CT, care om fi prin oras

 

s-o stapanesti sanatos :blink:

97568[/snapback]

a trebuit, ca omul pleca in germania si trebuia sa astept 2 saptamani.Daca e vreme buna s-ar putea sa fiu prezent

Merci pt urari

Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

Am fost cu ea la diagnoza si nu au aparut erori.Masina merge foarte bine pana acuma...urmeaza sa ma acomodez cu ea si ea cu mine.Pana acuma am descoperit urmatoarele dotari:2-Climatronic,steptronic,memorii scaune si volan,mag de 6CD in portbagaj,bixenon,GPS,sirocol,8 airbag,ABS,ASR,ESP,comp bord,scaune incalzite,tempomat,carkit NOKIA,oglinzi electrice si jante aliaj.Am fost pana la sibiu sa le arat bijuteria parintilor si prin cateva locuri i-am dat cam 150 ca nu poti mai mult ca drumul e pe cateva portiuni bun si mi-a dat un consum de 8,7..consumul e mai mare fata de cealalta dar sunt multumit.Sper sa nu apara probleme care sa necesite multi bani
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.