Jump to content

softuri diagnoza


CosminD

Recommended Posts

Eu mi-am comandat la userul bimaiwaif ( parca ) de aici de pe forum o interfata carsoft 6.5.

Foloseste cineva Carsoft 6.5?

Este buna de ceva?

Eu mi-am comandat-o pentru un E36 fab 97 si un e39 fab 2000.

Vad ca esti din Ploiesti. Daca vrei iti arat cam ce face Carsoft.

Multam frumos...acum astept sa vina curierul luni, si daca am ceva probleme iti dau de stire!

Poate ne vedem la un suc ceva, presupun ca esti tot din Ploiesti!

 

Toate cele bune si sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Are cineva valorile normale care ar trebui sa fie la un E46 318 nFL, la sectiunea Live Data de la Carsoft 6.5? Pentru a putea verifica daca ceea ce indica la Live Data se incadreaza sau nu in parametrii normali de functionare ai motorului. M-ar interesa in mod special MAF sensor si O2 sensors. Daca are cineva asa ceva ar fi de mare ajutor pentru cei mai putin priceputi care nu pot interpreta fara un ajutor de genul asta valorile indicate.
Link to comment
Share on other sites

vreau si eu sa-mi iau tot pentru mine si poate sa-i mai ajut pe prieteni,si am vrut sa-mi iau carsoft 6.5,apoi mi s-a recomandat impa ca e mai bun,ca pana la urma sa ajung la GT1,care l-am gasit la 1000 de lei nou cu inca cateva accesorii pe langa(manual de service,explicare erori...etc)...voi ce ziceti?pentru unu care nu are mare tangenta cu diagnoza ca mine asa,merita?
Link to comment
Share on other sites

Da, rezonabil pretul.

 

"ESTE PE USB !!! USB !!! USB !!! USB !!! "

 

Asta probabil ca sa inteleaga toata lumea. :)

 

"SE dau gratuit manualul de reparatii bmw de service, catalogul original de piese, si alte bonusuri bmw."

 

Pai oricum sunt copiate de pe net, normal ca sunt gratuite.Altfel ar costa ceva bani. :)

 

"Va obliga sa folositi un invechit IBM T30 cu UNIX pe el , un invechit pentium 4, foarte masive , grele si cu display defectiv sensibil pe partea din spate la cele mai mici socuri. Pe deasupra nu se mai gasesc piese la el pentru garantie. ACEI COMERCIANTI HABAR NU AU CE SE AFLA IN INTERIORUL TESTERULUI, HABAR NU AU DE COMPOZITIA TEHNICA A UNEI MAISINI,sunt mai degraba fotografi auto cu telefonu mobil decat tehnicieni diagnoza auto. EI NU VA OFERA INSTRUCTA"

 

Da domnule, oameni seriosi.Ma rog, eu am un IBM T30, are si XP si mai merge si display-ul.Nu stiu depsre piese, probabil nu se mai gasesc.Pai nici ei nu stiu ce se afla intr-un tester deoarece primesc interfetele din China, nu mai zic de "compozitia tehnica a unei masini".Oricum mi se par seriosi, asa se face o afacere serioasa, aruncand cu pietre in altii. :lol:

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Da, rezonabil pretul.

 

1000 RON?? :) Cam scump la ce se ofera acolo....Este imagine DIS V55 in masina virtuala (vmware)...am sunat eu si am intrebat. Omul vrea PC-ul sa-l configureze el. Win XP si imagine vmware asta ofera. Nu a specificat nimic de UNIX.............sau nu am inteles eu.

Asa ceva are si @b69tau...are interfata INPA si cu ea foloseste DIS in masina virtuala...si se descurca....pentru a utiliza interfata INPA, se fac niste setari specifice dar nu complicate..

Un user de aici vinde asa ceva mult mai ieftin

Si inca ceva...DIS V55 nu are poza M6 in meniul de start...

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

am cautat Dan softuri pentru ELM dar la ce bun cand am INPA?ELM il tin de back up mai mult :)

 

Corect. INPA este un soft foarte bun de diagnoza si iti ofera si alte facilitati pe langa asta. Trebuie sa ai insa mare grija ce faci pe acolo. Eu am INPA luat de la un amic..are vreo 800Mb si este functional...avantajul este ca este complet in engleza. Daca vrei ceva detalii, discutam in PM

ma intereseaza si pe mine asta!

Daca sti tu ceva pm ...da-mi detalii te rog!

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

fac torrent cu soft-ul si il incarc.

Iti dau pm cu link ca sa-l poti lua...iti pun si ceva suplimentar acolo (ceva manuale si instructiuni)

 

as dori si eu link-ul cu torrentul dac se poate . Multumesc :) Merge cred pe DDE 3.0!!?Nu?!Oricum il doresc si eu daca se poate.

Edited by Method
Link to comment
Share on other sites

este si in 5.01...problema e ca sunt multe variante pe net de inpa...multe incomplete

 

ps.. si in ea80x

 

daca ai una completa si functionala si pentru DDE 3.0 fa si tu un pustiu de bine si fa un torrent si da-ne si noua link-ul.Multumim anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.