Jump to content

Amortizor e36


pyu

Recommended Posts

Amortizorul stanga fata se potriveste in partea dreapta fata?

L-am dat jos pe cel din stanga fata, si vreau sa stiu daca se potriveste fara probleme unul din partea dreapta fata.

 

In imagine e cel din partea stanga.

Link to comment
Share on other sites

Amortizorul stanga fata se potriveste in partea dreapta fata?

L-am dat jos pe cel din stanga fata, si vreau sa stiu daca se potriveste fara probleme unul din partea dreapta fata.

 

In imagine e cel din partea stanga.

Dar ce ai patit? Ai cazut intr-un canal de l-ai indoit asa? Eu din cate stiu se potriveste, dar vezi ce mai spun si altii, sa nu spun eu prostii.

Daca am spus o prostie, sa nu ma omorati! :)

Edited by iulisv
Link to comment
Share on other sites

Dar ce ai patit? Ai cazut intr-un canal de l-ai indoit asa? Eu din cate stiu se potriveste, dar vezi ce mai spun si altii, sa nu spun eu prostii.

Daca am spus o prostie, sa nu ma omorati! :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=70372

 

Aha, mi se pare ca nu vor mai veni bine prinderile de la firele alea, si de la conducta de frana.

Link to comment
Share on other sites

Nu se potriveste teoretic, difera prinderile pt furtunasul de la etrier, senzor abs senzor placute, etc.

Prinderile in suruburi sunt la fel, forma la arc sunt aceleasi. poti incerca sa scoti bucata de metal cu un flex si s-o prinzi in 2-3 puncte de sudura pe cealalta parte. Sa nu-l incalzesti prea tare daca te apuci sa-i faci transplantul pana la urma.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

Nu se potriveste teoretic, difera prinderile pt furtunasul de la etrier, senzor abs senzor placute, etc.

Prinderile in suruburi sunt la fel, forma la arc sunt aceleasi. poti incerca sa scoti bucata de metal cu un flex si s-o prinzi in 2-3 puncte de sudura pe cealalta parte. Sa nu-l incalzesti prea tare daca te apuci sa-i faci transplantul pana la urma.

 

 

cu senzorul nu e adevarat, cablul de la senzor e destul de lung si poti sa-l infasori pe amortizor cum vrei.

are un singur "colier" de cauciuc care il tine fix pe amortizor.

mai precis :

 

Edited by wind-3er
Link to comment
Share on other sites

Sper sa o aduc marti sau miercuri.

 

Cere factura firmei care ti-o aduce cu platforma, din cate stiu iti poti recupera banii tot din RCA-ul vinovatului. Nu cred ca e bine ca te-ai apucat tu sa o demontezi, ai facut mai intai constatarea la asigurator? Apoi trebuie mers la service pentru reconstatare adica demonteaza si vad tot ce mai e stricat. (la asigurare trece doar ce se vede pe dinafara).

Edited by cristimm
Link to comment
Share on other sites

RCA-ul iti plateste doar drumul pana la cea mai apropiata unitate service, deci nu o sa-mi plateasca drumul pana acasa.

Am dat doar amortizorul jos, altfel ramaneam aici intr-o parcare imobilizat.

Cum ajung sa fac constatarea, il pun inapoi pe cel indoit.

 

RCA-ul iti plateste doar drumul pana la cea mai apropiata unitate service, deci nu o sa-mi plateasca drumul pana acasa.

Am dat doar amortizorul jos, altfel ramaneam aici intr-o parcare imobilizat.

Cum ajung sa fac constatarea, il pun inapoi pe cel indoit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.