Jump to content

va rog o recomendare service pentru BMW


mario.b

Recommended Posts

Salutare, detin un E30 si am fost lovit de catre o persoana care avea asigurare la generali, am facut intelegere amiabila, am fost la asigurari am deschis dosar de daune si am primit acceptul de reparatie pentru masina (nu a fost vina mea in accident). Mi s-a dat o lista cu service-uri care colaboreaza cu Generali dar as dori sa stiu si eu daca a colaborat cineva cu vreun service de care sa fie multumit, atat mecanic cat si tinichigerie. Am o capota stramba un pic, armatura barii sparte + faruri (doar suportii si bat in pom) + un pic din lonjeron cutat. As dori sa o repar intr-un service sa o scoata din nou la linie pentru ca doresc sa mai tin masina multa vreme si nu vreau sa o am cu sechele. Multumesc anticipat pentru sugestii. Cu respect Marius.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
am reusit sa merg la service cu masina, baietii au fost ok dar din pacate nu doreste firma de asigurari sa plateasca piesele stricate din cauza ca in opinia lor accidentul a fost altfel si noi am mintit, imi platesc doar capota si suporul al numar, desi masina cealalta nu i se mai deschidea usa pentru ca era infundata + aripa la fel de sifonata. ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog frumos? sa merg undeva sau am inteles ca exista un avocat pentru asigurari. multumesc anticipat pentru sugestii.
Link to comment
Share on other sites

din pacate nu doreste firma de asigurari sa plateasca piesele stricate din cauza ca in opinia lor accidentul a fost altfel si noi am mintit, imi platesc doar capota si suporul al numar, desi masina cealalta nu i se mai deschidea usa pentru ca era infundata + aripa la fel de sifonata. ma poate ajuta cineva cu un sfat va rog frumos?

 

Imi pare rau, dar am mai auzit de astfel de probleme. Un sfat pentru viitor ar fi sa nu mai faci amiabila decat la accidente foarte usoare. Cand e vorba de accident cu lonjeroane strambe a carui reparatie costa zeci sau sute de milioane si te stii nevinovat mergi direct la politie. PV de la politie face dovada vinovatiei 100% pana la anularea lui de catre o instanta judecatoresca.

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt intr`o situatie oarecum similara ...m`a lovit unu` cu nr`e de BG si omologul asiguratorului bulgar in Romania m`a pus sa astept confirmarea cartii verzi din BG ... Eu am facut reparatia cu banii mei, am luat facturi de peste tot si acum astept sa`mi recuperez banii ( o suma deloc de neglijat zic eu 8500 ron)... Asta e Romania ...tara tuturor posibilitatilor!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.