Jump to content

Ajutor !


costinlogin

Recommended Posts

Salut! Am atins lampa stinga spate de un boschet si s-a crapat :blink: :) :) m-am tot uitat prin TIS dar nu reusesc sa dau de imaginea cu piesele componete sa vad daca pot inlocui numai sticla ...va rog daca puteti sa-mi scrieti pasii cum ajung in TIS la imaginea cu pricina sau daca puteti atasa aici o poza cu lampa stinga spate la un 520D E39 model 2002 touring ...ma intereseaza partea fixa nu de pe "haion" (sper c-am scris bine denumirea :D ..dar am niste nervi :) ) ...Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Salut! Am atins lampa stinga spate de un boschet si s-a crapat  :blink:  :)  :) m-am tot uitat prin TIS dar nu reusesc sa dau de imaginea cu piesele componete sa vad daca pot inlocui numai sticla ...va rog daca puteti sa-mi scrieti pasii cum ajung in TIS la imaginea cu pricina sau daca puteti atasa aici o poza cu lampa stinga spate la un 520D E39 model 2002 touring ...ma intereseaza partea fixa nu de pe "haion" (sper c-am scris bine denumirea :D ..dar am niste nervi  :) ) ...Multumesc.

98514[/snapback]

 

 

Trebuie sa inlocuiesti toata lampa.

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...322&hg=63&fg=20

Link to comment
Share on other sites

Deci in concluzie nu gasesc numai partea din sticla :) life's a bitch ...

 

Dan98 ...am senzori de parcare din fabrica de ce crezi ca eram asa de nervos ...aia au tipat m-am uita in oglinda si n-am vazut decat tufa ...desigur tufa mai acoperea si o porcarie de beton :)(((((( ....STUPID I KNOW

 

 

Multumesc pt. raspunsuri :blink:

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

Salut din nou ...dimineata am umblat la stop si l-am dat jos cu gandul sa improvizez ceva ca sa nu intre apa ...desigur c-am aflat abia dupa ce l-am desfacut ca partea de "stop pe frina" e cu leduri :blink: deci exact unde am eu gaura nu pot ajunge :) ...am montat totul inapoi ...am pus silicon transparent in gaurica aia :) am facut o verificare sa vad daca functioneaza si-am plecat ...acu ma suna sotia ca ii apare sa verifice BREK Lamp sau ceva de genu cica s-a auzit ceva ca un scurt circuit :) ...banuiesc ca e o siguranta ..stie cineva pe unde e situata siguranta la ledurile de frina ??? ...poate o schema ceva ca sa-i explic prin tel ...eu am ramas acasa si ea e plecata in alt oras cu masina :D ...

 

Atasez si o poza nu prea grozava cu tel. ...nu se prea vedemare lucru dar ca sa va afceti o idee de crapatura ...merci

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

Mda ...a ajuns masina acasa ..lampa de stop spate stinga nu arde ..cum se se schimba daca se schimba ca eu am impresia ca e un sistem de beculete mai dubios :blink: ...cum scot chestia aia ??? stie cineva ? a mai inlocuit cineva stopul de frina pina acum ???cand am reusit sa rezolv problema cu lampa acum a aparut asta :) ...pls help !!!!!!!!!!!!!!!!

 

PS am gasit siguranta referitoare la becurile de frina dar e intacta ...de fapt era logic ca doar dreapta si a treia lampa arde ... am mai gasit un afis cu niste sigurante in spate la baterie alea unde mai sunt situate ca n-am dat de ele.

Edited by costinlogin
Link to comment
Share on other sites

Mda ...a ajuns masina acasa ..lampa de stop spate stinga nu arde ..cum se se schimba daca se schimba ca eu am impresia ca e un sistem de beculete mai dubios :blink: ...cum scot chestia aia ??? stie cineva ? a mai inlocuit cineva stopul de frina pina acum ???cand am reusit sa rezolv problema cu lampa acum a aparut asta :) ...pls help !!!!!!!!!!!!!!!!

 

PS am gasit siguranta referitoare la becurile de frina dar e intacta ...de fapt era logic ca doar dreapta si a treia lampa arde ... am mai gasit un afis cu niste sigurante  in spate la baterie alea unde mai sunt situate ca n-am dat de ele.

99274[/snapback]

Vezi ca mai sunt sigurante in torpedou!

Link to comment
Share on other sites

Benarcis multumesc dar nu se potriveste nimic de la trilpele de limuzina ...oricum am rezolvat cu RCA :blink: ..am dat deja comanda de tripla dar in continuare sustin ca e o timpenie sa schimb tripla daca mi se ard ledurile :) ...

 

Sigurantele din torpedou le stiam ...ma refeream la celelalte din portbagaj nu le gasesc la touring ..la limuzina am vazut unde sunt tot pe dreapta spate ...cam putin posesori de Break-uri in Ro se pare :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.