Jump to content

volan din 93 merge pe unul din 96?help pls


clausthaler1

Recommended Posts

am gasit un volan de la o pisik din 93 ...volanul este tzipla,dar fara airbag,si pretul este foarte bun,mentionez ca eu masina am cumparat-o cu volan sport si nu-mi place deloc...momentan nu am bani pt unul cu airbag si as vrea sa-l cumpar pe acesta din 93...dar am auzit la unii ca nu s-ar potrivii,la altii ca se potriveste...voi ce ma sfatuiti///???
Link to comment
Share on other sites

se potriveste, nu se potrivea daca avea airbag.

E trist, nu inteleg de ce cineva doreste sa puna piese mai vechi, pe o masina mai noua....

salut,merci pentru raspuns.deci,ca vad ca te intrebi de ce pun o piesa mai veche pe o masina mai noua.deci aceasta masina cand am cumparat-o avea volan sport(este vorba de un bmw 318 is cupe)si nu-mi place pt ca este,mai mic,nu se astorteaza deloc cu interiorul masinii,as fi preferat cu airbag,dar nu am 100 de euro sa dau pe unul impecabil ,totusi suntem afectati de criza si de cheltuielile de dupa sarbatori ,oricum i-l iau provizoriu,si am gasit acest volan fara airbag,dar este nou noutz,in 4 spitze,piele impecabila...deci ca nou.acum trege si tu concluzii

 

se potriveste, nu se potrivea daca avea airbag.

E trist, nu inteleg de ce cineva doreste sa puna piese mai vechi, pe o masina mai noua....

p.s paice fel de volane cu airbag nu se potriveste la mine???ca vad ca mi-ai zis ca "daca avea airbag nu se potrivea'...deci eu pe masina din fabrica a fost unul in 3 spite cu airbag...daca cumpar unul in 4 spite cu airbag este posibil sa nu se potriveasca?

Link to comment
Share on other sites

am gasit un volan de la o pisik din 93 ...volanul este tzipla,dar fara airbag,si pretul este foarte bun,mentionez ca eu masina am cumparat-o cu volan sport si nu-mi place deloc...momentan nu am bani pt unul cu airbag si as vrea sa-l cumpar pe acesta din 93...dar am auzit la unii ca nu s-ar potrivii,la altii ca se potriveste...voi ce ma sfatuiti///???

Prima data eu zic sa te gandesti la siguranta ta, nu la frumusetea volanului. Si oricum alea din 93 mi se pare ca sunt cam urate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.