Jump to content

PRO si CONTRA


81rgl

Recommended Posts

Ce am observat, cand era de comentat on topic erau 6-7 membri care ma ajutau, eee dar sau inmultit cand a venit vorba de ingropat.

 

Dap, se mai intampla. :)

Daca vrei cu adevarat ajutor, iti sugerez din nou sa gasesti masina care iti place, toate chestiile si verificarile legate de ea, sa ai banii pregatiti , dupa care poti cere sfaturi de la toata trupa.......ceva de genul "punct ochit, punct lovit"

 

P.S Faptul ca intri in discutii contradictorii cu membrii clubului , mult mai experimentati decat tine , nu iti este de nici un ajutor.....dimpotriva.

Mult succes

 

 

Da asa voi face, ms pentru sugestie.

 

 

P.S. Si ce vrei sa fac? Tu cand esti luat la misto, te lasi calcat in picioare, de zei, eroi, sau asta "primul la start" :lol:)care ce sfat imi da sa ofer omului 1.000E in plus sa.l uimesc. vaiiii

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pai vezi ca tot tu o cauti ? Spui ca ai inteles ce te`a sfatuit Ciprian dar tot aiurea faci .... :)

Am multumit pt sugestia in leg cu masina, cum sa procedez..., dar de plecat capul in fata altora, NU.

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

normal, prostul pana nu e si fudul... :)

 

Eu nu cred ca am facut pe nimeni prost, fudul sau ma rog, tu atat poti "prietene".

 

P.S. Frustrarea ta e mai grav decat orice altceva pe acest forum, "vai si-a permis unul nou sa-mi raspunda inapoi, ce ma fac, vai hai sa-mi arat frustrarea, poate pierd respectul fata de restu' ce ma fac???" sincer PENIBIL

Link to comment
Share on other sites

normal, prostul pana nu e si fudul... :)

 

Eu nu cred ca am facut pe nimeni prost, fudul sau ma rog, tu atat poti "prietene".

 

P.S. Frustrarea ta e mai grav decat orice altceva pe acest forum, "vai si-a permis unul nou sa-mi raspunda inapoi, ce ma fac, vai hai sa-mi arat frustrarea, poate pierd respectul fata de restu' ce ma fac???" sincer PENIBIL

stai linistit sunt 100%convins ca nu este vorba de asa ceva .......totusi ma mira faptul ca ,,poleposition'' continua sa iti scrie pe topic

on topic-acum ca ti-ai gasit masina poti inchide topicul nu cred ca mai ai nevoie de argumente pro si contra :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
normal, prostul pana nu e si fudul... :)

 

Eu nu cred ca am facut pe nimeni prost, fudul sau ma rog, tu atat poti "prietene".

 

P.S. Frustrarea ta e mai grav decat orice altceva pe acest forum, "vai si-a permis unul nou sa-mi raspunda inapoi, ce ma fac, vai hai sa-mi arat frustrarea, poate pierd respectul fata de restu' ce ma fac???" sincer PENIBIL

 

da, asa este. :lol:

 

Vorba lui Batory, nu stiu de ce ma cobor la nivelul asta :)

Link to comment
Share on other sites

P.S. Si ce vrei sa fac? Tu cand esti luat la misto, te lasi calcat in picioare, de zei, eroi, sau asta "primul la start" :lol:)care ce sfat imi da sa ofer omului 1.000E in plus sa.l uimesc. vaiiii

 

In primul rand, ceea ce voi scrie mai jos, nu are nici o legatura cu faptul ca ne putem auzi oricand la telefon, in caz ca pot sa te ajut....si o voi face cu cea mai mare placere.

In al doilea rand, sper sa intelegi la ceea ce ma refer........nu de alta , dar am pierdut vreo 5 minute :)

 

Experienta lui "Je" la bmwclub :)

Cand am intrat, la semnatura aveam datele mele de contact, in primul rand pentru ca doream sa incerc sa ajut cat mai multa lume (ex. poate fi chiar si cazul tau), dar, recunosc, era si putina mandrie si fericire din partea mea ca am ocazia sa lucrez la cel mai frumos "Brand", dupa convingerea mea si a multora de aici :D.

Bineanteles ca de la primele posturi am inceput sa ma cert cu toata lumea. Nu vrei sa stii ce mi-au vazut ochii :)(la posturi ma refer). Si cireasa de pe tort a venit de la userul "bavaria", care in mare zicea ca reprezentantii bmw nu discuta pe forum cu sigla si cu datele oficiale. Problema era ca avea dreptate. Ceva nu era ok.

Asa ca, am inceput sa analizez cu cine ma certam: Ciupanezu, Bavaria, chiar si XXL parca si mai erau vreo 4-5 cu multe "stele" :D. E clar ca nu degeaba au atatea "stele" si ca stiu ei ceva.

Asa ca, mi-am cerut scuze, am recunoscut ca am gresit, o perioada nu am mai postat, dupa care am inceput sa am o conversatie normala cu toata trupa.

Asta a fost experienta la bmwclub. Dar e valabil peste tot.

 

Daca te duci la un loc nou de munca, nu ai cum sa te certi din prima zi cu managerii. Pentru ca, ori pleci de buna voie, ori esti dat afara. Dar, nici sa te lasi calcat in picioare.

Asa ca, dupa mine, varianta cea mai buna este ca la inceput sa accepti anumite lucruri, dupa care la fiecare insulta sau problema de care te lovesti "sa le-o tragi frumos inapoi", ca sa nu se poata supara nimeni pe tine si totodata sa vada ca te duce mintea, dupa care odata cu vechimea acumulata si cu aportul tau la cresterea societatii apar si prieteniile cu oamenii mai importanti, dupa care.......de abia atunci, poti sa intri in disputa directa cu managerii.......cand ai spatele asigurat.....si nici atunci nu e sigur ca vei castiga :D

 

Este punctul meu de vedere referitor la o situatie prin care am trecut aproape toti.......cred

Scuze ca am fabulat putin, dar trebuia sa explic cat de cat bine.....poate o vor citii si altii :):)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc, pentru ajutorul acordat.

 

Se poate inchide topicul.

 

Ai rezolvat cu masina?

Nu l-am cumparat inca, dar ma opresc la acesta mai trebuie sa o duc la reprezentanta in Brasov ca de acolo e masina( asta cu ajutorul lui Ciprian Caraivan, ms) si daca e ok voi fi cel mai fericit, cu interiorul voi mai vedea nu e cel mai reusit dar, na asta e ,si pana la urma cred ca va costa 6.400 si totusi e un 323 2,5 cm; la 170cp si arata cat de cat bine, suspensia nu e oem asa cum am crezut e ceva cu k&???deci masina e bestiala. pe mobile am gasit cel mai mic pret 6000+taxa care la 2,5 nu mica deloc.

Link to comment
Share on other sites

Nu l-am cumparat inca, dar ma opresc la acesta mai trebuie sa o duc la reprezentanta in Brasov ca de acolo e masina( asta cu ajutorul lui Ciprian Caraivan, ms) si daca e ok voi fi cel mai fericit, cu interiorul voi mai vedea nu e cel mai reusit dar, na asta e ,si pana la urma cred ca va costa 6.400 si totusi e un 323 2,5 cm; la 170cp si arata cat de cat bine, suspensia nu e oem asa cum am crezut e ceva cu k&???deci masina e bestiala. pe mobile am gasit cel mai mic pret 6000+taxa care la 2,5 nu mica deloc.

Succes! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salutari,

 

Revin, nu pot sa cred ca sunt oameni care vor sa vanda masini si nu vin la intalnirea finala(cand se da banu'). Am ramas la acest bmw 320 ci 2,2 170cp....

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?ca...8&offset=15

 

Si un mic rezumat:

 

Am aranjat o intalnire, (prima) tot ok pana aici, am discutat pret si am ramas cum ar fi saptamana asta Luni mergem la reprezentanta sa verificam masina. Luni surpriza (eu venind de la Oradea) ajung in Timisoara la reprezentanta BMW unde aveam rezervare facuta prin Ciprian Caraivan imi cer scuze inca odata pentru acest inconvenient, de masinuta nici un semn, incep sa sun, ma nu sa trezit omu' sau ceva...si nimic la care ma contacteaza azi pe mess cum ca "vai stii am pierdut telefonul sau furat"... zic : "da.mi nr nou de tel sau ceva un fix orice tre sa vb" si nici un raspuns inapoib, asta nu stiu cum sa va zic ca cele 2 numerele de tel vechi suna si acum. Am zis ma a vandut masina, na asta e, dar masina nu a vandut-o pt. ca era acolo unde sta distinsul domn si azi era acolo stiu sigur ca am un prieten in Tim.

 

Deci cautarea continua. Astept sugesti si pareri "PRO si CONTRA"

 

Multumesc pt intelegere.

Link to comment
Share on other sites

Salutari,

 

Revin, nu pot sa cred ca sunt oameni care vor sa vanda masini si nu vin la intalnirea finala(cand se da banu'). Am ramas la acest bmw 320 ci 2,2 170cp....

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?ca...8&offset=15

 

Si un mic rezumat:

 

Am aranjat o intalnire, (prima) tot ok pana aici, am discutat pret si am ramas cum ar fi saptamana asta Luni mergem la reprezentanta sa verificam masina. Luni surpriza (eu venind de la Oradea) ajung in Timisoara la reprezentanta BMW unde aveam rezervare facuta prin Ciprian Caraivan imi cer scuze inca odata pentru acest inconvenient, de masinuta nici un semn, incep sa sun, ma nu sa trezit omu' sau ceva...si nimic la care ma contacteaza azi pe mess cum ca "vai stii am pierdut telefonul sau furat"... zic : "da.mi nr nou de tel sau ceva un fix orice tre sa vb" si nici un raspuns inapoib, asta nu stiu cum sa va zic ca cele 2 numerele de tel vechi suna si acum. Am zis ma a vandut masina, na asta e, dar masina nu a vandut-o pt. ca era acolo unde sta distinsul domn si azi era acolo stiu sigur ca am un prieten in Tim.

 

Deci cautarea continua. Astept sugesti si pareri "PRO si CONTRA"

 

Multumesc pt intelegere.

 

ori vrea sa lipseasca de la testarea masinii la rep. :) ori s-a sucit cu pretul si nu stie cum sa spuna....eu inclin spre prima varianta,oricum omul nu e serios daca ai facut atata drum si nu a venit....sfat cauta alta ca e mare oferta la ora actuala

Link to comment
Share on other sites

deci nu voia sa mearga la reprezentanta,e clar....daca ii spuneai sa mergeti la un service oarecare poate venea....ar fi trebuit sa puna acolo la anunt, ai vazut cum scriu unii ''accept orice test'' el trebuia sa scrie ''NU accept orice test'' :)) asta e, poate e mai bine pt tine.... cati bani vrei sa dai maxim ca sa te anunt daca vad ceva?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
cu toate ca pozele par facute in alt cartier, pot jura ca masina este mai mereu parcata la 2 blocuri de mine...o vad de fiecare data cand vin acasa, de mai multe ori am admirat-o, pare intretinuta, mereu curatica.....niciodata n-am trecut pe jos pe langa ea, doar cu masina, 1-a, 2-a, ca se lucreaza la strada in zona aia....daca vrei, pot cobori sa vad daca e jos, si sa ma uit mai atent, dupa eventuale nuante diferite la vopsea, zgarieturi, lovituri
Link to comment
Share on other sites

cu toate ca pozele par facute in alt cartier, pot jura ca masina este mai mereu parcata la 2 blocuri de mine...o vad de fiecare data cand vin acasa, de mai multe ori am admirat-o, pare intretinuta, mereu curatica.....niciodata n-am trecut pe jos pe langa ea, doar cu masina, 1-a, 2-a, ca se lucreaza la strada in zona aia....daca vrei, pot cobori sa vad daca e jos, si sa ma uit mai atent, dupa eventuale nuante diferite la vopsea, zgarieturi, lovituri

Fa efortul uman si da.te jos din masina cand mai treci pe langa ea :) . Nu vreau sa maduc pana acolo degeaba. Si daca stii unde pot sa o duc la verificat??? te scot si la o bere fara alcool :lol: Multumesc mult.

 

Voie buna.

 

Imi place asta. Cat cere pe ea?

fenomenalul pret de 5.000 euro

Link to comment
Share on other sites

cu toate ca pozele par facute in alt cartier, pot jura ca masina este mai mereu parcata la 2 blocuri de mine...o vad de fiecare data cand vin acasa, de mai multe ori am admirat-o, pare intretinuta, mereu curatica.....niciodata n-am trecut pe jos pe langa ea, doar cu masina, 1-a, 2-a, ca se lucreaza la strada in zona aia....daca vrei, pot cobori sa vad daca e jos, si sa ma uit mai atent, dupa eventuale nuante diferite la vopsea, zgarieturi, lovituri

Fa efortul uman si da.te jos din masina cand mai treci pe langa ea :lol: . Nu vreau sa maduc pana acolo degeaba. Si daca stii unde pot sa o duc la verificat??? te scot si la o bere fara alcool :) Multumesc mult.

 

Voie buna.

 

Imi place asta. Cat cere pe ea?

fenomenalul pret de 5.000 euro

ma duc s-o vad mai tarziu, caci trebuie sa ies la piata sa iau lapte pt nepoata-mea, de obicei e parcata exact in fata pietei......in craiova e MHS, daca vrei ceva service autorizat...eu cu a mea nu m-am dus decat o data acolo, mi-o ”mestereste” un prieten care are service....tu alegi.....eu iti dau si nr de la mhs, daca vii s-o vezi si vrei s-o duci la ei!

ma duc sa vad daca e jos, si in 30 de min te anunt :) .......in cazul in care mie mi se pare relativ ok, diseara cand vine si al meu sot, il pun si pe el sa se uite (cu toate ca zgarieturi si chestii de-astea eu le observ mai repede....el poate sa o ia ”o tura” sa vada cum sta pe drum)

Link to comment
Share on other sites

cu toate ca pozele par facute in alt cartier, pot jura ca masina este mai mereu parcata la 2 blocuri de mine...o vad de fiecare data cand vin acasa, de mai multe ori am admirat-o, pare intretinuta, mereu curatica.....niciodata n-am trecut pe jos pe langa ea, doar cu masina, 1-a, 2-a, ca se lucreaza la strada in zona aia....daca vrei, pot cobori sa vad daca e jos, si sa ma uit mai atent, dupa eventuale nuante diferite la vopsea, zgarieturi, lovituri

Fa efortul uman si da.te jos din masina cand mai treci pe langa ea :lol: . Nu vreau sa maduc pana acolo degeaba. Si daca stii unde pot sa o duc la verificat??? te scot si la o bere fara alcool :) Multumesc mult.

 

Voie buna.

 

Imi place asta. Cat cere pe ea?

fenomenalul pret de 5.000 euro

ma duc s-o vad mai tarziu, caci trebuie sa ies la piata sa iau lapte pt nepoata-mea, de obicei e parcata exact in fata pietei......in craiova e MHS, daca vrei ceva service autorizat...eu cu a mea nu m-am dus decat o data acolo, mi-o ”mestereste” un prieten care are service....tu alegi.....eu iti dau si nr de la mhs, daca vii s-o vezi si vrei s-o duci la ei!

ma duc sa vad daca e jos, si in 30 de min te anunt :) .......in cazul in care mie mi se pare relativ ok, diseara cand vine si al meu sot, il pun si pe el sa se uite (cu toate ca zgarieturi si chestii de-astea eu le observ mai repede....el poate sa o ia ”o tura” sa vada cum sta pe drum)

ma inclin :) si daca vin iti scot sotul la bere (cu alcol)ca vad ca are sofer :) :D

Link to comment
Share on other sites

ma inclin :lol: si daca vin iti scot sotul la bere (cu alcol)ca vad ca are sofer :) :)

sofer de lux....asa zic prietenii nostri mereu....unde mergem, de obicei el bea si eu conduc (sau ii conduc :) )

ontopic.....tipu nu cred ca e acasa, ca masina nu se vede in parcare......tind sa cred ca nu e pe sub vreun mormam de zapada....dar ziua nu se incheie aici, oricum mai trec pe acolo si pe la 5-6 dupa-amiaza....promit sa revin cu detalii :D

l.e. ma transform in paparazzi

Edited by babie 10
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.