Jump to content

PRO si CONTRA


81rgl

Recommended Posts

Tie ti se pare ceva normal sa ceri pe un 318 9500E masina de 10 ani si nu vb despre cabrio.

 

Da, sa ceara un pret mai mare pe o masina mi se pare normal, nu e nimic dubios. Dar sa ceara un pret mult mai mic decat pretul pietei pe o masina, mi se pare foarte dubios si as sta deoparte de astfel de anunturi !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tie ti se pare ceva normal sa ceri pe un 318 9500E masina de 10 ani si nu vb despre cabrio.

 

Da, sa ceara un pret mai mare pe o masina mi se pare normal, nu e nimic dubios. Dar sa ceara un pret mult mai mic decat pretul pietei pe o masina, mi se pare foarte dubios si as sta deoparte de astfel de anunturi !

Bine man nu e nimic dubios la un pret mai mare, dar nu ti se pare ENORM?

 

Si de astfel de anunturi stau deoparte di motiv financiar si neargumentat sunt de domeniul stiintifico-fantasticului unii oameni

nNu poti sa ceri atat pe o masina din 2000-2001 cand se da la 10500 11000E cabrio din 2004 hai sa fim seriosi man.

 

Voie buna.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Tie ti se pare ceva normal sa ceri pe un 318 9500E masina de 10 ani si nu vb despre cabrio.

 

Da, sa ceara un pret mai mare pe o masina mi se pare normal, nu e nimic dubios. Dar sa ceara un pret mult mai mic decat pretul pietei pe o masina, mi se pare foarte dubios si as sta deoparte de astfel de anunturi !

Bine man nu e nimic dubios la un pret mai mare, dar nu ti se pare ENORM?

 

Si de astfel de anunturi stau deoparte di motiv financiar si neargumentat sunt de domeniul stiintifico-fantasticului unii oameni

nNu poti sa ceri atat pe o masina din 2000-2001 cand se da la 10500 11000E cabrio din 2004 hai sa fim seriosi man.

 

Voie buna.

Coupe-ul de VN din Craiova are probleme cu actele,nu se poate inscrie,de asta este 5000e,masina a fost furata din Italia si este trecut acest lucru si in certificat mai mult ca sigur si omul daca il intrebi iti va spune.

Edited by lup
Link to comment
Share on other sites

Tie ti se pare ceva normal sa ceri pe un 318 9500E masina de 10 ani si nu vb despre cabrio.

 

Da, sa ceara un pret mai mare pe o masina mi se pare normal, nu e nimic dubios. Dar sa ceara un pret mult mai mic decat pretul pietei pe o masina, mi se pare foarte dubios si as sta deoparte de astfel de anunturi !

Bine man nu e nimic dubios la un pret mai mare, dar nu ti se pare ENORM?

 

Si de astfel de anunturi stau deoparte di motiv financiar si neargumentat sunt de domeniul stiintifico-fantasticului unii oameni

nNu poti sa ceri atat pe o masina din 2000-2001 cand se da la 10500 11000E cabrio din 2004 hai sa fim seriosi man.

 

Voie buna.

Coupe-ul de VN din Craiova are probleme cu actele,nu se poate inscrie,de asta este 5000e,masina a fost furata din Italia si este trecut acest lucru si in certificat mai mult ca sigur si omul daca il intrebi iti va spune.

pffff.

 

Ms @LUP.

mai vb Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Masina in cauza m-a interesat si pe mine prin decembrie. Ultimul pret era atunci 4500. A fost data furata, iar masina nu o poti inmatricula pe numele tau. N-are rost sa te complici :)

Vaaaiiiii in ce lume traim.

ms @keth

 

Numai bine.

 

Deci continuam cautarea. offffff

Link to comment
Share on other sites

Daca 2 persoane diferite iti spun ca are probleme cu actele nu inteleg de ce naiba te intereseaza ? Vrei sa arunci banii aiurea ? Chiar daca nu-ti spuneau ei treaba asta, trebuia sa eviti anuntul datorita pretului dubios de mic. Dai 5000 si vine politia peste 1 luna si ti-o confisca ! Eu zic sa-ti bagi mintile in cap, daca nu vrei sa ramai fata bani.

 

Ai mai pus-o si pe @babie sa piarda timpul aiurea cu intalniri fara rost !

eee, daca eu nu sar in sus ca pierd timpul, nush de ce sariti voi! m-a obligat el? nu, eu m-am oferit!

si plus ca tipu nu mi-a raspuns, deci nu am pierdut nimic!

oricum, suntem aici sa ne ajutam, nu? tie nu ti-ar fi placut sa te ajute cineva la nevoie? mie da!

friends, ya?

 

In primul rand, nu mai scrie cu rosu ! Ai impresia ca suntem retardati si astfel ne atragi mai bine atentia sau cum ???

 

In al doilea rand, incercam sa te ajut. Masina aia, daca nu ar avea probleme, ar fi fost cumparata imediat de samsari, la pretul ala !!! Eu nu am spus ca nu verific masinile cand le cumpar, ci ca e pierdere de vreme sa acorzi atentie unor anunturi de genul asta.

stii, pe criza asta un pret min nu inseamna neaparat masina cu probleme....cumnatul meu era la un pas sa intre in insolventa de plata (avea cecuri pe drum si bani in cont nu), asa ca a vandut o masina pe nimic...audi a4, 2004, piele, clima, jante, alarma, 75.000km reali (masina era de noua la noi) cu 5000e, decat sa faca puscarie!

deci, mai sunt si masini bune la pret mic....rar, ce-i drept, dar sunt

 

vad mai multa lume din craiova aici, decat pe topicul cu intalniri in craiova!

nu ne vedem si noi odata? cand se mai incalzeste?

 

(azi am vreu sa ma dau pe zapada din parcare de la pic si n-am avut cu cine!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Masina in cauza m-a interesat si pe mine prin decembrie. Ultimul pret era atunci 4500. A fost data furata, iar masina nu o poti inmatricula pe numele tau. N-are rost sa te complici :)

 

Tu stii sigur ca nu o poti inmatricula pe numele tau daca este furata???... sau mai bine zis voi stiti sigur ca asta este problema reala a masini.. ca a fost data furata in Italia???....

Link to comment
Share on other sites

BMW 328 an1999

144,000 km

2,790 cmc 193 CP

4 GEAMURI ELECTRICE;

OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE;

6 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD;

XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE;

INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

SCAUNE CU REGLAJ ELECTRIC+MEMORII, CONSUMABILE SCHIMBATE LA ZI, FOARTE BINE INTRETINUTA orice test

 

http://img34.imageshack.us/img34/156/17498060005.th.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/477/17498060004.th.jpg

 

http://img710.imageshack.us/img710/4783/17498060003.th.jpg

 

http://img10.imageshack.us/img10/1570/17498060002.th.jpg

 

http://img210.imageshack.us/img210/7932/17498060006.th.jpg

 

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

 

Este vorba de un 328 ma intereseaza daca este mult mai costisitor decat un 2,2 si aici ma refer la intretinere nu consum.

Multumesc si Voie buna.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

@LUP esti sigur de ceea ce spui? Nu-mi vine sa cred.

Numai bine.

 

Chiar te surprinde ca masina nu este in regula?

Era pe autovit o chestie de genu "Un pret mic nu inseamna intotdeauna o afacere buna in acest domeniu ci in general tocmai invers". Poate stiu ei ceva?

Sincer, dc umblii numai dupa chilipiruri ai mari sanse sa iei o teapa de proportii.

Chiar sunt curios ce-ti iei pana la urma.

 

328 asta mi se pare mai ok, ca pret.

Ca si intretinere nu cred ca e difereta fata de 320.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

@LUP esti sigur de ceea ce spui? Nu-mi vine sa cred.

Numai bine.

 

Chiar te surprinde ca masina nu este in regula?

Era pe autovit o chestie de genu "Un pret mic nu inseamna intotdeauna o afacere buna in acest domeniu ci in general tocmai invers". Poate stiu ei ceva?

Sincer, dc umblii numai dupa chilipiruri ai mari sanse sa iei o teapa de proportii.

Chiar sunt curios ce-ti iei pana la urma.

 

328 asta mi se pare mai ok, ca pret.

Ca si intretinere nu cred ca e difereta fata de 320.

ms @r0n1n.

Ce sa fac man nu vezi ca, tot caut. E greu mai ales cand esti si pretentios.

 

Nu ma refer la dotari eu as vrea de exemplu jante de tabla pt ca orice voi avea vine BBS LM alte dotari eventual un senzor de parcare pt condus rar dar f rar sotia scaune cu memorie bla bla nu le vad rostul de ex nu pot trage de un maner sa mut scaunul in fata.

 

Ms de ajutor numai bine.

Link to comment
Share on other sites

@cristianiorga22. M-am interesat la momentul respectiv, si da, masina ramane inmatriculata pe vn in cazul acesta. Tu ce stii ? :)

Abandonez situatia avand in vedere ca 3 oameni zic cam acelasi lucru.

 

Voie buna.

 

BMW 328 an1999

144,000 km

2,790 cmc 193 CP

4 GEAMURI ELECTRICE;

OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE;

6 AIRBAGURI; CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD;

XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE;

INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

SCAUNE CU REGLAJ ELECTRIC+MEMORII, CONSUMABILE SCHIMBATE LA ZI, FOARTE BINE INTRETINUTA orice test

 

http://img34.imageshack.us/img34/156/17498060005.th.jpg

 

http://img62.imageshack.us/img62/477/17498060004.th.jpg

 

http://img710.imageshack.us/img710/4783/17498060003.th.jpg

 

http://img10.imageshack.us/img10/1570/17498060002.th.jpg

 

http://img210.imageshack.us/img210/7932/17498060006.th.jpg

 

http://www2.autovit.ro/vs2cautaauto.php?su...+Cauta+!+++

 

Este vorba de un 328 ma intereseaza daca este mult mai costisitor decat un 2,2 si aici ma refer la intretinere nu consum.

Multumesc si Voie buna.

de asta ce zici?

 

Daca cunoasteti masina astept pareri. multumesc.

Numai bine.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

La prima vedere e ok, pretul e destul de corect..banuiesc ca un 7k poti scoate :) . Pot sa-ti recomand niste baieti priceputi in buc, in caz ca vrei o parere pertinenta :lol:

ms va tin la curent vb cand e cazul poate de Luni voi fi plecat putin si nu voi avea net.

 

Ms numai bine.

 

@LUP esti sigur de ceea ce spui? Nu-mi vine sa cred.

Numai bine.

 

Chiar te surprinde ca masina nu este in regula?

Era pe autovit o chestie de genu "Un pret mic nu inseamna intotdeauna o afacere buna in acest domeniu ci in general tocmai invers". Poate stiu ei ceva?

Sincer, dc umblii numai dupa chilipiruri ai mari sanse sa iei o teapa de proportii.

Chiar sunt curios ce-ti iei pana la urma.

328 asta mi se pare mai ok, ca pret.

Ca si intretinere nu cred ca e difereta fata de 320.

Si eu sunt curios cu ce voi ramane va multumesc de acum la toti pt rabdare.

 

Voie buna.

Link to comment
Share on other sites

@cristianiorga22. M-am interesat la momentul respectiv, si da, masina ramane inmatriculata pe vn in cazul acesta. Tu ce stii ? :)

 

Eu stiu ca masina se poate vinde/reinmatricula....in Romanica....singurul inconvenient este acela ca nu poti sa iesi cu ea din tara. Faza cu confiscatul.... este relativa.... daca au trecut 5 ani de la furt se prescrie confiscarea.

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu consumul la 328, eu cred ca e mai apropiat de 330 decat de 320, in fond are 2800cmc.

Da e adevarat ce spui, dar auzeam aici pe forum cum ca nu e mare diferenta de intretinere intre un 320 si un 330 (adica nu f mare)

 

Numai bine.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu consumul la 328, eu cred ca e mai apropiat de 330 decat de 320, in fond are 2800cmc.

Da e adevarat ce spui, dar auzeam aici pe forum cum ca nu e mare diferenta de intretinere intre un 320 si un 330 (adica nu f mare)

 

Numai bine.

 

 

Stii ce e amuzant,la inceput cautai 318 si ai ajuns la 330.

Sa stii ca ar fi cea mai buna alegere, mie imi pare rau ca nu am luat macar 325.

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu consumul la 328, eu cred ca e mai apropiat de 330 decat de 320, in fond are 2800cmc.

Da e adevarat ce spui, dar auzeam aici pe forum cum ca nu e mare diferenta de intretinere intre un 320 si un 330 (adica nu f mare)

 

Numai bine.

 

 

Stii ce e amuzant,la inceput cautai 318 si ai ajuns la 330.

Sa stii ca ar fi cea mai buna alegere, mie imi pare rau ca nu am luat macar 325.

 

Da la inceput nu stiam ninic dar chiar nimic despre bmw acum stiu putin mai mult decat la inceput :lol: Asta e la un pret care se incadreaza in bani mei pana acum visam la un 330 dar nu aveam bani de el.(si toata lumea mi-a spus sa fug de 318)

Pt tine poate e amuzant pt mine e destul stres.

 

Ala se suceste(Tim), una e de cocalar, alta furata, samd

Voie buna.

 

Se subintelege treaba cu iesitul din tara. Daca era asta singurul inconvenient, la banii astia pleca a2a zi :)

Nu statea 4 ani la vanzare ce scria cineva mai sus.

De exemplu acum nu mai e de vanzare :)

 

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Clar costa mai mult, la fel cum 328i costa mai mult decat 320i.

Eu totudi dc mi-as schimba masina nu as cumpara niciodata 328(numai sa nu fie super mega extra oferta).

Pt ca exista 325i cu aceeasi putere si un cuplu ceva mai slab dar cu ciliindree mai mica deci implicit consum, taxe, impozite mai mici.

Pt ca exista 330i care are o cilindree mai mare cu doar 200cmc deci consum, taxe, impozit, teoretic similar.

Asta e parerea mea si asta as face, dar am auzit multe lucruri bune de 328i.

Link to comment
Share on other sites

Dacă-ţi permiţi costurile de ĂŽntreţinere şi consumul unui 328i, e cea mai bună alegere ĂŽn afară de M3. :)

Incep sa nu mai inteleg are costuri de intretinere un :lol: 328 cat un M3??? sa nu mai vb de consum. Ma voi cunoaste cu toti pompangii doar pt 194cp???????????

 

Astept raspuns si daca e asa ma sustrag :)

 

Voie buna la voi k eu deja clachez.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.