Jump to content

Ars stop frina


Recommended Posts

Pai pozitia si semnalizarea au becuri separate in schimb stopul de frina e doar un contact ....seamana pe undeva cu cerculetul de la angel eyes ...ma gandesc sa nu aiba de fapt un bec micut ca si la acestea care sa poata fi schimbat fara sa schimb toata lampa care e 5-6 mil :blink: ...alte idei cum scot contactul cu pricina ????
Link to comment
Share on other sites

Nu am patit nici o data din fericire.Dar stiu pe cineva cu un Audi A4 din 96' care a zis ca stopuri numai coplecte gasesti,cu tot cu becuri.Daca desfaceam si eu stopul la e39 iti ziceam sigur dar asa eu nu stiu sa iti spun daca e corect cea ce zic sau nu e corect.Poate alti useri stiu mai bine :blink:
Link to comment
Share on other sites

Fratilor e jale la touring nu reusesc sa scot becul de stop frina din tripla :blink:( l-am rasucit ..joaca dar nu vrea sa iasa e posibil sa se schimbe cu tot cu tripla ?:) ...e o timpenie pai daca mi se arde becul ce fac ??? dau 5-6 milioane ?...asta nici casco nu acopera asa ceva decat daca ii dau o bita :) ...ma duc pe la piese auto sa vad ce spun astia ...
Link to comment
Share on other sites

Mda revin cu explicatii ...deci m-am timpit total :) de nervi am confundat becurile ..de fapt pozitia e fixa pe tripla deci aia nu mai arde acum...la frina era ars doar becul ..l-am schimbat imediat ..dar la pozitie atit la partea de pe haion cat si la partea de pe aripa spate nu se poate scoate becul ..cel putin eu personal n-am gasit alta metoda decat daca-l crap ...daca e cu adevarat asa atunci e o bulina mare si neagra pt. BMW sau cel care a conceput si proiectat timpenia aia. Important pt. cei care mai vor touring (break) desi n-am vazut prea multi spre deosebire de limuzina, la care am gasit si mai multi producatori de triple, la break nu exista decat de origine BMW adica mai precis facute sub licenta DOAR !!!! de VALEO :) :) :D asa ca ...mai departe ma abtin ...daca totusi cineva a reusit sa schimbe becul de pozitie la un touring e39 sa ma anunte si pe mine ..e bine de stiut pe viitor :blink:
Link to comment
Share on other sites

Nimeni ?????? :) ..probabil e week-end ...eu mai stept ...am dat comanda de tripla cand apare in 3-4 zile am sa stiu sigur ....

99727[/snapback]

Prietene nici nu poti sa schimbi becul pentru ca la modelul tau pozitia are leduri... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Banuiam eu ....deci esti sigur de ce spui ??? Eu ma gandeam ca e ceva in genu la angel eyes pozitie fata cu un bec ce reflecta intr-o "tubulatura" ....damm sa speram ca o sa tina restul mult si bine ledurile alea ca n-am chef sa mai schimb tripla doarca mi s-a ars ledul :blink:

 

Sa inteleg ca aste e doar pe Touring sau e de la modelele peste 2002 incoace ???

Link to comment
Share on other sites

Banuiam eu ....deci esti sigur de ce spui ??? Eu ma gandeam ca e ceva in genu la angel eyes pozitie fata cu un bec ce reflecta intr-o "tubulatura" ....damm sa speram ca o sa tina restul mult si bine ledurile alea ca n-am chef sa mai schimb tripla doarca mi s-a ars ledul :blink:

 

Sa inteleg ca aste e doar pe Touring sau e de la modelele peste 2002 incoace ???

99885[/snapback]

Leduri la pozitii au doar modelele din 2002-2003( E39 )

Link to comment
Share on other sites

Prietene nici nu poti sa schimbi becul pentru ca la modelul tau pozitia are leduri... :)

99873[/snapback]

ma tare uimeste ce spui tu...sau mai corect zis ma tare uimeste cum s-au ars niste leduri care sunt trainice mai muuuuult decat masina.Mai bine verifica siguranta...eu unul nu cred ca ledurile se ard asa cu una cu doua!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.