Jump to content

Vand e46, 316i, 105 cp - 5500 euro


edison

Recommended Posts

Vand(schimb) 316i, an 2000/10, 1895 cmc, 105 cp, 148.000 km, ac, asc, 8 airbag, geamuri fata+oglinzi electr., scaune fata incalzite, rc bmw, alarma, roti vara/iarna, schimbat consumabile toamna, pompa apa, debitmetru, sonda lambda. Functioneaza ok, singurul motiv pt. care vreau sa o dau: trecerea la motor 2.2 sau 2.5 benz, e34 , e36, preferabil 4 usi. Solicit diferenta functie de starea tehnica, an.

Bafta tuturor.

post-25815-1263629719_thumb.jpg

post-25815-1263629760_thumb.jpg

post-25815-1263629792_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cu permisiunea moderatorilor, revin asupra anuntului. DAu la schimb masina de mai sus pe un E34 model 525 benz. 192 cp, diferenta e neg. depinde de starea tehnica a masinii. Astept oferte.

 

Cu permisiunea moderatorilor, revin asupra anuntului. DAu la schimb masina de mai sus pe un E34 model 525 benz. 192 cp, diferenta e neg. depinde de starea tehnica a masinii. Astept oferte.
Link to comment
Share on other sites

Asa am luat-o in sept 2009, poate cel dinainte sa-i fi schimbat farurile. Sa vad ce foto. gasesc cu interiorul... MAsina nu are hibe. O dau efectiv pt. ca vreau ceva mai puternic, asta nu inseamna ca nu se infinge la drum.... Repet, NU te faci de rusine cu ea. Imi scadea turatia la relanti, de la 800 > 500 rot., dar s-a rezolvat dupa ce-am curatat clapeta de acceleratie(DIY), apoi regulatorul de relanti.... apoi schimbat bujii.... apoi curatat cu ultrasunete injectoarele(multumesc celor de pe forum care mi-au oferit informatiile), si intr-un final inlocuit debitmetrul(multam Groaza Dan). Si aici se pare ca s-a rezolvat problema ... deocamdata.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut toti posesorii de BMW.

Am intrat mai rar pe forum, fiind putin prins cu alte activitati in ultimele 2 luni. Fac saptamanal Iasi-Bucuresti, masina se comporta exemplar la 160-180 km/h, consumul e OK. Sunt interesat in continuare sa o schimb cu 320, 323 sau 325 benzina.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Valabil.

 

la schimb cu un 316 coupe din 96 inmatriculat prim proprietar negru interior rosu bara + oglinzi ac schnitzer suspensie sport bilstein praguri M jante 17 geamuri electrice 2 airbag trapa etc etc + dif

 

Ai PM.

Link to comment
Share on other sites

Valabil.

 

la schimb cu un 316 coupe din 96 inmatriculat prim proprietar negru interior rosu bara + oglinzi ac schnitzer suspensie sport bilstein praguri M jante 17 geamuri electrice 2 airbag trapa etc etc + dif

 

Ai PM.

 

 

 

pai as mai putea sa mai dau dif undeva pe la 1500 euro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.