Jump to content

Ulei Castrol vs Ulei BMW


Recommended Posts

Chimic [ca si formula] ele trebuie sa fie identice. Daca ne referim la acelasi tip cand se face comparatia.

Dar cum multi confunda un motor cu o fiinta vie...apar si aceste intrebari :)

 

O anvelopa 205/55/16 de la Dunlop difera de o anvelopa 205/55/16 de la Continental. Chiar daca sunt din aceasi clasa.

Link to comment
Share on other sites

stiam de faptul ca nu e bine sa schimbi uleiul...adica ai inceput pe castrol...pe castrol termini...

 

Pai...atunci eu zic sa ramai pe Castrol. Oricum, eu zic sa ai grija de unde il cumperi. Am gasit si eu ulei Castrol la pret super bun si calitate indoielnica.

Parerea mea: daca nu ai probleme deosebite: consum de ulei, tzacanit de tacheti cand e rece motorul, fum...etc etc , poate ca tre sa schimbi uleiul, daca nu...ramai pe acelasi tip

Edited by MirceaRM
Link to comment
Share on other sites

stiu ca Uleiul BMW e mady in Germany sigur...deci nu exista riscul sa fie facatura....

Da vroiam sa stiu daca e mai bun cel BMW fata de cel Castrol....ca am auzit si ca cel Bmw defapt si de drept e castrol dar aditivat de bmw?

 

Daca tu crezi ca o sa dormi mai linistit noaptea ,atunci foloseste BMW original..Si eu folosesc 5w30 original ,si parca am o liniste sufleteasca stiind ca-i de la ''mama'' lui ... :)

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

Poti sa-i pui castrol sau bmw si poti sa dormi linistit noaptea ,pentru ca e acelasi lucru. Exista si ulei original bmw cu eticheta de grecia. Sunt cativa baieti aici pe forum care aduc ulei si e original. Ai toata increderea ,si eu si multi altii pot sa-ti confirme de aici de pe club, care au luat si este bun.
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.