Jump to content

BMW 318i E46 probleme motor


ygnore

Recommended Posts

Tu ai rezolvat problema intre timp? ai cumparat debitmetru? cei de unde il luasem eu pe primul au si bosch, l-am luat acum platind o diferenta si dandu-l pe cel vechi la schimb, il au la pretul de 700 ron daca esti interesat sa iei, e un pret foarte bun.
Link to comment
Share on other sites

Tu ai rezolvat problema intre timp? ai cumparat debitmetru? cei de unde il luasem eu pe primul au si bosch, l-am luat acum platind o diferenta si dandu-l pe cel vechi la schimb, il au la pretul de 700 ron daca esti interesat sa iei, e un pret foarte bun.

 

 

Salut,

 

inca nu am rezolvat, astept sa imi vina debitmetrul pe comanda, eu l-am gasit la 790 lei pana la urma - ceva mai scump ca tine, dar am facut deja comanda si nu mai dau inapoi.

 

o sa postez dupa ce il montez sa vad rezultatul :)

 

 

/LE

 

aia de la comenzipieseauto.ro ( auto deka group) mie mi-au zis ca nu au pieburg pentru codul meu de debitmetru ( la fel ca la tine e codul) si mi-au recomandat un senzor de debitmetru Meat&Doria la 408 RON

Edited by yo8stl
Link to comment
Share on other sites

Tu ai rezolvat problema intre timp? ai cumparat debitmetru? cei de unde il luasem eu pe primul au si bosch, l-am luat acum platind o diferenta si dandu-l pe cel vechi la schimb, il au la pretul de 700 ron daca esti interesat sa iei, e un pret foarte bun.

 

 

Salut,

 

inca nu am rezolvat, astept sa imi vina debitmetrul pe comanda, eu l-am gasit la 790 lei pana la urma - ceva mai scump ca tine, dar am facut deja comanda si nu mai dau inapoi.

 

o sa postez dupa ce il montez sa vad rezultatul :)

 

 

/LE

 

aia de la comenzipieseauto.ro ( auto deka group) mie mi-au zis ca nu au pieburg pentru codul meu de debitmetru ( la fel ca la tine e codul) si mi-au recomandat un senzor de debitmetru Meat&Doria la 408 RON

 

...asta probabil dupa ce le-am zis ca acel Pierburg nu este pentru motorarele noastre si le-am dat si link-ul acela, si-au dat si ei seama ca ceva nu este in regula. Si mie mi-au zis de meat&doria dar nu am vrut sa iau asa ceva.

Oricum eu am dat un mail si celor de la Pierburg si au zis ca acel debitmetru nu este pentru tipul nostru de motor si ca in curand apare pe piata acest debitmetru 7.22684.11.0 echivalent Bosch-ului nostru.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

am schimbat debitmetrul week-endul trecut, s-a simtit instant diferenta in bine - totusi nu am resetat adaptiile , am asteptat sa se stinga becul checkengine singur - ceea ce s-a si intamplat dupa cca. 60 km.

 

in sfarsit nu am nici un bec aprins in bord, iar masina merge bine :)

 

mi-am promis ca o sa-mi fac cat mai multe screenshot-uri in DIS si INPA acum cat nu mai am probleme, ca atunci cand apare cava sa compar valorile testelor :lol: - ca eroarea asta 171 mi-a dat multe batai de cap.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
am schimbat debitmetrul week-endul trecut, s-a simtit instant diferenta in bine - totusi nu am resetat adaptiile , am asteptat sa se stinga becul checkengine singur - ceea ce s-a si intamplat dupa cca. 60 km.

 

in sfarsit nu am nici un bec aprins in bord, iar masina merge bine :twoup:

 

mi-am promis ca o sa-mi fac cat mai multe screenshot-uri in DIS si INPA acum cat nu mai am probleme, ca atunci cand apare cava sa compar valorile testelor :) - ca eroarea asta 171 mi-a dat multe batai de cap.

ai skimbat debitmetru original? iti mere bine..valva aia de langa filtru de vapori ai skimbat???trebe skimbata?? pareri va rog..io am cumparat debitmetru .darnu original..si nu cred ca i bun ..snat de astea ieftine pe ebay ..dar nu vred ca s bune

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.