Jump to content

intrebare


Micutzu™

Recommended Posts

care este site-ul unde bagi VIN-ul masinii si iti da toate dotarile masinii tale din fabrica ? Multumesc anticipat

 

DacĂŁ vrei doar sĂŁ gĂŁseÂşti piese Âşi toate opĂžiunile posibile ale maÂşinii:

 

http://www.realoem.com/bmw/

http://bmwfans.info/

 

 

acolo gasesti piese nu ce optiuni are masina in cauza :)

si mai au si erori site-urile alea 2

Link to comment
Share on other sites

De ce nu ar fi utile acele site-uri?

 

Eu le folosesc foarte des pentru a gĂŁsi diverse coduri pentru piese pe care vreau sĂŁ le comand.

Lista de opÞiuni se poate afla de la reprezentanÞã sau de la un dealer autorizat de piese BMW, de exemplu la Augsburg.

 

 

ti-ai raspuns singur

daca vrei sa aflii optiunile masinii nu ai nici o sansa pe cele 2 site-uri

ca tu le folosesti pentru a cmnda piese e altceva ( sunt ultile dar nu 1001% mai ales realeom )

Link to comment
Share on other sites

Nu cred cĂŁ ne ĂŽnĂželegem.

I-am dat acele douĂŁ site-uri ĂŽn caz cĂŁ nu Âştia de ele Âşi poate i-ar fi utile ĂŽn general, tot pentru a comanda piese sau a afla diverse coduri.

 

Nu am zis cã ar fi bune ca sã afle lista de opÞiuni, oare nu vorbim amandoi româneºte sau care-i problema?

 

Ai vĂŁzut tu cĂŁ i-am scris cĂŁ poate gĂŁsi opĂžiunile lui pe acele site-uri? NU. I-am zis cĂŁ poate afla toate opĂžiunie posibile Âşi poate gĂŁsi piese.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred că ne ĂŽnţelegem.

I-am dat acele două site-uri ĂŽn caz că nu ştia de ele şi poate i-ar fi utile ĂŽn general, tot pentru a comanda piese sau a afla diverse coduri.

 

Nu am zis că ar fi bune ca să afle lista de opţiuni, oare nu vorbim amandoi româneşte sau care-i problema?

 

Ai văzut tu că i-am scris că poate găsi opţiunile lui pe acele site-uri? NU. I-am zis că poate afla toate opţiunie posibile şi poate găsi piese.

 

 

prin simplul fapt ca ai pus site-urile alea ca raspuns la intrebarea "unde pot afla optiunile masinii dupa VIN" arata ca erai pe langa subiect; altfel spus offtopic

ca sa intelegi mai bine; te intreba omul de mere si tu ii raspunzi de struguri

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Scopul unui forum auto este informarea.

 

Nici o informaĂžie utilĂŁ despre maÂşini nu este offtopic pe un forum auto, offtopic sunt alte discuĂžii.

 

Sunt mulĂži oameni care nu Âştiu de existenĂža acelor site-uri, din acest motiv am pus acele link-uri.

DacĂŁ nu ai ĂŽnĂželes ideea nici acum, treaba ta.

 

care este site-ul unde bagi VIN-ul masinii si iti da toate dotarile masinii tale din fabrica ? Multumesc anticipat

 

PosteazĂŁ seria de Âşasiu a maÂşinii Âşi ĂŽĂži dau eu ĂŽn scurt timp toate opĂžiunile cu care a ieÂşit maÂşina ta din fabricĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Scopul unui forum auto este informarea.

 

Nici o informaţie utilă despre maşini nu este offtopic pe un forum auto, offtopic sunt alte discuţii.

 

Sunt mulţi oameni care nu ştiu de existenţa acelor site-uri, din acest motiv am pus acele link-uri.

Dacă nu ai ĂŽnţeles ideea nici acum, treaba ta.

 

care este site-ul unde bagi VIN-ul masinii si iti da toate dotarile masinii tale din fabrica ? Multumesc anticipat

 

Postează seria de şasiu a maşinii şi ĂŽţi dau eu ĂŽn scurt timp toate opţiunile cu care a ieşit maşina ta din fabrică.

 

ce sa faci... eu sunt mai greu de cap :) ; nu toti suntem miezu'

referitor la scopul forumului sunt de acord cu tine ; dar cand e vorba de o intebare concreta nu cred ca era necesar sa raspunzi despre "pere"

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.